• aura studio 2 bluetooth speaker alıp mutfağa koydum, arkadaşım geldi, elektrikli çaydanlık mı aldın dedi. evet, sana şimdi oturduğum yerden bir çay demleyeceğim dedim ve müziği açtım, korktu asgfdgsdhg. elektronikten çok anlamıyorum ama yok böyle güzel bir ses.
  • hi-fi sistemleri amerikan ekolündendir, yani temiz olduğu kadar gösterişli ses verirler. baslar, tizler, midler ayrı ayrı güçlü şekilde duyulur. japon ekolü bunun tam tersidir, örneğin marantz sistemler hayvan gibi dengeli ses verirler. zevk meselesidir, ikisini de ayrı severim.

harman kardon'un kulaklıklarına ve bluetooth receiver'ına sahiptim ve bayağı memnundum. sonunda arabada da h/k sistemim oldu. bmw ile gelen harman kardon'lar hayatımda bir araba içinde duyduğum en iyi sesi veriyorlar. 320kbps mp3 ya da lossless şarkıları bluetooth değil de kaliteli bir kablo üzerinden (bkz: inakustik) dinleyince tüm detaylar ortaya çıkıyor, yolculuk bitsin istemiyorsunuz. hele arabanın kendi kükremesi de keyifliyse hiç bitsin istemiyorsunuz ama neyse konu dağılmasın.
  • bmw alınırken üstüne ne gerekiyorsa verilip, paraya kıyılıp bu opsiyon ekletilmelidir.
    böyle bir müzik keyfini başka bir elektronik sistemde almadım.
  • toshiba laptop'u özletendir.
  • toshiba'nin laptoplarina da hoparlor uretiyorlar. ufacik delikten nasil ses cikiyor $a$arsiniz. guclu ve temiz.
  • 2005 başında aldığım toshiba bilgisayarda* bunlardan var. ses sistemlerinde sadece tizleri versin diye konulan tweeter denilen küçük şeyler ebadında bildiğin laptop hoparlörü. şimdi alet eskidi, 512 mb ram az, hard disk yavaş, ekranı kırıldı, ama yeni laptop almaktansa, aynı kaliteyi bulamam diye yani bunların hatırına, 300 milyona yakın masraf ettim ekranı yeniledim ram aldım. tizler dışında da nasıl yaptılarsa derinliği çok güzel ses veriyor. toşibaya ve harman kardon'a burdan teşekkür ederim.
  • gönül istiyor ama cüzdan olmaz diyor. öyle bir marka.
  • öyle garip bi marka ki toshiba laptopta da var, audi a8de de var, yeri geliyor mercedeste oluyor. enteresan.
  • ürün dizaynını beğenmediğim firma.

aga bu nedir
    ya da bu
    cam çaydanlık

70li yılların gözünü seveyim. nerede o analog yıllar.
  • home theater'larda kullanılan sistem, iyi bir para karşılığında kurduklarını biliyorum, yesillige gerek yok, zaten biliyorum)
hesabın var mı? giriş yap