• filmdeki hatunun henüz filmin başlarında apartmandan çıkarken elinde tuttuğu kitap anain nin'in delta of venus'udur..kitabı okuyanlar için hatunun karakteri daha bi oturuyo insanın kafasında sanki..
  • sonuyla beni dumura uğratan hayatımda izlediğim en romantik komedilerin arasına giren film..
  • 13th floor'dan bildiğimiz** vincent d'onofrio, son olarak ***anger management'da karşımıza çıkan marisa tomei'nin oynadığı brad anderson'un yönettiği bir sinema filmi. geçmişi akılda değiştirmeye ve zaman içinde yolculuklara gem vuran oldukça başarılı bir romantik-komedi-scifi-drama çalışması.
  • izleyenin dikkatini hep üzerinde tutan bir film. belki de marisa tomei 'dir ilgiyi çeken.
  • oldukça minik umutlarla, hatta umut taşımadan öylesine izlenmeye başlanılan ve lakin izleyene son derece de tatlı keyifler bırakan şirin şeker, ve alışılmadık, ilginç bir romantik komedi denemesi.. brad anderson denemiş, olmuş..
  • --- spoiler ---

film başladı ben de küfretmeye başladım. çünkü sex and teh city izleyecek olsam onu izlerim. marisa tomei hastası olmamın george costanza'ya benzememle bir alakası yok. çünkü costanza'ya benzemiyorum! zaten tek başıma romantik film izlemekten darlanıyorum tek izleme sebebim zaman yolculuğu temalı izlemediğim film kalmasın telaşı. telaşa gel! neyse film durmadan gergin tutmayı başardı, "inan lan artık pis new yorker karı" diye bağırırken buldum kendimi. bi film beni bağırttıysa başarılıdır. bunu da bi şekilde beni sam deed'e yakınlaştırarak başardı. gore filme gidip filmde kahkahalar atması gibi ufak şeylerle.

groundhog day'le box seti çıkasıca.

--- spoiler ---
  • hak ettiği değeri görememiş bu film sözlükte yazık..
    halbuki romantik komedi klişelerinden, vıcık vıcık sahte aşk dialoglarından uzaklığıyla büyüledi beni!
    bilimkurgu seviyorsanız mesela erkek kahramanımızın söyledikleri daha da bir düşündürüyor. yine o sakar, (bkz: #8254475) şaban tiplemesi ise "klasik romantik komedi jönü" olmadığı için ve marisa'nın film boyunca "bu adamın tahtası mı eksik?!" düşünceleriyle örtüşüyor.
    çok sevimli bir çift ve bu arada filmden kadınlara sır verilmemesi gerektiği sonucunu da çıkarabilirsiniz; kesinlikle en yakın kız arkadaşına söyler, şansınız varsa terapisti yoktur da söylemez! *
  • kızımızın seni artık görmek istemiyorum dedikten sonra adamımızın o muhteşem saflığı ve iyi niyetiyle o zaman yanıma oturda birbirimizin yüzüne bakmayalım diye cevap vermesi benim bittiğim an olmuştur.
    marisa tomei bu filmde çok mübarek gözüküyor. nurlu gibi. başka şeyler de söylerdim ama özelime girer. şeyapma şimdi.
  • izlediğim en güzel romantik komedilerden ancak onlardan çok daha farklı aynı zamanda. olaylar çok daha düzgün işlenmiş ve kurgusu gerçekten kaliteli. ayrıca diyaloglar bu tarz filmlerde genelde pek bulunamayacak kadar düşündürücü ve üzerine düşünülmüş.

izlemediyseniz çok şanslısınız diyebilirim. hatta sizi kıskanıyorum yahu!!!*
  • k-pax'in aşklısı, onu sevenin bu filmi de sevmesi pek muhtemel.

bir de bu bakınız nasıl gelmemiş:
    (bkz: free bird)
hesabın var mı? giriş yap