• bu kelimeyi kullanan insanlardan uzak durulası... herşeyi halleder onlar.

- abi şuraya imza atman gerekiyo...
    - otur 2dk. hallederiz. ( yarım saat olur...) ee bişiyler içseydin...

- akşam için söz vermiştin geleceksin di mi?
    - hallederiz koç merak etme. (adam yoktur görünürlerde)

- abi önümüzdeki haftaya kadar, işlemin kesin yapılması gerekiyor he ona göre.
    - hallederiz. (işlem askıya alınmıştır)

- abi senin mna koyim...
    - hallederiz!!!
  • en son babalar duyar dizisinde ki kadir karakterinin özdeşleştiği kelime.
  • (bkz: yalan)

baştan savma cümlesi.
  • saçma sapan "amcama nasıl küfür ettim" gibi videolar çeken ya da sadece oyun oynayan youtube kanallarına abone olunacağına abone olunması ve desteklenmesi gereken türkçe içerik üreten youtube kanalı.

adamlar alev topu atan eldiven nasıl yapılır videosu çekmiş ve kanala koymuş anasını satayım ve bunu "avatar'daki ateş bükücüler gibi yumruk attığımızda elimizden ateş çıkabilecek. peki neden? çünkü yapabiliyoruz." diye anlattılar videoda* sadece yapmıyorlar da, projelerinin taslaklarını da yayınlıyorlar üstelik. sabah işe gideceğim, takıldım kaldım kanallarında, izleyip duruyorum.

en son projeleri iron man mark2'nin sesle kontrol edilebilen full replikasını yapmak. kaskı yaptılar, bayağı hareketli, gözleri parlıyor, gördüğüm en başarılı hareketli replikalardan biri diyebilirim, hatta belki de istediklerini yapabilirlerse en iyisi olabilir.

25 bin aboneye kaskı sesle kontrol eden devre ile beraber sesi dışarıya filmlerdeki gibi mekanikleştirerek veren sistemi yapacaklar. öyle sikik nedenlerle abone kasma gibi bir dertleri de yok, "bu proje içeriği itibariyle pahalı olacak, malzemeleri için kaynağa ihtiyaç var ve bunu bu şekilde karşılayabileceğimizi umuyoruz" şeklinde mantıklı bir argümanları da var. abone sayıları 19 bin civarı şu anda, el atın da 25 bin olsun, izleyelim projenin tamamını...
  • hiç bir zaman halledilemeyecek ya da çok uzun süre zarflarında dötten ter süzülmesine sebep olarak halledilebilecek işler çıktığında insancağızın karşısına, sarfedilen bir söz vardır. işte o söz bu sözdür. sözün sarfedildiği insan o işin halledileceğini değil bilakis sittin sene hallolmayacağını şıp diye, evet "şıp" diye anlar.
  • eleman makerın tam sözlük karşılığı. diğer kanallar gibi bit pazarından ikinci el matkap alıp tamir etmiyo. gerçekten güzel projeleri var. hele bugün yayınladığı iron man projesi hakkaten efsane oldu.
    link
  • uygun mimikle söylenmesi halinde hiçbir dilde aynı anlamı ve tadı bulamayacağınız naiflikte; rahat ol, acelesi yok, çözümünü buluruz ifadesi.
  • zamanında antalya'da bulunduğum enerji santralinde, alman süpervizörlerin tahtaya büyük harflerle türkçe ve almancasını yazdıkları söz. gelen yabancı mühendislere ilk bunu öğretiyorlardı. milli sözcüğümüz.
  • güven vermeye yarayan söylem.
  • (bkz: bakarız)
hesabın var mı? giriş yap