• bu elemanın esas tarzı house'dur fakat şöhretini, asıl tarzının dışında yorumladığı ; 90'lı yılların başında fırtına gibi esmiş, haftalarca liste başı olmuş, what is love,life,rock my heart gibi techno ağırlıklı dans parçalarına borçludur.10 seneyi aşkın müzik hayatında 4 albümü vardır.2003 yılında çıkardığı toplama albümündeki yeni bir what is love düzenlemesi olan what is love reloaded,takribi on sene önce yarattığı dalgadan hoşnut kalmayanlarda aman gachayım tepkisi uyandırsa da gayet başarılıdır.haddaway'ın, 90'lı yıllarda hit olmuş şarkılarından ötürü geniş bir hayran kitlesi vardır ama kendisi mütevazıdır,ortada fazla görünmez.
    www.haddaway.de resmi sitesidir.
  • gecen sene bu aralar cikardigi you gave me love isimli single'i what is love ruhunu hortlattmistir. what is love'in beatlarini, arkaplandaki "vou vou, yeea" disi vokallerini alin; simdinin, amini sikitimin her zenci rapcisinin piyasada tutunmak icin elektronik dans muzigine kaymasi sonucu mecburen kullanidigi autotuner ile desteklenmis halini dusunun. iste oyle bir sey...
  • 1996 senesinde ankara'da blacktop turnuvasına konser vermek için gelmiştir. o zaman için çok ünlü biri olduğu için gelişiyle bizleri sevinçlere gark etmiştir. konser sonrasında, turnuvaya katılan oyuncularla (aralarında ben de vardım) gösteri maçı yapmıştır, ama ne yazık ki bir zenci için basketboldan hiç anlamadığı söylenebilir.
  • isminin tekrar anılması için düzenli aralıklarla what is love'ın remixi'ni piyasaya süren adam.
  • i miss youuu,i miss youuuuu,
    i'm gonna need you more and more each daaay
    i miss youuuu
    more than woooords can say,
    more than words can ever saaaay...

o zamanlar cok duygusal gelirdi bu sarki,radyoda duydugum anda kasete cekebileyim diye,teybimin 'deck-b' bolumunde bos bir kaset bulundururdum.nitekim muradima,en basindan yakalayamamakla beraber,ermistim.yasasindi.
  • a night at the roxbury filmini unutulmaz yapan what is love üstadı.
  • bir zamanların çıplak düzgün kaslı zenci vücudu üzerine gabardin pantalon ve yelek giyen nakarat şarkıcısı...
  • what is love adli $arkisiyla bi doneme damga vuran cikolata renkli ***popcu.
  • 90'lı yıllarda büyük popüler olan şarkıcı.

o zamanlarda henüz çeşme şimdiki gibi çok popüler olmamışken ılıca plajında ücretsiz bir konser vermişti. gerçekten doksanlarda genç veya ergen olanlar için unutulmaz bir geceydi. düşünsenize günün en popüler şarıcılarından biri plajda ücretsiz konser veriyor. gecenin sponsoru winston'dı. o zamanlar sigara firmaları böyle etkinlikler, tanıtımlar aktiviteler düzenleyebiliyordu. herkese kırmızı üstüne beyaz winston yazılı bandanalar dağıtmışlardı. o zamanlar bandana da çok popülerdi. ertesi yıllarda o bandanalar görülmeye devam etti. zamanla azalarak bitti.
hesabın var mı? giriş yap