• peter parker'in hayatindaki en buyuk bunalim konularindan biri olan hatun.. green goblin bu hatunu kacirip sonra bo$luktan du$urur.. orumcek adam "dur kurtarayim" diye bir ag firlatir havada gwen'i yakalar.. lakin gwen yine de oludur.. orumcek adam attigi ag yuzunden boynu mu kirildi, yoksa korkudan kalp krizi mi gecirmi$ti yoksa olu muydu zaten diye du$unup kafayi yer..

(bkz: the night gwen stacy died)
  • the amazing spider-man filmindeki esas kız. benim güldüğüm şimdi bu filmle ilk defa ana karakter oluyor ya hollywood sinemasında gwen stacy, bazı cahil hayranlar "mj nerde yae, mj siz spidey mi olurmus" diye konusuyorlar. işi bilmeyen arkadaşlar için geliyor. gwen stacy hem peter parker için hem de spider-man için çok önemlidir.onun ölümü ise spidey için bir dönüm noktasıdır. peter parker'ın ilk aşkı olmasının yanında gwen stacy peter parker'ın sahip olmadığı şeylere sahip bir karakterdir. upper east side da büyümüş, babası polistir. yamulmuyorsam polis teşkilatının başındadır. her neyse. ayrıca gwen stacy peter parker'ın hayatının aşkıyla tanışmasının da nedenidir. çünkü mj gwen'in en yakın arkadaşıdır. ve benim en sevdiğim spider-man in aşkları listesinde ikinci sıradadır. birinci de felicia hardy dir zaten.
    gelelim gwen stacy nin ölümünün neden bu kadar önemli olduğuna. gwen stacy bariz bir şekilde spider-man yüzünden ölmüştür. ani düşüş anında ağını atan spider man, gwen'in o düşüş esnasında boynunun kırılacagını düşünemez. ama şöyle bir durum vardır ki, spider man o ağı atmasa bu sefer de gwen suya çakılıp ölecektir. çünkü o yükseklikten düşülen su beton etkisi yapar. yani gwen'in ölümü kaçınılmazdır. ancak onun ölümünden suçluluk duyan bir spider-man bize bazı konularda düşünme fırsatı verir.
    ben hep küçükken düşünürdüm (o zamanlar 90's spider-man diye bir çizgi film vardı, dünyanın en iyi çizgi filmidir o, üstüne daha iyisi gelmemiştir.) spider-man neden çatır çatır öldürmüyor bu adamaları? yani hadi onu geçtim masumları kurtarırken bile anormal derecede hassas davranırdı, biz de erkek kardeşimle "yumuşak olum bu, mal, ağlar şimdi, ehehe" diye dalga geçerdik spideyle. sonra büyüdüm ve gwen stacy i öğrendim. o zaman anladım ki evet gwen'in ölümü spider-man in neden iyi olması gerektiğini anladığımız olaydır. daha doğrusu peter parker'ın anladığı. peter parker o kadar kötü olmuştur ki gwen'in ölümünden sonra, iyi biri olması gerektiğini anlamıştır. yani kingpin in akıl uçuracak tekliflerine rağmen(bunlar bayağı ilerde) hala iyi kalmasının kendine hakim olmasının sebebidir.
    huzur içinde yat gwen. kalbimdeki yerin ayrı. hep de ayrı olacak. e, ne demişler, ilk aşklar unutulmaz. sen de unutulmayacaksın.seni seviyoruz gwen.
    ha bu arada, umarım the amazing spider-man de iyi işler seni çok sevdiğim yönetmen marc webb. seni emma stone'un oynayacağını düşünmek bizleri mutlu ediyor. çünkü bizler emma stone'u da çok seviyoruz. her neyse.
  • çekilmesi düşünülen the amazing spider-man 2 filminde ölmesini beklediğim (daha doğrusu ölmesi gereken) karakter. hani emma stone role o kadar güzel yakışmış ki, koca hikaye değiştirilip gwen öldürülmese "neden öldürmediniz bu karıyı aq?" diye sormam yetkililere.
  • peter parker'in ya$amindaki en trajik olaya sebebiyet veren hatun.

(bkz: debra whitman)
    (bkz: liz allen)
    (bkz: betty brant)
  • daha sonra bir hikayede tekrar kar$isina cikartilacaktir . parker yine kafayi yiyecektir .
  • gwen stacy'nin ölümüne yol açan hobgoblin değil bizzat green goblin'dir.
  • the night gwen stacy died adlı 121/122 numaralı çizgi romanda ölen ilk aşkım.

oturup saatlerce analiz kasılır bu karaktere, bölüme, karakterin seriye olan etkisine vs.
    aşırı travmatik / dramatik bir sahne ile ölmüştür. sevgilisinin ölümüne taksirli olarak yol açan spider man o günden sonra ölüme/öldürmeye olan tavrına bir netlik koymuş olup, with great power comes great responsibility mottosunu hayatına tamamen adapte etmiştir.

ufacık şeylerden mutlu olan, naif, zeki, sessiz sakin bir kızdı ve en önemlisi peter'ı her şeyden çok severdi. öldüğü sayı hala elimde olan tek çizgi roman sayısıdır. ilk okuduğumda 14-15 yaşlarındaydım ve kendi sevgilimi kaybetmiş gibi ağlamıştım; aradan 8 sene geçti şimdi ağlayamıyorum, bir sigara daha yakıyorum.

sen rahat uyu tatlı kız, zaten o mj orospusuna ve onun gibilere hiçbir zaman ısınamadım.
  • bu hanımefendi öldükten sonra arızaya geçen örümcek abim o terbiyesiz yeşil cini hakettiği yere yani cehenneme yollamıştır.
  • spider man 3'te harcanan karakterlerden biri olmuştur. bu arada gerçekten fıstık gibidir ama tabi felicia hardy daha taştır o ayrı.
hesabın var mı? giriş yap