• içi seni dışı beni yakan ajanstır. bir nevi heryeri boklu sağlam bir değnektir.
    çalışanında, bulantıyla karışık bir mutluluk, tecavüze uğramayla karışık bir gurur, ajitasyon ile karışık bir iç huzur, sürmenajla karışık bir ermişlik, prozacla karışık enerji içeceği, mide spazmıyla karışık bir orgazm, her şeyden el etek çekmeyle karışık bir dünyanın anuna koyma isteği, yakupta piizlenmekle karışık bir angelique'te türkçe pop dinleme güdüsü, hırs ile karışık alçakgönüllülük, yoğurtlu baklava, amonyakla karışık muzlu puding, öğürmekle karışık kahkaha gibisinden tuhaf hisler uyandırır.
    tuhaf bir yerdir.
  • krizden istifade personel maaslarini ocak 2009'da uc ayligina %10 azaltmislar, simdi azaltmaya 3 ay daha devam edeceklermis. daha az maasa gecinemem diyenleri de kovuyorlarmis. aci haberler bunlar! ama gercek! nerede kaldi yabanci sermaye? belki de saatchi global'in haberi bile yoktur bu uygulamadan kim bilir?
  • sitesinde vizyondan misyondan dem vurup kafa sikmeyen reklam ajansı.

ayrıca, 30 metrekareye ajans açıp da websitesinde ciddi kurum olduğunu iddia eden butiklerin olduğu bir ülkede...

ya ben lan neyse bir sey diyemiyorum
  • an itibari ile içerisinde bir tane bile vizyon sahibi kreatif direktör, art direktör ya da yazar bulunduguna inanmadigim bir zamanlarin efsane reklam ajansi. saatchi & saatchi ile ayrildiysa, zaten güzel sanatlar ile de bir alakasi kalmadigindan ismi "ego ego ego & ego" olarak da degistirilebilir
  • türkiye'nin en köklü ve büyük reklam acanslarindan biri. özellikle seksenli yillarda farkli tarzda reklamlariyla yeni bir reklam anlayisinin dogmasinda büyük pay sahibi olmus bir kurum. ayrica pek güsel insanlarin barindigi mekan. ayrıca bi ton ruh hastasının, mezarlığını bulmuş filin, reklam budalasının, altı boş karizmanın ve emek hırsızının barındığı mekan.
  • alinur velidedeoğlu'nun sahiplerinden biri olmakla beraber yönetimine pek karışmadığı ajans.
    diğer ortakları da ünver oral ve yiğit şardan'dır.
  • kısaca güzel sanatlar olarak bilinen ve tanınan reklamcı ajans.
  • reklam sektörü hakkında bilgisi olmayanların aklını feci karıştıran ajanstır. saatchi saatchi nedir yahu? türk mü bu, değil mi? değil galiba tamam. güzel sanatlar ne peki? fakülte mi bu? alalaw.
  • sütaş yoğurtsever filmiyle molson canadian bira filmini birebir kopyalamış olan ajansımızdır kendisi:

http://www.bigumigu.com/bigu/haber.asp?hid=762
  • üniversitedeyken güzel sanatlar kısmında staj yaptığım iki birleşik ajans.

bir kısmı bile o kadar kurumsaldı ki.
    masalarda kağıt yoktu mesela. yıl 1998. interneti neredeyse kullanmayan şirketler varken onlar herşeyi dijital ortamda çözümlüyorlardı.

öğrenci bakışımla iş makinesi seyreden türk gibi izledim orada olanları 1 ay.

amk kampanyası ne olur nereye gider bilmiyorum ama reklam sektörünün en önemli kurumlarından biri bence.
hesabın var mı? giriş yap