• neredeyse bir ay olacak. (bkz: bir ay)

bunca zaman hiç haber alamadığınızı bir düşünün en sevdiğinizden. bir şeyler yapılmalı. yapmalıyız. yapmalılar. sessizliğe gömülmeyi hak etmiyor bu insan.
  • 18 haziran'dan beri kayip olan gezi protestocusu!

bugun bir kaybimiz daha yasandi! imamin ordusu ya da padisahin evinde zor tuttugu insanlar tarafindan "ileri demokrasi ile yonetilen ulkemizde", bir gencimiz dovulerek olduruldu!
  • bu gencin akıbeti ne oldu? hakkında hiç bir yerde haber neyin yok. en son kim görmüş, konuşmuş? gözaltına mı alındı, ne oldu abi? lan daha yeni haberim oldu bu haberden. niye medya bas bas bağırmıyor? 9 gün olmuş lan! tanıyan yok mudur aramızda?

edit: he aferim süper ders verdin, hemen bi alt mahalledeki küçük hesapların adamı. ben neyin derdindeyim bu moron neyin derdinde.

(bkz: up up up)
  • üzerine görünmezlik pelerini atılmış gibi. kaç gündür twitter tepesindeyiz; mecburiyetten 3. sınıf yayın kalitesiyle izlediğimiz forumlardaki insanları bugün bile hatırlayacak, numarasını görmediğimiz toma'nın hangisi olduğunu isabetli tahmin edecek hale geldik; daha üç gün önce iki siyam kedisi, dün de golden retriever için verilmiş kayıp ilanları b i l e gördüm ama allah kahretsin ki gürcan'ın kayıp olduğunu bugün, ismini burada görünce hatırayabildim ancak.

onun yerinde ben olsam beni affetmezdim. eğer hala yaşıyorsam tabii. hepimiz sıçtık, kabul edelim. koskoca adamı kaybettik bir de kaybettiğimizi unuttuk. bizde olay ancak #dirensiksok. harika.
  • bir süredir haber alınamayan kişi... belki de arkadaşları polisi karalamak adına kaçırmıştır (!!!)
  • bugün kendisi için istanbul ihd ile görüştüğüm insan. ailesinin sosyal medyadaki kayıp haberlerinden rahatsızlık duyduğu belirtildi, ancak hâlâ kayıp. konuştuğum kişi "lütfen siz de paylaşmayın, ailesi oldukça rahatsız oluyor" dedi, anlam veremedim.
  • bir amerikalı kadının başına gelenler için medyasından polisine günlerce deliler gibi çalışıldıysa bu arkadaşın akibeti hakkında bilgiye de ivedilikle ulaşılabilir ve ulaşılmalıdır.
  • 18 haziran tarihinde kaybolmuş, annesi ile saat kaçta konuştuğu bilgisi de yaygınlaştırılırsa belki biri ya da birileri o saatlerde "arabaya bindirilen" genç bir adamı ya da başka bir şeyi gördüğünü hatırlar. insan hafızası tarihi hatırlamaz ama ortamı ve dolayısı ile üç aşağı beş yukarı zamanı hatırlamaya müsaittir. örneğin siz taksim'e en son hangi gün gittiğinizi hatırlamazsınız ama gittiğinizde saatin üç aşağı beş yukarı kaç olduğunu (akşam, sabah vb.) hatırlarsınız. çok önemli bir detay olmayabilir ama şu anda edinilen her bilgi kırıntısının kitlelerle paylaşılmasına ihtiyaç var. allah ailesine kavuştursun.
  • keşke biri çıkıp "biz gürcan'ı bulduk, şu an ailesinin yanında. bu eski bilgi arkadaşlar" dese. var mı böyle bir ihtimal? ailesi ile görüşen var mı yakın zamanda?

o zamana kadar sormaya devam; #gurcansivisnerede

[https://twitter.com/…?q=#gurcansivisnerede&src=hash https://twitter.com/…?q=#gurcansivisnerede&src=hash]
  • bir aydır kayıp olması, haber alınamaması ve akıbetinin belli olmayışı galatasaray dan daha önemli olan genç.
hesabın var mı? giriş yap