• fragmanını seyrettim ve "john wick'in kadın versiyonu" demek için ekşi'ye girdim. bir de baktım ki denmiş zaten. demek ki bana öyle gelmiş değil, gerçekten öyle.
  • sözlük yorumlarına aldanarak izlediğim ve sonunda hayatımdan yaklaşık 2 saatin boşa gitmesine sebep olan bir film. 18 yaşında falan olsaydım, bin küsür film-dizi falan izlememiş olsaydım belki beğenirdim, bilemedim.
  • sıfır beklentiyle gayet güzel izlenebilecek feminist filmi olmuş. john wick denmiş ama bu daha çok hotel artemis esintileri taşıyor bana kalırsa. yeterince film izleyenler daha iyi yorumlar tabi.

erkekler izlemesin. resmen kadınların erkeğe şiddetini özendiren bir film olmuş.

netflix'den kesinlikle bu kaliteyi beklemiyordum bu sefer şaşırttı.
  • bu filmi izlemek sanki bir çizgi roman sayfalarını çevirdiğinizi hissettiriyor.kate'i sevdiyseniz bunu da seversiniz.zaten konular çok yakın.kimler yok ki; doctor who yoldaşı amy pond'umuz karen gillan,game of thrones'tan cersei lannister'ımız lena headey var.seyretmesi her daim zevkli michelle yeoh,angela bassett,carla gucino var.onlar kütüphanecileri oynuyorlar.bana mitolojinin üç kahin cadısını anımsattılar.meğerse uyuyan güzel masalının üç iyi perisi flora,fauna ve merryweather esinliymişler.yeşil,kırmızı ve mavi elbiseler masala gönderme yani görsel
    görsel karen gillan başlarda giydiği kıyafetiyle bir wuxia kahramanını andırıyordu.müzik spagetti western tarzı.karen gillan aksiyondan çok dram filmindeymiş gibiydi.
  • john wick var, hutch mansell var, neden bir tane de kadın suikastçimiz yok deyip çekilmiş, içersine yer yer girl power klişeleri serpiştirilmiş aksiyon-macera-gerilim filmi.

aslında senaryo daha geniş bir yelpazede sunulsaydı, bir seri şeklinde devam etseydi daha güzel olabilirdi.

puanım: 6

--- spoiler ---

lena headey dudak dolgusu mu yaptırdı anlayamadım.

--- spoiler ---
  • filmin tonu çok kafa karıştırıcıydı. bi şakalı bi çok ciddi böyle stabil bir mod'da izleyemedim filmi. evet bayağı whon jick yapmışlar, hiç mi özgün fikriniz yok arkadaş. bir çok sahne eğreti duruyor gibiydi. karen gillan ve chloe coleman (küçük kız oynayan. özellikle bu kardeşimiz) çok iyiydi bence ama yetmedi işte. diğer oyuncular da iyi denebilir ama diyaloglar ve senaryo çok tırttı.

neyse filme puanım 5/10.
  • çocukken bi arkadaşımın babası handycam almıştı. şimdiki gibi herkeste cepp telefonu yok tabi, o yüzden ilk kez kamera görüyorduk. biz de sevdiğimiz filmlerin sevdiğimiz sahnelerini önce izler sonra da aynen taklit edip filme çekerdik. se7en, fight club falan.

işte bu filmde aynen böyle. hayatlarında ilk kez kamera gören ergenlerin sevdikleri bi filmi taklit etme çabası gibi. hangi filmin taklit edildiği de zaten önceki entry lerde yazılmış.
  • evet biraz da ben john wick' in kadın versiyonu yazmaya geldim. e ama harbiden öyle.. bu tarz filmler bana samimi gelmiyor. özgün bir iş olsa okey diyelim "yeaah girl power" ama bu tarz yapımlar olmuyor işte. neyse başrolde bir ablamız var bunun annesi ( shame abla) kral tetikçilerden. bir olaylara karışıyor sonra wınn 15 yıl yok. bizim genç kıza da bir iş geliyor kim var kim yok öldürüyor. meğer yanlış adamları öldürmüş ama bence orada bir katakulli bir şey var. sonra öyleydi böyleydi intikamdı anne kız buluşması derken izliyoruz. son sahnedeki müzik ve çatışmaları sahneleri hoştu. onun dışında benim filme puanım 5,8/10 ( yes imdb ile aynı). kadın gücü yaşasın tarzında yapımları seviyorsanız neden olmasın diyerek iyi seyirler diliyorum.
  • karen gillan, lena headey, michelle yeoh, angela bassett, carla gugino, paul giamatti, chloe coleman gibi güzel isimleri kadrosunda bulunduran aksiyon filmi. navot papushado, filmin yönetmeni ve yazarlarından.

http://www.beyazperde.com/….com&utm_campaign=buffer
  • kötü bir film bunun yerine the protégé ya da kate i izleyin çok daha eğlenirsiniz. bu kadar ünlü ile kötü film yapanları bu başarılarından dolayı ayrıca tebrik ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap