• onda bir gülüş var,
    alırım aklını vermem der gibi...

*

tanım : bazen, aklını alıp geri vermeyendir.
  • "sen gelirsen
    sözlükler açılır, gülüşüne bir isim bulabilmek için
    (...)
    imkânsız kapatılır." (hüseyin atlansoy, "gelişine güzelleme")
  • dostoyevski:

"bir insanın karakterini uzun süren psikolojik araştırmalardan çok gülüşünden anlamak mümkündür."
    (bkz: ölüler evinden anılar)

freud:

"o vakit psikanalize ne gerek vardı?!"
  • bunun için yatıya giderim ben!
    değişik bir şey.. binbir monotonlukla geçen hayatta tutunduğumuz gülüşler var. bir de o monotonluğa bi anda düşüveren gülüş(ler)..
    bu sıralar böyle bir şey yakaladım. yanılsama da olabilir, hayat çok yanılgılı..
    ama o kadar güzel ki, yanına sokulup, hadi her şeyi unutalım diyesi geliyor insanın.. çok uzak ama, o gülüş var ya o gülüş, çok yakınımda.
    ne diyorduk; gülüş, umudun kardeşi...
  • ben buna baya bi anlam yüklemişim sanırım iflah olmadan da yüklemeye devam edeceğim.
    aslında anlam yüklemiyorum çünkü bir gülüş çok anlamlı, arkadaşlar aramızda gülüş sevmeyen var mı sahi!

gülüşlerin kıyısında değil,
    gülüşlerimizin sonsuzluğunda yüzelim...
  • saatlerce izlenebilecek olanları var.
    sanki savaşlar bitti, dünyanın her yerinde çocuklar sağlıklı ve tok, kaybolan yılları geri getirecek formül bulundu ve tum annelerin gözleri ışıl ışıl ; der gibi bir gülüşü olur mu insanın.
    öyle güzel gülünür mü hiç? dünyayı değil ütopyaları yaşasam yine de doğru anlatamam.
    öyle gülünmez ama. ayıp değil gerçi ama gülünmez öyle.
    neden diye sorma. omuz silker. dudak bükerim.
    öyle gülünmez.

gülüşü güzel. sen beni dinleme. yine gül geç ama hiç gitme...
  • (bkz: parametre)

bi insanı düşündüğümde gülüşü gözümün önüne gelmiyor, kahkahasının sesini duymuyorsam o insanı unutmuş oluyormuşum ben, bunu farkettim.
  • https://twitter.com/…tatus/1295646031233921024?s=09

bakınca yüzünüzü güldürendir.
  • bu eylemi gerçekleştiren kişi sizin için özel biriyse, ona seve seve eşlik etmeniz çok yüksek ihtimallidir.
  • (bkz: an)
    (bkz: özdemir asaf)

'gülüş bir yanaşımdır bir öbür kişiye;
    birden iki kişiyi döndürür bir kişiye..
    anılarından kale yapıp sığınsa bile,
    yetmez yalnız başına bir ömür bir kişiye. '
hesabın var mı? giriş yap