• yakın zamanlarda merkür retrosu isimli şarkısıyla keşfettiğim, dil-şikesteyi huzura erdiren güzel mi güzel sese sahip söz yazarı ve bestecidir.

merkür retrosundan başkaca sözlerinin ve bestesinin samimiyetiyle
    dinleyenin dikkatini çeken bir diğer şarkısı ise ''öyle olsa'' isimli şarkısı. ancak yine de merkür retrosunun boomerang uygulamasıyla düzenlenen klibi de en az kendisi kadar insanda hüznü ve mutluluğu uzlaştıracak kadar efsunkardır.

https://www.youtube.com/watch?v=46wnbhcezbo
  • masal gibi sesi olan bi hatun.
    şubat 2019 itibariyle şarkıları 3'lemiştir.

nasılsa bulurum yolumu, ulaşırım içimdeki derin yeşillere...
    bulurum yolumu
  • çok zor bir dönemden geçiyorum. şifa niyetine dinliyorum. şarkıları bir yaz ikindisinde evin aralık kapısından yeni sulanmış bahçenin serinliği ve burnuma gelen toprak kokusu eşliğinde, uzandığım divanda saçlarımı okşayan, yaralarımı çok iyi bilen hemen değil ama geçecek diyen bir dost gibi. teşekkürler.
  • spotify'da şarkılarını ararken çalma listesine rastladım ve o zamandan beri müdavimi oldum listenin. bir bahar havası geliyor her şarkıyla. eskiyecek diye de korkmuyor değilim, aralıklarla azar azar dinliyorum. korona günlerinde sakinlemek ve huzur bulmak için ilaç gibi. kendi şarkıları kadar dinlediklerinin de ne kadar güzel olduğu görülebilir böylece.

https://open.spotify.com/…bl8bl?si=878fa817d32b4b76

ps: keşke bir konserine gidebilseydim geçmişte. artık pandemi sonrası ilk gidileceklerden.
  • 2018 yılının sonlarına doğru spotify’da rasgele bir şekilde keşfettiğim yumuşacık bir o kadar da tatlı sesli kadın. şarkıyı buraya girene kadar yeni zannetmem ise bunu daha bir özel kıldı. ama özel kılmasının sebeplerinden biri de insanın hayatında özel kılan birinin olması daha çok. ne güzel gelmiş be iyi ki de gelmiş
  • böyle mutlu gibi hüzünlü gibi heyecanli gibi nostaljik gibi hissettiren sarkilari olan sanatci hatun kisi, merkür retrosu özellikle döngüye aldigim sarkilardan biridir. daha cok bu tip isler yapmasini istedigim insan
  • bir merkür retrorosundan sonra şimdi de nasıl giderim şarkısına düştüğüm kadın.
  • sesini haftalık keşifte bulduğum şarkıcı. maalesef tek bir şarkısı varmış. çok dolu bir sesi olduğunu düşünüyorum. umarım o soprano sesi* daha güçlü şarkılarda karşımıza çıkartabilir.
hesabın var mı? giriş yap