• hakkında bu kadar az entry girilmesinin sebebi, harika sesi ve yorumunun üzerine söylenecek söz dahi bulunmamasıdır.
  • ne yaptığını bir türlü anlayamadığım yorumcu. hayır yani biri bu kadına, "kesinlikle ve kesinlikle şarkıları esas notasına vurarak okumayacaksın, etrafında üç beş tur atıp sekiz tane de es verip kalan kısmı da bi çırpıda söyleyerek nefes nefese diğer sözlere geçeceksin" diye öğüt mü verdi acaba? rüyasında mı göründü ya da? cillop gibi sesin var, ne diye sıçıyorsun içine be kadın? bir yerde yaparsın, artistlik olur; iki yerde yaparsın, tesadüf değildi bilerek yapıyoruz olur; hadi bilemedin üç yerde yaparsın, şov olur... ama bir şarkının her kelimesinde böyle yapılmaz ki arkadaş. ne zevk bırakıyorsun insanda ne de tahammül. ben televizyon karşısında senin yerine yerin dibine geçiyorum resmen. iki dakika önce suratıma yerleşmiş olan gülümseme bir anda siliniyor, guiza oluyorum.

gülay hanım bir şarkıyı canlı söylerken ona eşlik etmek imkansız. sürekli bir titreme halinde oluyor insan. bu geceki disko kralı'nda gördük. yanlış sesten okumasını söylemiyorum bile. arkasında ona eşlik etmek isteyen insanların resmen göbeğine kan indi. nerde girip nerde bitireceklerini şaşırdılar.

azap yemin ediyorum, azap... kendi tarzını mı oluşturmaya çalışıyor yoksa elinde olmayan sebeplerden ötürü müdür, ki ben sebep de göremiyorum, yorumu seviye olarak yerlerde gezen insan. keşke böyle yapmasa.
  • bi gün bi çılgınlık edip seni sevdiğimi söylesem
    alay edip güler misin yoksa sen de sever misin....

ilk albümünden sonra fazla sesi soluğu çıkmayan ama brtnin gece kuşağında yaptığı programla türkü sucks zihniyetindeki insanların bile kulağına hoş gelebilecek pamuk gibi bir sese sahip olan ve mutafla hüküm adlı şarkıda yaptığı düetle ben ve ilginç arkadaşlarımın! (bkz: beyaz zenci) (bkz: murron) dağılmasına neden olan hatun.
  • azeri tar sanatçısı mirza başara ile evli olan güzel sesli müzisyen.
    (bkz: ekşi sözluk magazin servisi)
  • bu geceki disko kralı programında cesaretin var mı aşka adlı nefis parçasını çok kötü yorumlayan sanatçı. detone oldu demiyorum, dikkat edin. şarkıyı baştan aşağı uzun hava gibi okumuş, şarkıyı sevenleri şarkıdan ve kendisinden soğutmuştur.. şarkı boyunca o garip jestler, kafa sallamalar, bir acayip okumalar neydi öyle ?..neyse ki parça onun çabasına rağmen hala çok güzel.

programın dvd si çıkarsa mümkünse bu bölüm "deleted scenes" de yer alsın.
  • bu isimdeki kadınlar genel itibariyle çok tatlı, hoşsohbet olurlar. sabah karizmatik ses tonuyla uyandırmaya ve gün boyu romantizme boğmaya değerler. sevgili arkadaşı olanlar daha bir güzel olur. sevilir, öpülürler. geyik yapmaya müsait olanlar sonuna kadar sömürülmelidir.

ay lev ye gülay...
  • gereksiz gırtlak nameleriyle türküleri boğuyor.
  • yaşar kurt'un en sevdiğim parçalarından birini öyle güzel söylüyor ki şu an disko kralı'nda.
  • tam adı gülay sezer olan sanatçı.

diskografi:

cesaretin var mı aşka (1995)
    bir sevi masalı (1998)
    damlalar (2001)
    damlalar 2 (2002)
    adı yok (2004)
    dalgalar (2006)
  • memeleket hasretine karsi hergun bir doz dinlenmesi gereken, sesinde yarin sicakligi, annenin sefkati bulunan sanatci.
hesabın var mı? giriş yap