• hayatımıza girdiklerinde italyan mafyası, metallica ve unkapanı plakçısı karışımı tam kıvamında bir görünüme sahiptiler. şüphesiz ki, bu gömlekler de onlar giysin diye yaratılmıştı.

http://i52.tinypic.com/2ewi32g.jpg

onlar grup olmanın aynı anda aynı hareketleri yapıp, aynı elbiseleri giymek demek olduğunu düşünenlerdi. o yüzden röportajları olsun, kliplerinde kafayı anlamsız bir şekilde sağa sola sallamaları olsun, elbiseleri olsun, hep bir senkron içerisindeydi. onlar müziğin total futbolunu yapıyorlardı.

onları özel kılan "bekar gezelim" diye neden bu kadar popüler olduğu anlaşılamayan bir şarkıları vardı. o dönemler yaşlısından, gencine, metalcisinden, arabeskçisine macarena dansı yapmaya çalışıp, bambaşka bir şeyler ortaya koyarken, grup laçin kafayı yana yatırmaktan ibaret bekar gezelim ile türk halkının üzerine güneş gibi doğmuştu.

türk halkı da bu yüzden onlar için, "haydi güzelim (kafa 2 kere sağa) şeker ezelim (kafa 2 kere sağa)... diyerek kafasını salladı. gözlüklü ve saçları sallanan sempatik üye hatrına da, saçlarını onun gibi uzattı. şüphesiz ki bu şarkıda kafa sallayarak ritim tutmak en çok o üyeye yakışıyordu.

sonra da zaman ilerledi ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi, bu şarkının ardından ortadan kayboldular.

ek olarak, "2 üyesi meşhur olmadan önce bizim mahallede oturuyordu" derdim ama "bize ne yarraam?" dersiniz diye vazgeçtim.
  • şuan metrobüste falan karşılaşsam bu adamlarlardan biri ile, "çekil ben oturcam,ben grup laçin'in üyesiyim" dese içlerinden biri, çok fena saygı duyar, yer veririm.
  • an itibari ile gun aydin programini dagitan grup.
    kakullu ve gozluklu grup uyesi "allah belani versin diye bir sarki var ne guzel di mi, biz de senin agzina sicarim diye bir sarki yapacagiz" demis ve aydin'la hilal cebeci'ye sok yasatmistir.

bu arada mujdemi isterim, dagilmamislar.
  • grup boyunfıtığı.
  • topsakalı olmayanın aralarına giremediği, at üstünde bateri çalan adamlar...
  • bekar gezelim klipleri çıktığında küçücük çocuktum ve klipteki aşuk ile maşuktan çok korkardım.
  • orman cocugu mori sacli perkusyoncusu olan grup. soz konusu herif yerinde durmayi bir turlu beceremez, bildiğin hiperaktif.
  • bi müzik topluluğu. müzikleri modern halk müziği gibi bişi. zamanında pek tanınmıyolarken (hayranları vardı o ayrı) bekar gezelim ile accaip* sükse yapmışlardı.
    (bkz: neye gore kime gore)
  • adını duyduğum anda gözümün önüne gözlük-sırıtma ve öne doğru düz saçlar gelen grup.
  • amerikan tıraşlı, pırasa saçlı, john lennon gözlüklü solist amcayı hafızamdan silemedim hiç.
    sanırım çocukluğumun travmasıydı o.
hesabın var mı? giriş yap