• la biri de demiyor ki ne söylemiş diye. ne hale geldi bu sözlük arkadaş ya. kendisinin söylediği şey şu " zaza'nın hareketinde niyet umurumda bile değil, şayet adam öldürürseniz hapise girersiniz". he bunu diyen adam 2006'da bruce bowen'ın çirkef oyununu savunmak için "onun hareketlerine ağlayanlar bruce bowen'a karşı oynamak zorunda kaldığı için canı sıkılan ağlaklardır." demiştir.
  • keşke gelip şöyle hayatıma bir baktıntan sonra bana taktikler verse. 30 senedir tanking yapıyorum, valla reis sayesinde play off'a kalırım.

muhteşem bir koç.
  • takımının sezon başlangıcında ilk 24 maçlık derecesi 11-13 iken;

derrick white, bryn forbes ve davis bertans önderliğinde son 20 maçta 14-6 yapmış. bu adamın elinden aldridge'i de alsanız, chimezie metu'yu all star yapar aq.

tam bir hamamböceği.
    gerçek bir ölümsüz.
    anbılivıbıl.
  • buradan 13 kişi toplasa o 13 kişiyi bile playoff yarışına sokacak olan aşmış koç.
  • miami heat'e karşı amerikan ulusal televizyonunda yayınlanacak bu geceki* maç öncesinde tony parker, tim duncan, manu ginobili ve danny green'i san antonio'ya geri yollayarak hem david stern'ü poster yapmış hem de ne kadar eşsiz ve bir o kadar da troll bir bünyeye sahip olduğunu göstermiş koç.

"when popovich retires, the spurs should hang a jersey with his name and the number zero to represent the amount of fucks he ever gave." (anonim, 2012)

not düşülmelidir ki miami maçı spurs'ün son beş gün içerisindeki dördüncü maçı olacak.
  • q: the spanish fans here don't get to see manu that much. why didn't he play?

pop: "he's 47 years old. he's not here to entertain you."

dün oynanan nets maçından sonra..
  • bu adama sormuşlar, "bu sene spursun hücumunu transitionların domine ettiğini görüyoruz, hayırdır?" hoca gayet cool bir tavırla cevaplamış. "kaç yıldır neredeyse aynı beşle çıkıp aynı oyunu oynuyoruz, sıkıldık amına koyiim"
  • (bkz: 20 nisan 2015 la clippers san antonio spurs maçı) sonrası basın konferansında uzun sorulara verdiği kısa cevaplarla yine döktürmüştür. (bulabildiğim şu linkte kısa kısa kesitler var, ben ayrıca aklımda kalanları da ekliyorum)

soru - pop, deandre jordan (savunması anlamında) sizin bugün hücumda yapmak istediklerinizi ne kadar etkiledi?
    el cevap - a lot

soru - (muhabirin biri bir paragraf boyunca doc rivers'ın hack-a-jordan taktiğinin clippers savunmasına aslında yaradığına dair (takımın yerleşmesi anlamında) bir demecini anlatıyor. sonra da - do you ile başlayan soru cümlesinde siz böyle bir taktik uygularken bunu göz önünde bulunduruyor musunuz diye soruyor)
    el cevap - i do

soru - (bir başka muhabir, takımın top dolaşımı ile ilgili bir gözlemini aktarıyor ve pop'a bunun hakkında yorum yapar mısınız (talk about) diye soruyor)
    el cevap - what you said is correct..

(pop bu noktada soruları beğenmeyince "en iyisi sizin için toparlayayım diyor ve beş-altı cümlede maçı neden kaybettiklerini özetliyor * * ")

soru - (bir başka muhabir ikinci maçta neyi daha iyi yapmalısınız diye soruyor)
    el cevap - you serious?
    (kısa bir sessizlikten sonra daha iyi şut atmalıyız, daha iyi serbest atış atmalıyız, daha iyi savunma yapmalıyız, daha iyi vs. vs. vs. yapmalıyız şeklinde aklına ne geldiyse sıralıyor..)

en sonunda başka soru gelmeyince popovich bitti mi diye soruyor ve..
    - that's all? i am a free man!!!
  • elindeki kadrodan %120 verim alabildiği halde hak ettiği değeri asla görememiş efsanevi koç. daha küçüktüm, sabah olmuş hava ufaktan aydınlanmaya başlamıştı. tv'nin sesini evde uyuyan kimseyi uyandırmamak adına zar zor duyuyordum. ya da belki mutluluktan. tim duncan - david robinson ikilisi şampiyonluk kupasını we are the champions eşliğinde kaldırırken; kendisi kenarda tamam sevindik, kutladık yeter hadi bu kadar modundaydı. aklımdaki net fotoğraflardan biridir. hem o kupanın kaldırılışı, hem de popovich'in sakin duruşu. her açıklamasıyla, her hareketiyle daha çok hayran oldum bu herife. asker disiplini, mütevazi duruşu ve inanılmaz basketbol bilgisi hayranlık uyandırmayacak gibi de değildir.

1-2 sene içinde artık bench'te göremeyeceğiz onu. duncan ile beraber bırakmaya kararlı. ''duncan olmasaydı şimdi kimbilir hangi 2. sınıf takımı çalıştırıyordum'' tarzında açıklamaları vardır ve onsuz spurs'ü de çalıştırmak istemiyor. yolda görsem 'gregg başgaaaaaan' diye bağırıp sarılırım kendisine herhalde. muhtemelen istifini bozmadan siktiri çeker ama olsun. dertlendim şimdi. popovich olmadan, duncan olmadan ne zevki var lan nba'in?
  • sezon boyunca en iyi oyuncusu tim duncan'ı bile ortalama 35 dk oynatan, takımında kimsenin 40 dakikayı bulamadığı kurnaz coach.. birçok hoca oyuncularının 44-45 dk sahada bırakıp 82 maç boyunca yıpranmasına neden olurken bu adam her maçta sık sık dinlendirir, erken kopan maçlarda da 20-25 dakikadan fazla oynatmaz starlarını.. sonra neymiş, spurs play off'lardan nasıl bu kadar diri oluyormuş, nasıl bu kadar iyi form tutuyormuş.. yaa yaaa..
hesabın var mı? giriş yap