• kyle lowry'nin yokluğunda harikalar yaratmaya devam ediyor. az önce lakers'a güzel bir mağlubiyet tattırdı takımıyla birlikte. maç berabereyken 26 saniye kala bir üçlük soktu ki çıkarmak mümkün olmadı.

bu genç adamı yıllardır takip eden biri olarak diyorum ki, bu adamı aaron brooks gibi bir balon karşılığında, bir de 1. tur draüft hakkı ile veren phoenix ofis çalışanlarına çooook ama çok gülüyorum.
  • turnuvanın şu anına kadar bence en büyük gelişme gösterip gelmiş basketbolcusu.
    kendisini beğeniyle izliyoruz.
    uzun zamandır, hem hücumda hem de savunmada bu kadar iyi oyun okuyan bir kısa yetişmemişti avrupa basketbolunde.
    özellikle savunmada müthiş bir pozisyon sezgisi var. bu sayede çok iyi pas arası yapıyor, baskı yapıp top çalıyor, seken ribauntlarda uzunlarına yardımcı oluyor.
    sert, istikrralı ve inatçı bir oyuncu ve hiç bir rakip karşısında da geri adım atığını görmedim.

allah takımına bağışlasın.
  • zamaninda (2010-2011 gibi) hidayet phoenix'te, omer de chicago'da oynarken arizonali ogrenciler olarak chicago-phoenix macini izlemeye gitmistik (bkz: #21466975). kalabalik bi grup oldugumuz icin bize bi kiyak gecip mactan 1 saat once sahanin hemen onundeki koltuklarda oturmamiza izin verdiler. biz de oyuncularin isinmasini izleyip, turk oyuncular cikinca bagira cagira yanimiza cagirdik.

neyse, o zamanlar bu arkadas phoenix'te nash'in yedegiydi. her mac 10-15 dakika aliyordu. hemen hemen kimse isinmiyorken geldi onumuzde 40-50 tane pull-up jumper denen seyden salladi sagdan-soldan, iceriden-disaridan. sadece 1 tane kacirdigini hatirliyorum. hayran hayran izlemistik. (bkz: bu da boyle bir animdir)
  • dünya kupası'nda yapıldığını düşündüğü şike aslında pek çok spor organizasyonunda yapılan bir şey. bazı takımlar bir sonraki ya da ilerleyen bir turda güçlü rakiple eşleşmemek adına maçı bilerek kaybediyor. dragic de sonuna kadar haklı çünkü rekabetin olduğu bir ortamda böyle ucuz numaralara yer olmamalı. umarım türk milli takımı avustralya'yı yenerek rakip seçme konusunda bir ders verir.
  • twitter'dan avustralya'ya gelişine bir üçlük de o yapıştırmış.

https://twitter.com/…agic/status/508727552949882880
  • finalin tadını kaçırdı amk. doncic sirbistana geçsin böyle haksızlık oluyor.
  • sırbistan: yavaş dragic, ciğerimi söktün.
  • 2007 yılında bu genç için, "allah takımına bağışlasın" demiştik.
    kendisindeki kabiliyeti ve potansiyeli beğenmiştik.
    nba'e ilk adım attığında bocalayınca, kıllanmadık da değil.
    ama bu gençteki potansiyeli kimsse göremese,
    steve nash diye bi abisi var ki takımda, belli ki o görmüş,
    bu sayede sanırım, geçen sene kötü bi sezon geçirmiş olmasına rağmen
    phonix takımda tuttu kendisini.
    kabiliyet ve potansiyelin üzerine bir de steve nash ile oynamanın
    avantajını koyunca, dragiç meyvelerini vermeye başladı bu sezon.
    zaten kendisi her sloven giib spor için yaratılmış biriydi.
    bu sezon nash'in sakatlığında ilk kez ilk 5 başladı ve
    16 sayı 10 asist 4 ribaunt ile oynayarak takımını thunder deplasmanında
    galibiyete taşıdı.
    yanlış yönetmene ya da müzisyene bel bağlayıp da sonrasında verim alamayınca
    pek takmam, ama bir basketbolcuyu beğenip de sonra hayal kırıklığı yaşamaya
    katlanamam.
    yüzümü kara çıkartmadın goran!
    eyvallah kardeşim...
  • ilk beş başladığı son 17 maçın istatistiği:
    18.1 sayı
    52.4% saahiçi yüzdesi
    44.0% 3 sayı yüzdesi
    8.8 asist
    1.9 topçalma
  • sloven basketbol milli takiminin 1986 dogumlu, 1m90 boyundaki genc oyun kurucusu.
hesabın var mı? giriş yap