• tam olarak nasıl çalıştığını şu video ile görebilirsiniz.
  • yeni gelen özellik ile oha dedirtmiştir.

şöyle ki, artık bir el yazısının fotoğrafını çekiyorsunuz ve google lens ile onu okutup 'bilgisayara kopyala' diyorsunuz. sonra bilgisayardan google dökümanları açıp o yazıyı text şeklinde yapıştırıyorsunuz.

kaynak (the verge)
  • nispetiye'de yürürken hep kırmızı yapraklı ve meyveli ağaçların içinden geçtiği bir sokak var. kimse de meyvesine dokunmuyor.

bir bakayım dedim hemen (bkz: cherry plum) diye gösterdi. heme koparıp tattım, bildiğiniz papaz eriği sonra bir baktım (bkz: kiraz eriği) diye manavlarda kilosu 15 liraya satılıyor.
  • google'in neden yillardir bedava image hosting yapitiginin da bir aciklamasi olan uygulama.
  • aldığı son güncelleme ile bence skandal olabilecek bir bug oluşturan google uygulaması.

az önce bir foto üzerinden google arması yapmak için açtığımda telefonumun arka planında uzaktan gelen ve anlayamadığım sesler duymaya başladım. ne olduğunu algılayamadığım için uygulamayı kapatıp tekrar açtım. bu sefer arka planda aşk-ı memnunun müziği ve bir kaç diyalog geldi. ulan resmen birisi televizyonu izlerken onu dinledim!

ulan google tamam sen bizi dinliyorsun anlıyoruz artık ama başkasına niye dinletiyorsun...
  • bu tarz inovasyonlar, hali hazırda geliştirilen yapay zekanın alt elemanları. ayrı ayrı geliştirilen bu teknolojileri yapay zekada birleştirip voltranı yapacaklar.
  • başarılı bir şekilde çalıştığını düşünüyorum.bunun insanlar için olanını yaptıkları zaman o zaman işin rengi değişir.sokakta hoşuna giden birini gördüklerinde, beğendiği kişinin yüzünü g-lens'e okutmaya çalışır.
  • birinin kargo teslim faturasının fotoğrafını atması sonrası takip numarasını tek tek girmeyi düşünürken google lens devreye girdi. ve fişteki tüm texti ayrı ayrı okudu ve kopyalamaya hazır hale getirdi. bu gerçekten çok önemli bir teknoloji.
  • bilhassa doğa yürüyüşü yaparken bilinmeyen ağaç, bitki, hayvan, böcek isimleri için bulunmaz nimet.
    sayesinde yaban hayat uzmanı olacağız.
  • yobazlık olarak görebilirsiniz ama teknoloji karşısında ilk defa dehşete kapıldım
hesabın var mı? giriş yap