• az önce 6.2 şiddetinde deprem olduğunu gostererek altıma sıçtırtan, yatakta fırlamama vesile olan ama gerçekleşmeyen depremin haberini veren uyarı sistemi. büyük ihtimal telefonun ivme ölçerinden kaynaklanan hata olabilir kapatsam mı ne yapsam ?

edit : yaklaşık 14 saat sonra gerçekleşen 5.0 büyüklüğündeki hatay depreminin yaklaşık 3 saniye once haberini veren sistemdir aynı zamanda.
  • biz bu google’a bütün özelimizi açtık. şimdi de ne kadar sallandığımızı mı ölçecek yani. erkenden uyarabilecek olsa eyvallah. ancak sadece şu kadar şiddetle sallandın diyecekse kalsın be yaaa.
  • aslında yanlış bile olsa arada uyarı vermesi iyidir. deprem gerçeğini hatırlatmış olur bize. özellikle bir süre deprem tehlikesi yaşamayınca ne kadar tehlikeli olduğunu unutuyoruz, herhangi bir hazırlık da yapmıyoruz.

ne yazık ki deprem ülkesinde yaşıyoruz ve deprem gerçeği aklımızdan asla çıkmamalı. sürekli hazırlıklı ve tetikte olmalıyız. örneğin, gece yatmadan önce boynunuza bir düdük asıp uyumanızda bile büyük fayda var. bir düdük, hayatınızı kurtaracaktır belki de.

deprem çantası mesela. kaçımızın evinde hazır bir şekilde var? deprem gerçeğini unutmayalım dostlar ve tedbirimizi hiçbir zaman elden bırakmayalım.

allah kimseye deprem yaşatmasın diyerek entry'mi burada sonlandırayım.
  • (bkz: 6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi)'ni ( 13.24'te ekinözü'nde olanı) ben uyurken bağıra çağıra haber veren fakat benim duymadığım sistem. neyse ki ankara'daydım. ya deprem bölgesinde olsaydım?
  • maraş depreminde de önceden uyari verip vermediği merak edilen sistem
  • 6 şubat sabahı tam maraş depremi görüntülerini izlerken bildirim geldi. deprem oluyor gönen civarı diye. 2 saniye sonra uğultuyla 5 6 saniyelik bir deprem oldu. böyle bir program olduğunu bilmiyordum ama işe yarıyor
  • ios için var mı acaba ben mi göremedim bilen var mı?
  • bir sürü insan 3-5 saniye vakit bulmuş bu uygulama sayesinde gördüğüm kadarıyla. sığınmak ve hayatta kalabilmek için yeterli bir süre…

apple'larda yok boşuna aramayın. apple anca afadın smsleri gönderir.

edit: iphone 11 spor
  • ıos ta neden yok??? böyle saçma iş mi olur? bilen biri varsa yeşillendirebilir mi?
hesabın var mı? giriş yap