• açar açmaz dış sesin şu sözüne denk geldiğim dizi. yorumsuz.

--- spoiler ---

"içinizde öyle iyi insanlar vardır ki, melekler bile insan olarak yaratılmadıklarına üzülürler. ve içinizde öyle kötü insanlar vardır ki, şeytan bile insan olarak yaratılmadığına şükreder."
    --- spoiler ---
  • şu ana kadar en iyi oyunculuğa arkada oturan veled-i zinanın sahip olduğu yeni dizi. tam iblis tipli piç.
  • uykusuz kalmamın müsebbibi olmuş dizi. gecenin bir yarısı, adamın biri beni uyandırıp sakin sakin "para nerede?" diye sormasın diye uyumayıp nöbet tutmaya karar verdim, evet.
  • az once karisini ve cocugunu kaybettikten sonra yerlilerden zamanda yolculugun formulunu alan profesorun anlatildigi bolumu show tvde yayinlanan dizi.

buraya kadar cok absurt bulmamis olabilirsiniz.

peki ya fizik yuksek lisans sinifinda prof ve ogrencisi arasinda gecen su diyalog !? ;

-sevdigin diziyi izlerken zaman nasil gecer?
    -hizli hocam
    -reklam girince ?
    -yavas

ıste einsteinin rolativite kurami.

ahaha bilale anlatir gibi anlatin hocam.
  • insanı boğan bişi, annenin laneti diye bi adı var bu gecekinin.
    bunun yerine doktorların eski bölümlerinden herhangi birini 15. defa seyretmeyi tercih ederdim. ha kanalı değiştirebilirim tabii fakat işkence yapmak istedim sanırım.
  • acayip hikayeler, samanyolu tv filmleri arası birşey bekliyorum. fragmanını beğendim.
  • köy kahvesindeki amcaların daha iyi senaristlik yapacağını ispat etmiş yapım
  • senaristlerinin acilen değişmesi lazım. görüntüler çekimler oyuncular götürebilir ama gözüne gözüne sokan replikler kaliteyi bozuyor be canlarım. bırakın da biraz da biz çıkarım yapalım. aptal yerine koymayın milleti.
  • hakikaten bir dizi izlediğinizin farkında olmanızı sağlar. eğer izleyiciler üzerinde bir nevi bir deney yapılmıyor ise son derece rezil bir dizi olduğunu söylemek gerekir. oyunculuktan senaryoya türk dizilerine bir tepki olarak çekildiğini düşünmekteyim. hem klişenin hem de absürtlüğün dibine vurmakta.

--- spoiler ---

çatlak profesörün karısını kaybettikten sonra amerika'ya gidip yerlilerle(!) yaşamasına dair bir anektod da içermekte. ha tahtada yazan formül de delta(t)= 3 * (5/3) = 5'tir. amazonda yerlilerden öğrendiği formül adamı zamanda geri götürecekmiş. allah allah! kabile reisi aboreyyyy!
    --- spoiler ---
  • ailesini kaybettiği için kafayı kırmış kirli sakallı profesörümüzün 2014'ten 5 sene önce citroen c5 kullandığını görmüş olduğumuz dizi.

neden bunu yazdığıma gelirsek: film'de bahsedilen zaman ile kullanılan araba uyuşuyor. makina cidden 2009 civarı citroen.

bazı senaristler bu uyumu bile yakalayamıyor. başarabilen görmek ne mutlu.
hesabın var mı? giriş yap