• konuklarının sözünü olur olmaz şekilde kesmesi, "onu söylemiyelim, böyle demeyelim şimdi olmadı ama" demesi kabul edilemez. hele o bas bariton sesiyle girmiyor mu araya beni gerim gerim geriyor. konuklar sanki ne dediğini, ne diyeceğini bilmiyor, söyleyeceği şeyleri anlamaktan, sonuçlarına katlanmaktan aciz, bu abi ha babam "onu demeyelim, öyle demeyelim" dragaman ağası mübarek, gökmen özdenak senden kibardı.
  • lüzumsuz naifliği, o abartılı pes sesiyle kurduğu ağdalı uzun cümleleri, gereksiz ayrıntılarda kayboluşu hele bu gece yaşananlardan sonra iyice baydı artık.

yaptığın iş yürek istiyor işte, konukların kadar bile yürek koyamıyorsan "ben bu programın moderatörüyüm" atarlarına girme.
  • bu korkak kılkuyruğu programcı diye (zira kendisi gazeteci filan değil bu gerçek mars'tan bile görülüyor) halk tv'ye çıkaranın ben `#@%*&^`!..
    gölgenden bile korkacaksan o kanalda ne işin var, konukların durmadan sözünü kesmek, laflarını ağzına tıkamak, sürekli 'aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey' havaları hep bunda, sanki özellikle ahı gitmiş vahı kalmış ilk seçimde nal toplayacağı uzaydan belli olan iktidar halk tv'de yeterince ve de gereği gibi eleştirilemesin diye yine iktidar eliyle bir şekilde halk tv'ye sokulmuş bir ajan provakatör kendisi, o kadar nitelikli kaliteli konuk bir araya gelmiş, yandaş kanalların ağzının suyunu akıtacak bir kadro, iktidarın eleştirilecek milyar tane açığı var, bu herifin derdi kendi programımı nasıl baltalarım, kendi kanalımı nasıl izlenemez hale getiririm, ulan senin konuklarının dediklerinin milyar katını yandaş kanallara çıkanlar muhalefet için sebil gibi söylüyor ana avrat dümdüz gidiyor her allah'ın günü, tamam biz programında konuklarına zorla küfür hakaret ettir demiyoruz ama hiç değilse bırak da istedikleri gibi rahatça konuşabilsinler, gerçekten konuşma ve eleştirme özgürlüğünün olduğu tv kanalı sayısının bir elin parmaklarını geçmediği bu ülkede,
    hiç gecikilmeksizin hatta yarından tezi yok halk tv bu sahte tatlı su mualifi ile (ki mualif olduğunda dair de çok ciddi şüphelerim var, herif korkusundan mezun olduğu okul boğaziçi'nde yaşanan rezilliklere bile ağzını açıp tek kelime edemedi) yollarını ayırmalıdır, bir daha da kanalın kapısının önünden geçmesine bile izin vermemelidir!..

*bu herif aslında gerçekte ait olduğu yandaş kanallardan birinde program yapacak olsa ve halk tv'de sürekli yaptığı gibi konuklarının laflarını ağızlarına tıkasa (ki tıkayamaz zira o yandaş kanallara çıkanlar halk tv'nin nezih konuklarına benzemezler), ailelerinden aldıkları terbiye -daha doğrusu terbiyesizlik gereği öyle bir çirkefleşirler ki ilk yayınında stüdyoyu terk etmek zorunda kalırdı, hemen ertesi gün de yandaş medyada fetöcü darbeci, bu herif kimin maşası hangi uluslarası gücün oyuncağı diye bin bir türlü haber çıkar, haftasına kalmadan da kendisini kodeste bulurdu.

*bir de eski bir başbakanın oğlu uyuşturucu kacakçılığına bulaşmış olsa bu ülkenin tüm halkı iktidarı mualifi öyle bir hicap duyardı ki kederlerinden hepsi ölürdü mealinde bir saat saçamalamaz mı sırf hakkındaki iddia ve kaynak gösterilerek yapılan haberler ayyuka çıkmış birisi için hiç bir suç içermediği halde bu iddiaların hiç birisini ağzına almaya cesaret edemediği için ,gel de delirme, bu herif ne gazeteci ne haberci ne programcı ne de sunucu, zaten asıl işi de bu değil, yine diyorum halk tv yol yakınken bununla yolunu ayır, seyircini kendine küstürme, irfan değirmenci'ye ana haber üzeri fazla mesai mi yaptırırsın, tekrar uğur dündar ile mi anlaşırsın (her programında konuklarına ve gittiği yerlerin yerel yöneticilerine saatlerce yağ çeken o sağcı faşist bile bu abdurrahman çelebi ile karşılaştırıldığında bundan evlâdır) orası sana kalmış.

*bir konuklarını azarlamadığı kalmıştı değil zira surekli azarlıyor (neredeyse arka cebinden demir uçlu bir cetvel çıkarıp el ayalarıba vuracak), "hande fırat, emine hanım'ın çantası için ne demişti, hiçbiriniz hatırlamıyorsunuz tabii" demez mi, e yuh artık, yuh kere yuh!..

*program tam hızını almış esip gidecekken sürekli araya girip rüzgarı kesiyor, sadece bugünkü programda bile belki de en az 100 kere aytunç erkin'in lafını ya kesmiş ya bozmuş ya ağzına tıkamış ya da refüze etmiştir, konuklar merak edilecek bir şeylerden bahsediyor, bu "hayır o değil de" diyerek konuyu değiştiriyor, aklı sıra bir kaset hazırlatmış kasette yandaş maşa habertürk şeysi açıkça konuğun işine gelmeyen soruyu değiştirmeye çalışıyor, aytunç erkin bu apaçık gerçeğe deginince hayır öyle değil, bilemeyiz, zart zurt" diye zırvalıyor, tekrar tekrar yazıyorum, bu mıymıntı herifin hele de bu dönemde halk tv'de jesinlikle hiçbir işi olamaz, halk tv'ye hem konuya hem de masaya vurdu mu ses getirecek, mualefetin arkasına aldığı rüzgarı 5'e 10'a katlayacak bir programcıya ihtiyacı var acilen, bu sünepeye değil!..

*kaçırdığım bölumleri izledikçe daha çok çıldırıyorum, sayın amiral turker erturk'e sorduğı konuyla en ufak bir alakası olmayan abuk sabuk konu ve soruları geçtim, kendisini bir poh zanneden bir zırcahil olduğundan utanıp sıkılmadan, amiral türker ertürk'ün peker'in beyan yöntemine yönelik 'akıllı'ca ifadesine bile yüzü kızarmadan 'suçu ve suçluyu övmeyelim diyen bir gerizekalılık abadesidir kendisi, her pohu bilirmiş gibi ota poha müdahele eden bu şahsın "suç ve suçluyu övme suçu"nun ne olduğu hakkında en ufak bir fikri bile yoktur ama kimin bu suçu işlemek üzere olduğuna dair ahkam kesmektedir, ulan ultra gerizekalı herif sen pbs ya da trt ne yayınlıyordan önce sen neden bahsediyorsun ondsn haberin olsun, suç ve suçluyu övmek ancak o suçu işlemiş ve bu durum mahkeme kararıyla kesinleşmiş birinin bu davranışlarını 'iyi ki bu şahıs bu suçu işlemiş, bu suçu işleyen bu suçu işlediği için ne büyük adamdır' diyen birisi için söz konusu olabilir, yoksa henüz yayınladığı videolar için hakkında dava bile açılmamış birisi hakkında değil anladın mı efendi,

*tüm bunlar yetmiyor, beyefendi barış pehlivan'ın 'ipliğini pazara çıkardı' lafından bile rahatsız oluyor, lafını her zaman ki gibi ağzına tıkıyor, ulan nursuz çirkin hastalık derecisinde pimpirikli ve de kuruntulu kardeşim (ki ben buna inanmıyorum, yayındaki tüm davranışlarında kasıt ve de artniyet arıyorum - yahu herif 'erkan yıldırım özel bir niteliği olmadığı halde babası sayesinde bu nokta(!)lara nasıl geldi' savına bile kendisini paralarcasına müdahale ediyor zira), iyi de güzel kardeşm sen illa ki bu işi hem de halk tv'de yapmak zorunda mısın, git magazin programı yap, ponçiklerle sabah kuşağı sun, lig tv'de maç anlat, yeter ki ait olduğun herhangi bir yandaş yalak kanala transfer ol, hiç birisini yapamıyorsan git pazarda limon sat, daha da iyisi defol git öve öve yere göğe koyamadığın (ki iddia ettiğin gibi bağımsız falan değildirler, pbs'te sola(demokratlar), voc'ta sağa(cumhuriyetçiler)'a doğru bias vardır), pbs'te veya voc'ta program yap (tabii sana sadece 1 ay bile tahammül edebilirlerse), yeter ki halk tv'den defol git bir an önce!..

*konuklarına 'şu şu burada olsaydı ne sorardınız' deyip, sonra da konukları doğal olarak dünya üzerindeki herkese yapılacağı üzere (konukların sormak istediklerinin tamamı basın özgurlüğü ve halkın haber alma hakkı kapsamında oldugu halde) konukların en masum sorularını bile 'sorularınız isnat içermesin' diyerek ağizlarına tıkan rezil, kımıl zararlısı herif, defol git halk tv'den ajan pravokatör maşa!..
  • aşırı başarısız moderatör.

konuklarının en can alıcı konuşmalarına girdikleri sırada şak diye araya girip saçma sapan şeyler söylüyor. 14 ekim yayınında barış pehlivan'ı çıldırtmayı başardı bu konuda örneğin.

az sus be adam, konukların yardırıp gidecek, şak diye araya girip hızı kesmenin manası ne.
  • çocuk programı sunucusu teatralliği ve kötü esprilerle süslediği lüzumsuz gevezeliği ile antipatimi kazanan ekran kişisi.
  • uzun zamandır dikkat ettiğim birşey var.kendisi barış pehlivana karşı çok üst perdeden konuşuyor. oysa gazetecilik olarak kendisi barış pehlivanın yanına bile yaklaşamaz. davudi sesi sayesinde ekmeğinin peşinde olan biri
  • konuklarının sözünü kesmeyi marifet zanneden televizyon şeyi...program sunucusu...
  • ne zaman halk tv’yi acsam kendisine denk geliyorum. sirin payzin-emin capa ikilisini ve ozlem gurses’i bile geciyor sanirim yaptigi program sayisiyla. ev taksidine mi girdin, cocuklar universiteye falan mi basladi abicim nedir bu calisma azmi?

bir de surekli “aman ağzimizin tadi kacmasin ali riza bey” modunda olmasi da cok dikkat cekiyor. o kadar geriliyorsan irfan degirmenciyle yada ozlem gursesle becayiş yap ana haberi bultenini sun, hem senin tarzina daha uygun hem de irfanla ozlem haber metinleriyle kisitli kalmaz istedigi gibi yorum yapar konuklarla beraber.
  • bu beyfendinin barış pehlivan'ın konuşmalarında araya girme tarzı can sıkıcı. bazı yetişkinlerin çocuklarla konuşurken takındığı küçümseyici tavırlara benziyor. ama sanırım sebebi programı kendi kafasında götürmeye çalıştığı bir nokta var ve çok dallanıp budaklanmasını istemiyor bazı meselelerin, o yüzden o an aklına ilk gelen şekilde son verme yoluna gidiyor. bilmiyorum belki biraz daha rahat bıraksa konuşmacıları daha güzel olacak.

bir de "neden buna tepki vermiyorsun, neden sessiz kalıyorsun, buna tepki vermek gerekmez mi?" tarzı serzenişleri bıraksa süper olacak be. herkes senin gibi tepki göstermek zorunda değil. adam çok doğru sorular (barış pehlivan'dan bahsediyorum) soruyor. bırak onları paylaşsın.
  • halk tv, krt ve tele 1'deki programcılar içindeki en iticisi ve en patavatsızı.
    yorumcular, gazeteciler ülkenin canının yandığı bir konuyla ilgili çatır çatır ve kanımızı soğutan şekilde konuşurlarken konuşmanın en zirve olduğu en can alıcı noktasında bas tonlu sesiyle bir anda "peki" diyerek araya girer ve lafı konuyla tamamen alakasız bir yere çekme amacıyla "sizce ankara bundan rahatsız mı?" gibi saçma sapan bir soru sorup topu başka bir yorumcuya atar. ona da cevap verilirken "peki" der ve "araya gitmek zorundayız" ile cayır cayır yanan konuyu karambole getirir. izleyiciler olarak masadan aç kalkarız. reklam dönüşü yine açarız ve aynı döngü devam eder.
    akp'nin medya ajanlarından birisi gibi davranıyor. sonuçta bu kanallarda akp'li bir programcı çalışamaz değil mi? "o kadar da değil" deriz. ama bu soğuk esprilerle ve mevzuları hafifleştirip konuyu değersiz yerlere bağlama çabaları aşırı irrite edici. en kısa zamanda düzgün ve "az konuşan" bir sunucu ile yer değiştirmesini umuyorum.
hesabın var mı? giriş yap