• geçen karfur'daki ps standının başında, gaia'nın kalbinin ordaki kayayı ileri geri ittirip duran bir bebe gördüm. biraz izledikten sonra kendimi tutamayıp harbiden anaç bir sevecenlikle "sana burayı geçiim mi?" demiş bulundum. ama kafasını yukarı kaldırırkenki o cool duruşu, beni görünce gözlerinde oluşan küçümseme, hele "ben biliyorum zaten nasıl geçiceemi" derken yüzünün yarısını kaplayan o iki devasa ön diş... artık bir teyze olduğum gerçeğiyle beni yüzleştirdi bu oyun. alışveriş arabamı kıçımda sürükleyerek çökük omuzlarla manav reyonuna seyirtirken akşama taze fasulye yapayım diye düşündüm.
  • ps4'te başlayayım dedim geçen hafta sonu fifa'dan tiksinince. çocuk muyuz amk diyerek "show me god of war" adlı en zor seviyeyi seçtim; amk en tırt bir level canavara sağlı sollu 30 kere falan vuruyorum anca arkaya gidip kendini heallemeye başlıyor; o sırada arkadaşları bana saldırıyor. ikişer üçer geldikleri ilk fight'ı geçtim; ikinci fight'ta dört kişi geliyorlar. canı azalan arkaya gidip kendini heal'lerken diğerleri bana saldırıyor sürekli. canını yenileyene de 10 kere daha vurmak lazım tamamen ölmesi için. bu arada onlar bana toplamda üç kere vururlarsa ölüyorum. hepsi birer kere vuramaz yani. ulan ben miyim god of war onlar mı? ben mi oyun oynuyorum onlar mı? parmaklarım sikildi amına koyayım yapacağınız zorluk seviyesinin.

sonra bir alt seviyeye geçtim tüm oyunu baştan oynuyorsun bunu yapmak için tabii kareye basılı tutup geçme de yok bir şey yapılmayan sahneleri. orda ölmek üzereyken son bir last stand gibi bir şey açıldığını fark ettim fakat baktım ki hala moblar god of war ben değillim; bir seviye daha düşüreyim dedim. e zaten dört tane seviye var. ulan şimdi yine çok zor çıkacak bir daha beklemeyeyim diye "give me a story" adlı en kolay seviyeyi seçtim.

dört tane vurduğum ölüyor. budur işte amk level 1 tırt canavara en fazla dört tane vururum ben god of war'sam. bunun daha boss fight'ları var. zorluk algınızın bu olduğunu bilseydim direkt en kolayla başlardım. müzikler güzel ama.
  • senaryosu reddit'e sızmış.

atreus çok genç bir gay'dir, cinselliği keşfeder. kratos ise zenci biseksüel bir kadındır. ayrıca kiloludur. body shaming yapan baldur'a tokat atar.
  • god of war'un direktörü cory barlog: "god of war'da henüz kimsenin çözemediği gizli bir sır var." demiş.

cory barlog seni sikerim hemen söylüyorsun o sır neymiş bilelim. 30 saat başından kalkmadan oynadığım oyunda çözemediğim bir sır kalamaz.
  • bazıları için de kratos ve atreus’un ilişkisi böyledir.

https://i.hizliresim.com/lbvn4j.jpg
  • bi defa imkânı olduğu halde şu oyunu satın alıp oynamayan ps4 sahibi varsa şimdi yatağından kalkıp cihazını en yakın çöp konteynerine bıraksın. yıllardır birçok aaa oyunu oynamış, sektördeki trendleri takip eden ve serinin tüm oyunlarını defalarca bitirmiş birisi olarak 90dk lık deneyimimle söylüyorum ki bu bir oyun değil bu bir interaktif film hiç değil bu bambaşka bir ürün sektörde çığır açacak yeni bir şey olmuş.

daha ilk saniyeden itibaren başlayıp en ufak bir kesintiye ya da ara sahneye maruz kalmadan ilerleyen öykü bugüne kadar yapılmış belki de en iyi grafiklerle de birleşince resmen hikayeyi ve karakterleri yaşatıyor size.

90 dk boyunca yaşadığım dram yüreğimi sızlattı, aksiyonu damarlarımda hissettim hatta kratos'un yumruklarından sıçrayan kanları suratımda hissettiğime yemin bile edebilirim ayrıca bugüne kadar yapılmış en görkemli boss savaşına şahit oldum. tekrar belirtmek isterim ki bunlar sadece oyunun ilk 90 dakikasında yaşadıklarımdı. o boss dövüşü gerçekten muazzam, yıllardır o kadar aynı şeyleri izleyip oynuyoruz ki çook uzun zaman sonra gaza geldiğimi ve heyecanlandığımı hissediyorum.

keşke sabah işe gitmek olmasaydı keşke çocuk olsaydım keşke kratos olsaydım da midgard ın amına koysaydım.
  • oyunun hemen başlarında kendisine verilen "ares'i öldür" görevi ile kopartan oyun.
  • yan görevleri yapmadan ilerleyenleri öpüyorlarmış. 9 lar gölünde yarım gün geçirip karış karış dolaştıktan sonra baltayı attığımda 3 tane kelleyle beraber geri geliyor balta.ben bıraktım balta kendi dövüşüyor
  • orjinal dvd ile oynamayınca size cezaların en büyüğünü tattıran oyun.cezanın uygulanışını 7 madde halinde sıralamak gerekir ise:

1-oyun bitirilir
    2-challenge of the gods menüsü aktif hale gelir
    3-challenge'a başlanılır
    4-10 bölümden oluşan ve 10'u da ''ultimate pain in the ass'' tanımını sonuna kadar hakeden bölümler sırayla-ki sırayla diyorum ama kan geldi resmen-bitirilir
    5-10. bölümü load ederken oyun takılır
    6-challenge esnasında ''save'' edemediğimiz,ölünce en baştan başladığımız akla gelir
    7-çığlık atılır,ekrana 5 dakika boş boş baktıktan sonra ps2 kapatılır.
hesabın var mı? giriş yap