• 20 ytl gibi bir "sembolik" ücretle kart satan firma. daha doğrusu ücretin sembolik olduğunu iddia ediyorlar. benim lügatımda sembolik ücret 1 bilemedin 2 ytl dir. sembolik diye adlandırdıkları 20 ytl bir asgari ücretli çalışanın neredeyse iki günlük mesai parasıdır. hayır her türlü pazarlama tekniği gördüm ama bu kadar ucuz, bu kadar düzmece olanını görmedim. ayrıca şu kısa ticaret hayatımda öğrendim ki "şu hastalığa iyi gelir, şu kasları çalıştırır" gibi söylemlerle satılan ürünlerde "sağlık bakanlığı onayı" yoksa ya da "ilaç değildir" ibaresi yer alıyorsa asla tam olarak işe yarayıp yaramadığını kullanıcılar bilemez. sadece placebo mantığında olduğu gibi kendini inandırır ve kendi kendini tedavi eder. budur.
  • hemen hemen butun urunlerinde, icerigin altinda kucucuk bir not yeralir, "the above statements are not approved by the fda" diye. yani, biz bu ilacin bir suru seye geldigini iddia ediyoruz, kalbi duzenler, hayati uzatir, duygu dalgalanmalarinizi engeller, ama bunlarin hepsini gotumuzden uyduruyoruz desek yalan olmaz cunku amerikan gida ve ilac dairesi bu dediklerimizi onaylamiyor. amerikan gida ve ilac dairesi onaylamayacaksa sihhi bir urunu kim onaylayacaktir (en azindan amerikada), resmi bir daire tarafindan onaylanmayan bir urunun kocakari ilacindan ne farki kalir bu durumda? ve de o zaman kocakari ilacina milyonlarca para vermenin ne anlami vardir? yoksa benim anlamadigim birseyler mi var?
  • dandik nutritionlar üreten firma. ürettiği aminolar genelde soya bazlı olduğu için bodyciye yaramaz. aynı zamanda soyada doğal östrojen olduğu için delikanlıyı bozar.
  • bu ürünün şu anda türkiye'de olmasının ve bu ölçüde ciro yapmasının sorumlusu benim. çalıştığım bankadaki iyi bir müşterimin yönlendirmesi ile tanıştığım kişi, ürünlerin türkiye ve avrupa temsilciliğini almak isteyen firmanın sahibiydi. gittiği hiç bir bankadan teminat olarak ana firma tarafından istenen stand by/lc için olumlu yanıt alamamıştı. açıkçası ürünlerin kullanım alanları, ülkem insanının yararlı denilen ota boka yaklaşımını düşününce tutar bu deyip, giriverdim firmaya. zaten ortalama % 50 karlılık vardı, 15 yıl içinde geldiği nokta da ortada, yine haklı çıkardınız beni amk...
  • urunlerinde titanium dioxide gibi international agency for research on cancer (iarc) tarafindan "muhtemelen kanserojen" diye klasifiye edilen maddeler kullanan bir firma.

daha saglikli olacaksin diye multivitamin alacaksin, onunla da muhtemelen kanser olacaksin.

paranla rezil olmak degil bu, daha beter bir sey.
  • abd'deki fiyatlari turkiye'dekine kiyasla cok daha ucuz olan ve bir kez daha "turkiye daha zengin bir ulke mi ki?" sorusunu akla getiren sirket.

ornegin, 50lik nar tabletleri icin su turkiye'deki fiyati:
    http://www.gnc.com.tr/…age=detaylibilgi&urunkod=321

su da abd'deki fiyati:
    http://www.gnc.com/…w=pomegranate&parentpage=search
  • müşterisinin salak olduğunu düşünen firmalardan biri.

black friday nedeniyle %20 + %13 indirip yaptıklarını söyleyip, fiyatlarını 2 katını çıkartıyor sonra üstünü çizip indirimli fiyattan sattığını iddia ediyor.
    piyasada 45tl'ye her yerde satılan ürünü indirimli olarak 65tl yapıyor.
    enteresan kafalara sahip. ulan zaten ürün her yerde 45tl yap bunu 40tl indirim yaptım de.
    kazıklamaya çalışma.
    satış stratejisi yerlerde.
    uzak durmak lazım, daha da atmam adımımı.
  • cevahir şubesinde "sadece taşınırken ağzı açıldı" dedikleri yarısına kadar boşalmış protein tozu kutusunu biraz indirimle satmaya çalışıyorlar.

kutunun içinde ne kadar kaldığını görünce almaktan vazgeçtim. 250 liralık ürünü 200 liraya düşürdük, çok özel bir fiyat falan dedi hatun.

baya da rahat yalan söylüyordu ha, yüzüme baka baka.

denk gelirseniz yemeyin.
  • doğunun şifasını bize batıdan sunan şirket.
  • gereksiz pahalı. protein7 ve supplementler.com gibi siteler varken boş yere kazıklanmayın. gnc'nin kampanyalı fiyarları bile bu sitelerin kampanyasız fiyatından yüksek.
hesabın var mı? giriş yap