• "gıdalara radyasyon verilmesi ve toplum sağlığına etkileri" adlı raporunu "aaaa ne kadar bilgilendirici" diye düşünerek okurken karşıma çıkan bir cümlesi beni dumur etmiştir.

şu şekildedir.

"türkiye atom enerji kurumu ve gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı’na bu aklı verenler, hiç kuşkusuz bm’ye bağlı uluslararası atom enerji kurumu, dünya sağlık örgütü, dünya tarım örgütü ve dünya ticaret örgütü ile efsa ve fda gibi kurumlardır ki, bunların hepsi şeytana direk bağlı yapılardır."

bence böyle bir cümle üzerine istediğin kadar bilimsel bir şekilde savun istediklerini...

bu basitlikle bitmişsindir...
  • bugün bir türkiye ambalajlı su raporu ile gündeme gelmiş dernek/hareket.... raporlar burada .normal şartlarda yapmadığım şeydir ancak bu sefer tepedeki ve aşağıdaki markalardan kıllandım, kimdir nedir'ine baktım...

başkanın bir web sitesi var, tıklayınca ilk karşıma ilk çıkan ufka dalmış badem bıyıklar ve "hz peygamberinde * oturacağı sofralar kurun." konulu röportaj.

başkan yardımcısı üstün bol mazlum-der'ci.

genel sekreteri mehmet karaca kendini anlatıyor, rabbine şükretmekten fırsat bulursa: "eşimle birlikte; iki kız çocuğu sahibi olarak, efendimizin cennet müjdesine nail olmak için çalışmaktayız." amin kardeşim, inşallah istediğin gibi olur her şey.

bu böyle gider.

şimdi arkadaşlar dini bütün diye yaptıkları işleri de malul mü kabul etmeliyiz? ben şahsen ederim. sözlükte paylaşınca gg olan çok kişisel tecrübelerimle sabittir ki, ararsanız bu şahıslarla öve öve bitiremedikleri su firmaları arasında çok güzel bağlar bulursunuz.
  • su raporuna ulaşılacak sayfada bir kitabın tanıtımı yapılıyor.
    http://www.gidahareketi.org/su/
    bu kitap nedir, kemal özer isimli birinin "hangi suyu içmeli" diye bir kitabı.

peki bu zatın kitabının tanıtımında ne deniyor "niçin en ideal su zemzem? zemzemin özellikleri ve hastalıkları iyileştirici etkileri ne? ibn-i sina’ya göre iyi su nasıl olmalı? islam, osmanlı, gerçek hekimler suyu nasıl ele alıyorlardı?"

ah ya, biz de sizin raporunuza bakıyorduk, kriter puanlamalarınızdaki ağırlık hesabı zaten sakat ama en azından şu şarlatanlığa girmeseydiniz abi. zemzem içerisinde arsenik ve nitrat oranlarının ortalamaya nazaran katbekat olduğu kanıtlanmış kirli bir sudur.
    https://evrimagaci.org/…unun-mucizesi-arsenikoz-884

ah ulan, kabalak sudan çene suyundan daha kirli suyu gazlıyorsunuz ya, yatacak yeriniz yok. başkalarına da bu listeyi önerdiğim için hicap duydum.
  • gıda güvenliği derneği ile ilgisi olmayan köktendinci, garip bir kuruluş. sitesinde siyasi haberler bile var.
  • içilebilir sular hakkında hazırladıkları 200 firmalık listenin 11. sırasında bulunan markada(erpınar su) koliform bakteri tespit edilen güvenilirliği konusunda şüphe uyandıran dernek.
  • kendilerine gıda güvenliği hareketi dedikten sonra fransız ürünlerini boykot için hazırladıkları görselde laikliğe de yer vermişler.

şimdi bunlara sormak gerek.
    laiklik bir gıda mı?

ikinci soru
    anayasayı neden ihlal ediyorsunuz?
  • enteresan bir güruh. muhafazakar oldukları çok belli, zaten gizlemiyorlar da ama değişik işler yapıyorlar ve ısrarla hem siyasi hem de ekonomik anlamda bağımsız olduklarını dile getiriyorlar. özellikle damacana su raporu öyle eften püften bir çalışma değil baya baya ciddi veriler ve bilgiler içeren, sağlık bakanlığına çok sıkı sorular yönelten ve hatta bakanlığı yerden yere vuran bir çalışma. bence "gerici" deyip kenara atılmaması gereken, anti kapitalist ve benzerlerinin solcusu, sağcısı, laiki, şusu busu bol bol olmasını temenni ettiğim güzel bir oluşum. ekşi sözlük tasnif kurulu standart verilerine göre bir "gerici" ve/veya "dinci" olan şahsımı çok mutlu ettiler. başarılarının devamını dilerim.

özellikle üslupları çok hoşuma gitti, ne çok ciddi ne çok laubali, üstüne muhafazakar motiflerle bezenmiş fena bir şey.
  • fuska sularının dinci sahipleriyle yakınlığı olan dinci oluşum. e tabii ki yaptıkları kolpa listede başı fuska çekiyor.
  • bu nedir ya, gıda güvenliği hareketi diye bir şey. tutmuş bütün suları test etmiş güya. sürekli içtiğimiz sular -2500 puan almış falan. ortalığı karıştırıyorlar. bu insanların o listede ilk sıralarda gelen suların üreticileriyle ne bağları var çok merak ediyorum. deli gibi de etki yarattı. çünkü herkesin çok merak ettiği bir konu. bu araştırmayı yapanlar kim demedi direkt otorite olarak kabul etti insanlar da. satışları çok fena artmıştır diye düşünüyorum o adını daha önce duymadığımız suların. içme suyu piyasasında bazı markaların tekelini kırma maksatlı bir girişim olarak bakarsak olumlu bir tarafı da yok değil ama saçma yani yine de. sağlıklı besleneceğiz diye gerizekalıya döndük, kim nereye çekerse oraya gidiyoruz her türlü suistimale açık vaziyetteyiz.
  • websitelerinde "gıda tüketim rehberi" başlığı altında topladıkları içeriklerin, belli kesimleri ilgilendirmekten öteye gidemediği dernek.

şöyle ki;
    - haramla tedavi caiz mi?
    - tıbbu’n nebevi nedir?
    - nimeti değiştirme ile ilgi ayet-i kerimler
    - tüketilmesi haram olan gıdalar
    - vs.

#31774799 'inci entry'de de gözüktüğü şekilde bir yönetim ağacı var.

ilgili derneğin raporlarını bu minvalde incelememiz yararımıza. zira, alanlarıyla ilgili; ülkemizde dış kaynaklı, musevi bir yönetim kurulu başkanı olan, hristiyan bir genel müdürü olan gıda firmalarının yaptıkları raporlarda ne denli doğru analizlerini yayınlarlar?

islamik gıda hareketi dense de renk belli olsa daha iyi olmaz mıydı?
hesabın var mı? giriş yap