• gezi parkı direnişine katılan vatansever kitlenin polis tarafından öldürüldüğünü gördüm.

ortada hiçbir şey yokken polisin acımasızca saldırdığını gördüm.

hedef alıp vatandaşın kafasına biber gazı attıktan sonra sevinen polis gördüm.

yeter artık evde hasta var diye isyan eden kadının evine biber gazı atan polis gördüm.

polisin kendi içindeki katili koruduğunu gördüm.

4000 üzerinde yaralıyı gördüm bu yaralıları tedavi etmeye çalışanların tutuklandığını gördüm.

bunca zulme karşın polisin içinden bir tane bile isyan eden görmezken paramı ver senin yanında olayım diyen polis gördüm.
  • "`bu, ülke dışı güçlerin, tıpkı arap baharında olduğu gibi` `istikrarsızlaştırma,güçsüzleştirme ve zayıflatma politikasının ürünüdür`"den sonrasını okumadığım yazı. yine iyi dayanmışım. yok lan biraz daha devam ettim okumaya ama "`şu durumda polisin hala özenle tahrik olmadan hareket etmesi`, sabırlı kalabilmesi bile mücizedir"ı görüp vazgeçtim. sabır ne lan sabır ne? ilk gün gezi'deki kırmızılı kadına biber gazı sıkan polis mi sabırlıydı?
  • keşke dün gece reviri bastıklarında dövdükleri doktorlar ve tekmeledikleri hastalar içinde bir açıklama yapsaymış.

mesela "yanlışlıkla jopunun çarptığı doktoru, yerden kaldırmaya çalışırken, elinden kaçan plastik mermiyi tutamadığından, sedyelere çarparak yatan hastaları devirmiş, bu arada gene yanlışlıkla üstümüze gaz bombaları düşmesiyle panikleyip geçici sağırlık geçirmemizi sağlayan ses bombalarını patlattık" diyebilirmiş.

not: oha lan, saçmalamak o kadar da zor değilmiş...
  • öğrendik ki toplumun yüzde onu en fazla yirmisiymiş ve olurda kalan yüzde seksen (!)'i sokağa çıkarsa bizi polis (!) bile kurtaramazmış. şimdi anlaşıldı son iki gündür polisin aşırı şiddetinin sebebi. yorgunmuş polis ve sabrı kalmamış ( hoş gerçekten taksimde onbeş gündür bulunan bir polisin ağzından niye direnişcilere kızıp delirdiklerini ama kızgınlıklarını neden sadece bir tek cümle ' peki gezi parkına dokunmayacağız ' ile aynı gün bitirebileceği kesin olan kişiye yöneltmediklerini_ yada yöneltemediklerini _duymak isterdim)

bu arada polis kardeş sen rahat ol. o yüzde seksen_doksan bildiğin zümre de sokağa çıksa bir şey olmaz. neden biliyormusun. çünkü o parkta direnenler ve onlara destek verenler onların kardeşleri, çocukları, abileri, dostları. biz bizi biliriz.
  • ulan biraz insanda utanma olur. buraya gelip azıcık güzel konuşunca milletin bu saçmalıkları yiyeceğini mi sanıyorsun? yemezler. yapılan tüm zalimlikleri gördük. neyse ki teknolojinin gelişmiş olduğu bir çağda yaşıyoruz ki eskisi gibi insanları yok edip kaçamıyorsunuz. her şey olabildiğince kayıt altına alınıyor.

kısaca kurban olunası bir kitledir. bu ülke hakkındaki en güzel şeydir belki de.
  • burasını kilise sananların 'günah çıkarma' girişimlerine ev sahipliği yapmış başlığa konu olan kitle..

oturdum, bugün tayyip'in konuşmasını nasıl sinirlenmeme rağmen izlediysem, ilk entriyi de on dakikamı harcayarak okudum. arkadaş biliyor meslektaşlarının (belki de kendinin) yaptıklarını 'ben de tayyibi sevmem, solcu aileden geliyorum, 2 saatçik uyuyabildik' tarzı konuşmalarla kendisine hak vermemizi istiyor. yo dostum yo, hak falan bekleme. senin uykusuz kalman kafasına sıktığınız ethem sarısülük ten daha mı değerliydi? neyin savunması bu?

dezenformasyonun biz de farkındayız da azınlık olduğumuzu bilmiyorduk. biz halk tv'yi izliyoruz da sen neyi izliyorsun? (canlı izliyorsan kimlere karşı mücadeleye giriştiğinizi canlı görmüşsündür. o malını, canını, namusunu korumakla mükellef olduğunuz halka karşıydı mücadeleniz. hatırlatayım istedim.) bir kaç tv dışında hangi kanal olayları gösterdi?

küfürlerden yakınmışsınız. haklısınız, çok yakışıksız. ben size küfür etmem. çünkü organıma layık değilsiniz.
  • vatanını gerçekten seven ve ülke yönetiminde bir oy pusulasından fazla hakkı olduğunu bilen kitledir.
    görmek istemediğini görmeyen, bayrağı atatürk resmini akm'ye kendi astı zanneden, halen adı konulmamış dış mihraklar masalını yutan, azınlıktaysan sus otur, seni ben bile kurtaramam diyenlere de itibar etmez.

sen kurtarma kardeşim.. senden medet uman yok zaten. bu son 20 günü geçtim, şahsi örneklerimden yola çıkarak;

- benim resmi görevdeki doktor eşim, tarafı bile olmadığı ama yönetici hekim konumunda olduğu için içinde bulunmak zorunda kaldığı ve hekim tarafının haklılığının sonradan tesbit edildiği adli bir olayda, sırf karşı taraftakiler yakını diye yüksek kademeli ve önemli bir görevde bulunan bir polis tarafından görev yeri bile olmayan bir karakolda, üstelik diğer polislerin yanında alenen ve açıkça cinsel içerikli tehdit edildiğinden;

- olayla ilgili polisin yakınlarından tehdit alan ve araçla takip edilen eşime koruma talep ettiğimizde "korumaya gerek görülmemiştir" dendiğinden;

- bundan yaklaşık 15 yıl önce bir arkadaşımın karıştığı bir kavga yüzünden gittiğim karakolda, olayın içindeki kızlar karakolun içindeyken, polisin biri kızların yüzüne karşı "hep karılar yüzünden oluyor, sikeceksin hepsini, rahatlayacak orospular" dediğinden;

- 8 aylık hamile karımı, gelen sancılar üzere doğuruyor zannederek hastaneye götürdüğüm sırada 50 km hız sınırlaması olan yerde 56 ile gittiğim (radarla tespit, benim uydurmam değil) için beni durdurduğundan, ceza kesmeye yeltendiğinden, kadın arabada sancı çekiyor, yolu açın, yardım edin dediğimde "herkes hastanede mi doğuruyor ulan" deyip benimle kavga ettiğinden, benim hepi topu 170 cm boyum, 67 kg halimle bile başedemiyce amirini arabadan çağırdığından ve sancılı eşimin gözü önünde gırtlağıma sarıldığından;

- dönülmez yerde u dönüşü yaptıktan sonra (bak hep ben mazlumum edebiyatı değil, haksız olduğum yer de var, ama burada bile haklıyken haksız duruma geçebilecek kadar eğitimsiz) bana ceza kesilmesi esnasında en az 20 aracın daha aynı yerden u döndüğünü gördüğünden ancak uyarılarıma ve neden diğerlerine de ceza kesilmediğini sormama karşın, kılını bile kıpırdatmadığından ve arabanın içindeki diğer memurla göz göze gelip "sen karakola gitmek istiyıon ghaliba" dediğinden;

- öğrenciliğimde hastane bahçesinde arabama hırsız girdikten sonra gittiğim karakolda komiserin kendini muayene ettirmek suretiyle istediği ve bana yarayacak şekilde zabıt tutturup, kontrol muayenesi için on gün sonra tekrar uğra diyerek beni karakola tekrar çağırdığından;

- mecburi hizmetim sırasında gittiğim şehirde bir dost meclisinde denk gelip sohbet ettiğim memurun "neden olaylara bu kadar sert müdahale ediyorsunuz" soruma "hocam hayatın hıncını alıyoruz, başka ne yapalım, biz senin gibi okumadık ki, vurup vurup rahatlıyoruz" dediğinden;

- halen malatya polis meslek yüksek okulu müdürü görevini yürüten ibrahim azcan'ın polis ne yapmalı isimli kitabını okuduğumdan (bul, oku)

beri ben zaten senden medet ummuyorum. seni mesleki açıdan medet umulacak biri olarak da görmüyorum.
    sen git başkasını koru.. ya da "korumam haa" diye tehdit et, keyfin bilir.

ama bu kadar insan yürüdüyse bil ki senin evladın, senin geleceğin, senin daha insani çalışma şartların için de yürüdü..

bu da mı yetmedi? çapulcu benim için yürümesin mi diyorsun?

1 mayıslarda, grevlerde götlerine cop sokarcasına patakladığınız o işçiler ve sendikalı memurlar var ya.. onların istediği olsa sen de insan gibi çalışacaksın ama sende o akıl yok işte.. kula kulluk etmeyi çalışmak, mesleğinin gereği sanıyorsun ya..

çok yanılıyorsun kardeşim..
  • -mesela en son bunu gördün mü? çünkü dün en son ben bunu gördüm.
    http://www.youtube.com/…xmafkw_fzu&feature=youtu.be

sana molotof atan meslektaşlarını durdurman gerek memur bey. korumakla hükümlü olduğun halka saldıran meslektaşlarını durdurman gerek memur bey. ettiğin yemine uyman gerek memur bey.
    vatanını sevdiğini göster memur bey.

gezi parkı direnişine katılan kitle senin anlayamadığın bir kitle ben bunu anladım.
    insan sevgisi, hayata saygı ne demek biliyor musun memur bey?
    insanı, toprağı, canlıyı sevemeyen, hor gören kitledesin memur bey. vatan sevgisine gidesiye çok yol var... ondan aşırısı dünya sevgisi var ki oraya benim ümidim kalmadı memur bey.
  • devlet baskısını iliklerine kadar hissetmiş kitledir.
    terörist kelimesinden sonra zihniyetini belli ediyor polis arkadaş. ayrıca evinde oturan sessiz kalan halkın yani geriye kalan 80-90% kitlenin kim olduğuna karar veren arkadaş bilmiyor sanırım, ortada çaresizlikten akp ye oy veren ama ideolojisini benimsemeyen, bir dönemin ortadirek denen muhafazakar olmayan ama sola da meyletmeyen kitlenin büyüklüğünü.
hesabın var mı? giriş yap