• akp genel başkan yardımcısı fatma betül sayan kaya nın sözü.

--- spoiler ---

gezi, tıpkı askeri darbeler, muhtıralardan hiç farkı yoktu, bence bir kalkışma girişimiydi. adeta ülkede ayaklanma girişimiydi ve terör örgütlerinin saldırılarından, fetö'nün saldırılarından, 15 temmuz'dan farkı yoktu. devleti ve milleti hedef alan bir kalkışma girişimiydi gezi" dedi.
    --- spoiler ---

link
  • bak sen bunu böyle rahat rahat iddia edebiliyorsun. iyi güzel. ama başka biri de çıkıp akp, nasyonel sosyalist alman işçi partisinden, nazi den farkı yok diyebilmeli o zaman. öyle arkadaş arasında eş-dost sohbetlerinde değil. tv'de, üniversite konferansında, uluslararası toplantılarda vs.

hop hop hoplamayacaksın o zaman.
  • şu "kalkışma girişimi" ifadesine tutulan tek kişi ben miyim?
  • bu durumda gezide vefat edenler de şehit mi sayılıyor?
  • tam bir ''aşağı mahallede bir yalan söyledim, yukarı mahallede o yalana kendim de inandım'' vaziyeti.

bol bol sallayın bakalım.

demokratik protesto hakkını kullanan herkes vatan haini, darbe yanlısı falan size göre.

herkes suçlu bir tek siz masumunuz zaten. adeta bakire meryem'in oğlu isa kadar temizsiniz.

fethullahçı teröristlerin öldürdüğü gençler ve çocuklar sizin çocuklarınızdı sanki!

çadırları yakılanlar, tomalar ile ezilenler, palalar ile kovalananlar, iftiraya maruz kalanlar, öldürülenler, dövülenler falan kimlerdi sahi?

sizin partinizdeki adamlar demedi mi gezi olaylarını fetöcüler bilerek çığrından çıkardı diye?

15 temmuz darbe teşebbüsünü de fetöcüler yapmadılar mı?

öyleyse daha ne konuşuyorsunuz?
  • tdk'ya gore utanmak;

onursuz sayilacak veya gulunc olacak bir duruma dusmekten uzuntu duymak, mahcup olmak.

(bkz: cok sukur bugun de baskasi adina utandik)
  • hayatında kişisel hiç bir başarısı olmayan ve tek vasfı partiden olmak olan bir kadının verdiği beyanattır. dikkate alınmamalıdır. bütün sülalesini hiç bir elemeye tabi tutmadan hakkı olmayan makamlara atanmasını sağlamıştır. diyet ödemek zorundadır.
hesabın var mı? giriş yap