• --- spoiler ---

filmin final sahnesinde max konser salonundaki bombanin patlamasini son anda engellemistir. basindan beri binada bomba olduguna inanmayan guvenlikler sorar bomba nerede diye. max 'piyanonun altinda' der. gidip piyanoyu kontrol ettiklerinde de gercekten bombayla karsilasirlar. iste tam bu noktada steve carrell hayranlari icin filmin en can alici kismi gelmistir:

guvenlik: oh my god, how could we miss that??! it's so huugee!

max sahnenin ortasinda birsey dememek icin kendini zor tutmaktadir. ama aslinda gozleriyle soyledigi ve michael scott hayranlarinin orta yerinden yarilmasina sebebiyet verecek cumle acik ve nettir:

that's what she said!

--- spoiler ---
  • çok başarılı spontane esprilere sahip olan filmdir, anne hathaway ise her zaman ki gibi güzellikten yıkılıyor.

--- spoiler ---
    yakalandıktan sonra kandırılıp odaya getirilince dayıyla kavga ederken şöyle der;
    - dışarda 150 keskin nişancı var!
    - blah blah
    - peki iki düzine swat desem?
    - blah blah
    - havalı tüfeğiyle chuck norris'e ne dersin?
    --- spoiler ---
  • mel brooks yapimi olmasina ragmen oyle ahim sahim pek gulmesem de bi yerinde koparan film... filmin 5-10 dksini kacirdim gulmekten..ahahaha eve geldim hala guluyorum ahahaha
    --- spoiler ---
    tis tis nefes alan adama donerek:
    -hayatimda gordugum uyanikken horlayan tek insansin
    ahhahahaha nerden buldun o lafi ahahah
    --- spoiler ---
  • fragmanlarına bakarak mr bean havasındadır bu, eğlenelim diyerek girilen film. ama bir baktık ki, maceranın içine düşmüşüz, hem de mr bean'den çok çok daha gülmüşüz. kesinlikle başarılı.
  • ajanlar, kötü adamlar, dünyayı kurtarmak konulu bir macera filmi... izlemeye değen, eğlenceli, gülmeli, sürükleyici bir iki saat vadeden bir filmdir aynı zamanda.

--- spoiler ---

max'in kontrol'un binasından silah, takım elbise ve markasını bilmediğim kırmızı arabayı çalmasının hemen akabinde arabanın benzininin bitmesi;
    ağacın içindeki ajan;
    dans sahnesi;
    uyanıkken horlama gibi hoş, komik, şaşırtıcı sahneler vardı.

--- spoiler ---

steve carell ve anne hathawayın oyunculuklarını da başarılı buldum. tavsiye edilir.
  • bu filme olması gerekenden fazla gülüyorum. her izlemede gülüyorum ve steve carell kalbimin prensesidir.
  • yeni nesil ajan filmlerini gördükçe değerini daha iyi anladığım efsanevi film.

(bkz: the spy who dumped me)
    (bkz: spy)
  • bircok yerinde ciplak silah'tan esintiler gördügüm filmdir.

leslie nielsen'in ciddi tavirlariyla steve carell'inkileri cok benzettim coğu yerde.

cok güldüm, cok eglendim, tavsiye ederim.
  • imdb all time world wide box office'de 1,003,064,785 dolar ile 4. sırada şu an. noluyo lan?
  • oldukça başarılı bir film. benzer türdeki filmlerden biraz farklı. en azından işte tam burada şu olacak diyemedeğimiz şeyler var, espriler daha orijinal. dolayısıyla izleyiciye keyif veriyor bu yerler. yakın zamanda hot fuzz izlemiş biri olarak iki filmin hemen hemen aynı oranda eğlenceli olduğunu söylemek sanırım abartı olmaz. insanın keyfini yerine getirebilecek bir film.
hesabın var mı? giriş yap