• müzikleri mükemmeldir...
    karakterlere aşık eder sonra çatur çutur harcayarak yasa boğar...
    kuzenimin sayko oynama ısrarlarıyla 3 günde bitirmiştik iki kişi. tek kelimeyle mükemmeldi. oyun dediğin az can yakacak yas tutturacak damardan girecek!
  • xbox 360 zamanında ayıla bayıla bitirdiğim oyun. 1. oyundan çok daha iyi fakat 3. oyun çıtayı arşa çıkardığı için ondan burun farkıyla zayıf bir oyundur.

geçen hafta arkadaşım ile co-op bir dalalım dedik. ben zamanında bitirmiştim fakat arkadaşım hiç oynamamış. bundan önce gear of war ultimate'ı bitirdik yine co-op bu arada. onun üzerine bu oyuna dalınca grafik olarak rahatsız oluruz yada eski durur diyorduk ama oyun hala taş gibi. adamlar zamanında 7 gb'a neler sığdırmış lan dedik. ağzımız açık oynuyoruz arada vakit olunca halen.

son olarak ben xbox one s arkadaşım ise series x ile oynuyor. ben 1, o ise 2 nesil önceki oyunu oynuyor yani aslında fakat asla eski durmuyor oyun.
  • bunlarla hic alakasi olmayan kiside oynama istegi dogurabilendir. sevgili oynarken muhtesem bi film izliyomuscasina takipledigim, grafikleriyle oynamayan insani bile icine ceken oyun. o kadar ki beni de yavastan oynamaya suruklemistir.
  • oynanması aynı gears of war gibi zevkli olan aşmış oyun. gerçi ilkini pc'de oynamıştım şimdi xbox360da oynamaya çalışıyorum. kolay değil ama grafikler olsun, hiç kasılmaması olsun gzel bir platform güzel bir oyun.

10 küsür oyun gördükten sonra gelen update: oyun x360 platformunda ilk bitirdiğim oyun olarak raftaki yerini aldı. kesinlikle mükemmel bir oyun ve cod:waw de dahil bunu geçebilen bir oyun henüz yok. grafikler, oynanabilirlik, herşey üst seviyede.
  • ilk oyun içi videosu;
    http://www.gametrailers.com/player/33775.html

bu da orasında burasında kutucuk çıkmayanı:
    http://www.gamevideos.com/video/id/18698
  • level dergisindeki habere göre aralık 2009'da pc'ye çıkması beklenen oyun.

nerdeyse bir yıl sonra edit: çıkmadı, bu arada geow 3 açıklandı. bi güzellik yapıp çıkarsalar bari bu kış geow 2'yi pc'ye.

ikinci editten nerdeyse 5 ay sonra edit: gittim xbox aldım anasını satiim, bekle bekle nereye kadar, 3. yü de rahat rahat oynarım artık.
  • (bkz: gears of war)
    (bkz: xbox 360)
    (bkz: marcus fenix)
  • oyunun tvlerde donen reklam videosu assagidaki gibidir.
    http://www.metacafe.com/…c/gears_of_war_2_last_day/

videoya, devotchkanin how it endsi eslik eder. sahanedir.
  • muziklerini steve jablonsky yapmistir. cok da guzel yapmistir. zaten gameplay sizi sanki bir filmi izliyormussunuz gibi icine ceker. ha bir de muzikler boyle olunca cok daha etkileyici oluyor.

dip not: steve jablonsky daha once transformers filmlerinin de muziklerini yapmisti.
  • gözlerimin dolu dolu olmasına neden olan sayılı oyunlardan biridir. bundan sonra yazacaklarım spoiler içerir.

--- spoiler ---

efendim malumunuz dom'un yavuklusunun peşinde, yer altında bir terminalden öteki terminale koştururken sonunda sevgili maria'nın hücresine (kapsülü de denebilir) ulaştık. dom'un hücrenin kapısını açmasıyla maria'yı gördüm fakat kendisini aynı dom'un hatıralarındaki kıyafetiyle ve yarasız beresiz görünce hassiktiri bastım. * zira uzun süre locustlar tarafından esir tutulmuş birinin adeta sapasağlam cırtsız olmasını oyuna yakıştıramamıştım. ben oyunun yapımcılarına ana avrat kayarken sevgilisine sıkı sıkı sarılan dom'um arkasından marcus abimizin "dom, dom!" diyerek kendisini uyarması dikkatimi çekti. sanki marcus abi, dom'un değil benim gözlerimi açmaya çalışıyordu. bir anda kamera maria'ya döndü ve ben o anda bin parçaya bölündüm. maria'nın halini ne siz sorun ne ben söyleyeyim sevgili suserler. dom'un yakarışları sonrasında silahını çıkarıp uğruna tam anlamıyla cehennemin dibine indiği kadının kafasına doğrultmasının akabinde kamera marcus abimize döndü ve tek el silah sesini duyuldu. suratıma tokat gibi inen bu sahnenin sonunda bir müddet oyunu oynamayı bıraktım.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap