• william saroyanın küçük sevgili kasabası. kasabada önemli miktarda ermeni nüfusu vardır. saroyan'ın anlatımıyla bir masal dünyasında yaşar giderler.
  • araba ve araba teyibi hirsizliginda cnn tarafindan yapilan arastirmada ilk 10'a giren california sehiri.
  • california'da bir $ehir... california state university'nin de burada kampusu vardir...
  • mong, ermeni ve hispanik nufusun cogunlugunu olusturdugu sehir. yazlari kirk dereceyi gecen sicakligiyla bunaltir. tarim ve hayvancilik en buyuk gelir kaynagidir. california'nin diger buyuk sehirlerine gore ucuzdur. river park ve fashion fair mall disinda pek bi numarasi yoktur. california state university'nin fresno state kampusu burada bulunur. yarim milyon nufusuyla californianin en buyuk besinci sehiridir. uyusturucu bulmak alkol bulmaya es degerdir. crystal meth'in maden ocagi iste burasidir. sehrin guneyi bulldogs denen gangstalarin hakimiyeti altindadir, tasinmayi dusunuyorsaniz kuzey tarafini tercih edin. hatta fresno ile bitisik clovis sehri ben beyazlarin oldugu sessiz sakin yerde oturmak istiyorum diyenler icin bire birdir. gece hayati latin hatunlardan dolayi fena degildir.. beyaz cowgirl'ler clovisi tercih ederler.. clovis downton, tower district gececi tayfanin ugrak mekanlaridir..
  • bana yollardaki mariuana kokusu amsterdam’ı hatırlattı. ermeni nüfusu oldukça fazla.
  • nüfusunun yarısından fazlası ermeni kökenlidir ve erivan'dan sonraki en büyük ikinci ermeni şehridir. sanırım bu, şunun açıklaması olarak kullanılabilir:

(bkz: ermeni lobisi)
  • san francisco, los angeles arasinda bir yerde
  • rezil bir amerikan şehridir. tam anlamıyla uyuşturucunun harman olduğu, us citizenlerinin büyük çoğunluğunun zombi olduğu diyar. üniversitesi iyi sayılmasına rağmen oldukça ürkütücü bi atmosferi bu şehrin
  • central valleyi işgal eden şehir. çölü turunçgil diyarı yapmışlar ama kapitalizmin şehirleşme iştahına karşı koyamıyorlar
  • 90'lı yıllarda yayınlanan bir amerikan tv dizisinin adı. toprak sahibi olup, büyük işler çeviren "aile"lerin yaşamını konu alan falcon crest ve dallas gibi dizi filmlerle dalga geçilirdi bu dizide.
hesabın var mı? giriş yap