• ing: ozgur iradey.
  • free will'le yapilmis bir kelime oyunu oldugunu, bunca yil sonra birdenbire idrak ettigim kelime öbegi... (bkz: salakim ben)
  • filmle ilgili hatıladığım tek şey çocukken sinemada izlediğim ve ağlamaktan canımın çıktığıydı.

bugün digiturk'ün sinema kanllarından birinde denk geldim ve ''lan bakalım neymiş zamanında çok duygulandığımız amerikan naneleri'' tadında izleyeyim dedim...

la willy ocağına ateşler düşsün ağlamaktan içim dışıma çıktı. insanoğlunun sömürme rezilliğine yedimizde de ağlamışız, yetmişimizde de ağlayacağız anlaşılan.

insanların eziyet etmekten bıkmadığı başka bir tür içinse:

(bkz: asya kara ayısı)
  • 1993'te cekilmi$tir.. o donemin sukseli filmlerinden jurassic park ve kuzularin sessizligi arasinda kendinden soz ettirebilmesi ba$arili oldugu anlamina gelebilir. (ya da gelmeyebilir)

pe$inden iki adet devam filmi var.

(bkz: free willy 2)
    (bkz: free willy 3)

michael jackson'in o donem populer olmu$ $arkisi icin (bkz: will you be there)
  • gavurlarin babosh icin kullandiklari deyim, kelime obegi
  • san diego daki (bkz: sea world) de çekilmiştir.
  • sonunda hıçkıra hıçkıra ağlatmış filmdir.
    hiç unutmuyorum sinemadaydım, film bittiğinde ayağa kalkıp hıçkıra hıçkıra ağlamıştım. bizimkiler zor sakinleştirmişlerdi beni. çocuktuk o zaman, masumduk. bir balina için hıçkırarak ağlayacak kadar saftık. saftık diyorum çünkü büyüyüp o filmlerin nasıl çekildiğini öğrendikçe, saflık yerini nefrete bırakıyor. (bkz: the cove)
  • turkiye'de pazar sabahi filmi olsun diye cekilmi$ filmler serisi.
    o $ekli ile bile ba$arisizdir.
  • ikincisi de cekilmisti bunun. ne sikten soktan film serisiydi dusununce, yedirmislerdi bize cocuk yasimizda. bi de soundtrack'inde maykil ceksin abimizinde imzasi vardi diye hatirliyorum ama hafizam benle ortada sican oynuyo olabilir.
  • yamuk yüzgeçli bir katil balinadır. willy özgürlüğünü kazandıktan sonra araplar bunun şerefine harika bir şarkı yapmıştır.

yallah willy
hesabın var mı? giriş yap