• (bkz: ella elle l a)
  • 1967 yılında guy peellaert ile birlikte tasarladığı kozmetik ürünlerinin, michael holtz tarafından çekilen tanıtım fotoğrafı:

görsel
  • gidişiyle bana her şeyi sorgulattı. şarkılarıyla büyüdüğüm yıllar ve kendi kendime evidemment, debranche, diego est libre dans sa tete diye şarkı söylemeye çabalayışlarım gözlerimin önünden gitmiyor öğrendiğimden beri.

bugünün idollerini yaratan idollerden biriydin. repose en paix.
  • kanserle olan iki yıllık savaşına bugün (7 ocak 2018) yenilmiş fransız sanatçı. aralık ayından beri hastanede yatmaktaymış.
  • öleli 13 ay olmuş. ilginç gerçekten.

yaşıyorsun, bir görüntün var herkesin belleğinde. herkes sana gülümsemeyi, şarkı söylemeyi yakıştırırken birgün tüm o görüntüye ihanet edercesine buz kesiyor bedenin. toprağın altına giriyorsun. 4 mevsim geçiyor, toprağın tüm madenini cesedine taşıyor yağmur, sonra bir tabaka karla örtülüyorsun, sonra bahar geliyor, herkes yaşamaya ve şarkılarını söylemeye devam ediyor, fotoğraflarına bakan insanlar cildinden yansıyan güneş ışınlarının bir kağıtta bıraktığı belli belirsiz bir ize bakıyor zira sen artık bilişsel olarak yoksun ve yokoluşsal doğal sürece girdin. 6 fit aşağıdasın dekompoze oluyorsun.
  • 60li yillarin cicek cocuklar egemenliginde gecen muzik anlayisinin temsilcilerindendir france gall. sohreti 13-15 yaslarinda kucucuk bir kizken yakalayan ama 70lerde de yitiren melek yuzlu, masum yuzlu tas bebek gibi bir kadindir. kendisini france gall yapan michel bergerin france icin yaptigi 7 album ve starmania tabi ki sohret basamaklarindan dususunu yavaslatmis bir derece de engellemistir ancak michel'in beklenmedik olumu france'in veya gercek adiyla isabelle gall'in senelerce kendisini tekrar etmesine yol acmistir.

ne kadar demode olsa da ne kadar vakti gecmis olsa da france gall benim gibi pek cok kisinin gozunde palais des congresi dolduran 3500 kisiyi unutup ve bir kenara oturup sevgili serge'in * onun icin ozene bezene yazdigi poupee de cire poupee de sonu gozyaslari icinde soyleyen, insani dumura ugratan acili bir es ve bagri yanik bir annedir..
  • ismi daimdir.
  • angelina jolie’nin yonetip brad bitt ile basrol oynadigi ve 70’lerin fransasinda gecen by the sea isimli filmde, tekne sahnesinde selamlanan donem sarkicisidir. lirikle filmi pekbagdastiramasam da, calan sarkinin ismi nefertiti.
  • bayadır dinlemiyordum , ansızın sıradaki şarkı olarak belirdi.
    spotify
    youtube
hesabın var mı? giriş yap