• izlediğim en güzel romatik komedilerden biri, hatta muhtemelen en iyisidir. özellikle yan öyküde ellen ve mickey'in hikayesini dinlerken adım adım çıldıran liz beni benden almıştır. julie kavner'ı da nereden tanıdığımı çıkarmak için az taklalar atmadım. tahmin edebileceğiniz gibi kendisini değil sesini tanıyormuşuz (bkz: marge simpson)

--- spoiler ---

never say famous last words, because they could be.*

--- spoiler ---
  • son zamanlarda seyrettigim en güzel romantik komedilerden biri. bence klasik olarak arsivinizde bulunmasi gereken bir yapit. izlerken gülmekten öldüm sahsen.
    oyuncular: billy cristal, debra winger, joe mantegna, cynthia stevenson
    yapim tarihi : 1995
    insana yasama ve sevme istegi getirten çok nadir bir film (sevgilinizle izlemenizde yarar var)
  • adi casablancaya gonderme yapan film.
  • nba yle alakalida cok guzel sahneleri vardi bu filmin.charles barkley ve david rabinsonun nbade kral olduklari bi donemde cekilmis film.jordanin biraktigi donem.
    filmin basinda robinsonla barkleyin biribrlerine girmeleri,agiz dalaslari ardindan charlesin macin hakemi olan billy e gelip kufretmesi,tv de charles hakeme disarda rastlarsa dovecegini soyledi haberleri,billyin bunlari dumur bi ifadeyle izlemesi.
    ayrica nba hakemlerinin hayatinida dogru ve gercekci yansitmistir.zira ntvde nba hakemlerinden birinin sezon icinde yaptiklarini,seyahatlar,kurslar,antremanlar falan,filmle birebir uyuyodu.
  • woody allen filmlerinin lezzetindeki diyalog kalitesiyle billy crystal'ı yeniden sevme sebebi. çok tatlı bir film.
  • billy crystal film içinde babasının tabutunu kaybeden havayollarının halkla ilişkiler müdürü debra winger'a aşık olur ve pariste beraber hoş bir vakit geçirdikten sonra b.c. amerikaya geri döner. ancak gönül hasretiyle parise geri dönen b.c. pariste d.w'ı şöyle karşılar:

- bu havayollarının nesi var !? şimdi de annemi kaybettiler !
  • when harry met sally adlı filmin neredeyse holywood romantik komedi anlayışını değiştirmesinin ardından aynı gaz ile çekilmiş hoşça vakit geçirmek için ideal olan bir film...
  • 1995 yapımı olduğu halde 2016'da izlediğimde bile muhteşem bulduğum romantik komedi filmi.. yalnızsanız izlemeyin, sevgili ile izleyin diye uyarma ihtiyacı doğuran film.
  • paris'e giderken ucagin film servisinde denk gelip izledigim ve lan neden daha once izlememisim dedigim romantik komedi filmi. paris, billy crystal ve debra winger faktorleri onemli rol oynadi filmi secmemde o ayri mevzu. zaman zaman gulduren zaman zaman da gozleri doldurtan bir film. aslinda erkek dogasina aykiri ama sevdim ben.
  • bence bu filmin en komik sahnesi spermlerini klinige yetistirmeye calisan mickey sahnesidir.

ayrica filmin en kult karakteri de restorandaki garsondur.

- "how's the house wine?"
    - "it's like me. fruity, yet oddly appealing."

ya da

- "you got a nice white wine?"
    - "sure. it's like me, bold but with a hint of whimsy."
hesabın var mı? giriş yap