• ford türkiye sitesinde görücüye çıkmış, ford'un en büyük crossover modeli.

ayrıntılı bilgi için: www.ford.com.tr/otomobiller/edge
  • son bir senedir severek kullandığım araç. araç orta suv katagorisindeki en büyük hacimli araç. kullanımı çok zevkli ve oldukça sessiz bir araç. uzun yolda dahi sizi yormuyor.

not. türkiye'de yaşamıyorum. fiyat/performans anlamında türkiye için en iyi araç olmayabilir.
  • ford kuga'nın abisi. önden görünümü büyük panjuru sebebiyle oldukça heybetli görünüyor. bence performans verisi de oldukça iyi. 2 litrelik dizel motordan 210 beygir gücü ve 450 nm tork elde ediyor ki bence bu veriler kağıt üzerinde oldukça iyi.
  • 2020 modeli antalya bilaller ford da bugün inceledim. araç dehşet ama fiyatı da dehşet. 640 bin liracik. bu paraya öküz değil orta halli çiftlik kurulur.

fiyatındaki en büyük etmen ötv tutarı. %110 vergi ve bunun kdvsi.... yazık lan...
  • ford'un avrupa minimalizmine göre en büyük suv'umuz diye piyasaya sürdüğü araç. amerika'da sadece en küçük kamyoneti f-150 bile bunun yanında devasa kalır.

asıl sıkıntı fiyatı;

amerika'da transit connect: 24 bin usd; edge: 28 bin usd.

türkiye'de connect: 51 bin tl; edge: 230 bin tl.

2.0 dizel motorlu aracın bu kadar yüksek fiyata sahip olması imkansız. fiyat politikaları gerçekten beyin yakmaya başladı otomobil üreticilerinin.
  • benim gibi araba sürmeyi sevmeyen bir adama bile sürerken keyif aldırmayı başarmış güzellik. yolda resmen akıyor ve bastığınız zaman tık demeden spor araba gibi atlıyor ileri. hani dili olsa 'bas amk biraz daha' diyecek. içeri ses gelme diye bir olay yok. düzgün bir yolda gittiğiniz zaman hiçbir şey duymuyorsunuz. bunun dışında, çok konforlu ve ferah, eh ne de olsa suv zaten olsun o kadar. tavanı da cam olsa tadından yenmezmiş, belki vardır gerçi bilmiyorum.

bu araç amerika'da 28-35bin dolar arasında satılıyor. türkiye'deki fiyatlarla kıyasladığında insanın kafayı yemesi işten değil. benzin olayına hiç değinmiyorum zaten, zira araç iyi de yakıyor.
  • an itibariyle dünya gözüyle görmüş olduğum araç.. çok değişik ve göz alıcı görünüyor.. daha önce bu modeli duymamıştım.. kullanan abimiz de nereden bulup ta almış anlayamadım.. ford'un sitesinde aracın ismi geçmiyor sanki.. yurt dışı plaka falan da değildi.. görüntüsü çok hoşuma gitti.. başka bir modelle mi karıştırıyorum acaba diyorum ancak bütün modelleri inceledim.. hatta bu modeli bulmak için 2 saattir internete geziniyorum.. eğer fiyatı da abartı saçma bir fiyat olmazsa bence alınabilir..

edit: gördüğüm araç ford edge değilmiş.. ford flex'miş. kol boregi arkadaşımıza teşekkürler..
  • ici en az bir infinity g45 kadar guzel ve suratli surusu olsun sahane turuncu rengi olsun gayet iyi bir suv.tek eksisi klasik ford motorlarinin hastaligi olan psikopat benzin tuketimi.
hesabın var mı? giriş yap