• haklarını teslim ederek başlayayım: çocukların müziği şükelâ. aylardır 60-70-80'lerin klasik ve blues rock şarkılarıyla geçinen bünyemde eski heavy kıpırdanmalar yaptılar. fakat öte yandan çok pis amerikancı ve hatta orduperver herifler. yorumuma dayanak ve misal olarak, şahane bad company coverlarının klibini sunuyorum: http://www.youtube.com/watch?v=u_vsvzmiwxy
    hıyartolar ırak'taki erâtı teşvik için yanlarına gitmişler, oradaki görüntülerden de klip yapmışlar! allah akıl fikir versin bu zibidilere.
  • alabildiğine amerikancı, alabildiğine faşist bir grup. öyle ki amerikan ordusuna verdiği ücretsiz konserler var. işin siyasi yönü beni ilgilendirmez, ben müziğe bakarım diyorsanız alanında başarılı bir grup olduğunu bilmenizde fayda var. güzel işler çıkartıyorlar.
  • yapay herifler. müzikleri yapay, imajları yapay, ideoloji satışları bile faşist bir sömürüden ibaret. ben buradan bunu anlıyorum da orada elin mal amerikalısı anlamıyor mu? anlıyordur elbette fakat boş beyinli rednekler ağır basıyordur. varoş metal yapıyor bu herifler. bunun getirisi "halka yakınız" kafasından ibaret. "üç beş amerikan askeri gurbette dinleyecek biz de paranın amına koyacağız" tüm plan bu. dolayısıyla bu strateji prim yapıyor ve herifler rob zombie altında falan çıkabiliyor. rockstar energy drink mayhem festivalinde main stage. mastodon ve amon amarth bu heriflerin altında. saçma sapan bir amerikan boku başka bir şey değil. yolda hatebreed elemanlarına denk gelseler tokat yerler.
  • "coming down" beni 4-5 sene götürür.
  • son albümleri got your six ile yükselişini sürdüren grup. herifler cidden şahane beste yapıyorlar. kötü şarkıları yok denecek kadar az. yeni albüm diğerlerine göre biraz sönük kalsa da yine de şahane.

amerika'da resmen omuzlarda taşınıyor herifler, ama türkiye'de adı bile bilinmiyor ne yazık ki. umarım az çok öğrenilir de buralara da uğrarlar.
  • osmanlı tokadı 'nın uzak doğu versiyonu. bir çeşit beşkardeş.
  • amerika'da popüler olmalarının sebebi savaş çığırtkanlığı yapmalarıdır. 30 yıl önce yine amerikanlıların icat ettiği anti-militarist thrash metalden buralara gelindi. toplumların kapıldığı akımların tutarsızlık göstermesi ilginç.
  • severim ama nakaratları kibariyeden hallicedir.
    çoğu parçasında kick ve snare aynı anda vurulduğu için 'oooh vur patlasın çal oynasın' havası oluşur.
  • "adamların milliyetçi muhafazakarları bile iyi müzik yapıyor" dedirten gruptur.
  • (bkz: f8) adlı sekizinci stüdyo albümünü 28 şubat 2020 tarihinde yayınlamış amerikalı heavy metal grubu.

ayrıca bu, grubun eski bateristi jeremy spencer'ın ayrılmasının ardından gruba katılan davulcu charlie engen'in yer aldığı ilk ffdp albümü.

şahsi görüşüm, uçuyorum. albümden yayınlanan (bkz: inside out) adlı muhteşem tekli ile arşa çıkan beklentilerimi eksiksiz karşılayan klasik bir ffdp albümüyle karşı karşıyayız; klasik, evet. alışılagelmiş bir ffdp stiline sahip söz konusu albüm.

favorim darkness settles ın adlı parça oldu; albümdeki onca gürültü kıyametin içinde prenses ruhumu da tatmin etmiş bir balad.

spotify
    youtube
hesabın var mı? giriş yap