• oyuncular ko$maya ba$layinca durdurmak icin baya bir caba sarfetmek gerekirdi. cantona vardi, falco vardi, gotz vardi cocuklar. o degil de bu oyunda kafa vurabilmi$ bir insan tanimamakla beraber, kafa golu atmi$ insanin zaten olmadigi soylenmektedir. yine de arayuzleri falan $u anki pes kivamindadir. cok iyiydi, mac ba$layana kadar falan baya hevesleniyordunuz. sonrasi, yarak afedersin.

ekleme: az once dolabi kari$tirdim kapaginda bebeto olan cd kutusunu buldum. cd de icinde tabi. cok sevindim lan. vista ile kar$ilan$inca ufo gormu$ masum koyluye donmesinden cok korkuyorum.
  • almanca versiyonuna sahip olduğum oyun. karl heinz feldkamp'ın yorumlarıyla oynardık maçları da.

maçı sunan adam her maça, biraz konuşarak başladıktan sonra "hallo kalli" der, mikrofonu felkamp'a bırakırdı. o da "haşön döşan ahtung" gibi birşeyler söylerdi, ben de taklidini yapar kendimce eğlenirdim.

degaj atan kalecinin önüne atlayarak bir sürü gol atmışlığım vardır. ama herhalde fifa oyunlarında atılmış en fantastik golü ben atmışımdır bu oyunla.

gol şu şekilde gelişti; karşı takımın kalecisi degaj kullandı, ben orta sahada kafaya çıkmak isterken oyuncum birden rövaşataya kalktı, topa da vurdu ama top tam vuruş istikametinin tersinde adeta bir füze gibi giderek kendi kaleme gol oldu. yürü be fifa!

gözünüzde canlanması için paintte temsili bir resmini çizdim:
    http://img269.imageshack.us/img269/8877/fifa97.jpg
  • ilk bilgisayarımı aldığımda o kadar hevesliydim ki...
    açıp sabahlara kadar, kendimden geçercesine, hayatı durdururcasına bu oyunu oynayacak, tatminlerden tatminlere koşacaktım.
    fakat bir takım donanım yetersizlikleri nedeni ile bu oyunu çalıştırabilmeye muvaffak olamayıp, hayatımın en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşamıştım.
    babam ertesi gün bilgisayarı sırtladığı gibi, gerekli olan donanımı temin etmeye gitmiş, annem de "çocuğu şımartma, ne gereği var bu kadar masrafın" falan gibi laflarla içimi acıtmıştı. oysa ben o oyunu çok oynamak istiyordum ve o zamana kadar da şımarmışlığım pek görülmemişti.

ilk galiiyetimi borussia dortmund'la tatmıştım. golü neredeyse orta sahadan atmıştım.
    yengeç yürüyüşü ile orta alanın kendi yarı sahasına bakan diliminde toparlanan futbolcular gol sevinci içerisindeyken, bendeki duygu coşmalarının ne boyutta olduğunu bilir misin sözlük?
    bilemezsin!
  • tahta/indoor saha'da maç yapmaya olanak tanıyan bir oyundu. önceden belirtildiği gibi müzikleri güzeldi. korner ve frikik atışlarında topun atılabileceği nokta seçilebiliyordu. yapay zeka biraz saçmaydı, gole giden rakip bir anda kendi kalecisine geri pas atabiliyordu. ayrıca oyunun saçmalıklarından birisi rakip kaleciye giden topa, kafa atma fake'i olması, kalecinin bu fake'i yemesi ve topun gol olmasıydı. yine aynı şekilde degaj yapan kalecinin karşısında durup belli tuşa bastığınızda top size çarpıp gol olurdu. ayrıca yıllar geçti ben bu oyunda malezya ligi olmasını hiç anlayamadım.
  • adamların birbirinin içinden geçtiği anlara şükredilmelidir bu oyunda. zira hatırladığım kadarıyla zaman zaman kaleciler bile tamamen kaybolmakta, çekilen şutlar tam gol olacakken ve sevinç çığlıkları hazırlanmışken top görünmeyen kaleci tarafından birden havada yakalanmaktaydı. bu da yetmezmiş gibi beklenmedik anlarda top da görünmez olup adamla resmen dalga geçmekte, bilgisayarın başında sinir krizleri geçirtmekteydi.

ancak şimdi düşünüyorum da nasıl sözlükteki 99 entrylerinin ayrı bi tadı, dokunulmazlığı varsa, fifa 97 de ne kadar gerizekalı bir oyun olsa da kızılamıyor, ea sports'un acemiliğine veriliyor. şimdi bulabilsem direkt cd'sini takar açarım mesela, kaleciye kayıp kırmızı kart görüp stres atarım, görünmeyen futbolcuları izleyip düşüncelere dalarım, maç mekanı olarak da kapalı spor salonunu seçip reklam panolarından paslarla eski günleri yad ederim, o derece...
  • 90lı yıllar akla gelince gerek müzikleriyle gerek salon maçlarıyla hatırlanan oyun. şimdikilerle kıyaslanamayacak olsa da ayrı bir tadı vardı. eric cantona, peter schmeichel sempatisi kazandıran, kaleden kaleye gol atabilmenin en zevkli olduğu oyundu çünkü. çocukluk yıllarımızın hatırası..
  • sega mega drive versiyonundaki indoor özelliği muhteşem olan oyun. kaleden kaleye kaleciyle gol atabilmek son derece zevklidir.
    izlemek isteyenler için bir indoor maç kaydettiğim oyundur ayrıca;
    http://youtu.be/ug0gthficku
  • fifa oyunlarina siftah yaptigim oyun. "oyun teknolojisinde son nokta budur. artik bundan daha iyisi yapilamaz" cumlesiyle ne talihsiz bir beyanda bulundugumu anlamak icin sonraki surumlerini oynamam gerekti. aslinda 98'i oynamam yetti de artti bile.
  • hey gidi be, belki de gelmiş geçmiş en kötü fifa oyunuydu ama yine de şu videoyu izledikten sonra insanın oynayası geliyor.

http://www.youtube.com/…yzq1xxibidk&feature=related

o menüler, ülke bayrakları, takımların güçleri falan
  • spikerin ertuğrul sağlam ı "örtıgıl" diye telaffuz ettiği oyundu aynı zamanda.
hesabın var mı? giriş yap