• istanbuldan ankarya 220 lira civari yakiyormus, 4 kisi ortak olunabiliyor. tam bir ögrenci ferrarisi.
  • araba dediğin yeri geldiğinde hız da yapabilecek, bagajına mangal da atılabilecek, aileyi de taşıyabilecek düşüncesinde biri olarak beni cezbeden shooting brake otomobil. kıvrımları hem zarif hem de sert. büyüsem, çocukları arkaya oturtsam sonra cıstak cıstak gezsek, mangala gitsek ff'le. anadol ile de olur ama ff ile mangala gitmek gibi bir hayalim var işte.
  • gördüğü birşeyi benzetme yeteneği olan kişilerce peugeot a benzetilmiş. bir ekleme de benden tekerlekleri bianchi bisikletler
  • sözlükçü gençler neyini beğenmemişler bilmiyorum ama benim gayet de beğendiğim bir araçtır.

bi kere arabanın agresif ve manyakça bir ifadesi var. muhtemelen "aaa evet" diyeceksiniz ama spider-man'in düşmanı venom'a benziyor. hatta iddia ediyorum tasarımcısı venom'dan etkilenmiş. geriye doğru incelen uzun gözlerine (farlarına) ve kocaman ağzına (ön ızgara) dikkatli bakın. tabii aslında tasarım olarak büyük oranda ferrari 458 italia'dan türetilmiş bir araç gibi de duruyor.

ilk bakışta porsche panamera'nın ferrari cephesindeki karşılığı gibi ama ben her türlü bunu tercih ederdim. gerçi zaten ferrari-porsche arasındaki sınıf farkı bu iki araçta da korunmuş olmalı. dolayısıyla panamera'dan üstün olması çok doğal zaten. arada 3-4 katı fiyat farkı varken kıyaslamak bile abes. ha ama 800.000€ gibi bir fiyatı o fiyata daha güzeli "belki" bulunabilir gibi. gel gelelim adama 4 koltuklu bu tip bir super spor araç gerekiyorsa, seçenekler bir anda azalıveriyor. ff'in de olayı burada başlıyor sanırım.

forza 4'teki garajımda var, doygun sarı da baya yakışıyor bu arada... hepsini geçtim, ferrari abi, her türlü gideri var.
  • buradan yetkililere sesleniyorum: "dostum ferrari demissin ama bu bmw!"
  • 227.000 pound fiyatı vardır. 500 beygirdir, hafiftir. kendine özel bir 4 çeker sistemi vardır, yolcu koltuğunun önünde her nedense bir gösterge paneli bulunur.

kimse sevmiyor ama ben kendisinden çok hoşlanıyorum.
  • yakıt tüketiminin 100 km'de 12 lt civarı olması yürekleri ferahlatmıştır. 600.000 € verdikten sonra kime ne ulan ne yaktığından?
  • son 10 yılda spor otomobil üreticilerinin batmamak adına kemikleşmiş tarzlarının dışına çıkmak zorunda kaldığının bir başka örneğidir. bir başkası için (bkz: porsche cayenne).
  • ferrari'nin ilk dört koltuklu ve dört çeker otomobilidir. "ferrari kendini bozdu" düşüncelerinin aksine, yapılan piyasa araştırmalarının bir sonucu olarak böyle bir konsepte girmiştir ferrari.

http://www.topspeed.com/…2-ferrari-ff-ar103780.html
hesabın var mı? giriş yap