• iki yil milletvekilligi yaptiktan sonra vefat ederse devlet pkkli oldugu bilinen esine emekli maasi odemesi yapacaktir.

(bkz: kiyak emeklilik)

not: entry cok kesin bilgilerle yazilmamistir.
  • şayet suçluysa, cezasını çekecek insan. suçlu değilse, ona hakaret edenlerin ceza çekmeyeceği insan. benim güzel memleketim.
  • bataklığı kurutmak yerine sinekleri öldürmeye yemin etmiş akılsızların hedef tahtası olur kendileri... eee kolay değil tabi kuklaların sahiplerine yani abd'ye veya ab'ye laf söylemek veya yaptırım uygulamak. onun yerine gücünüz yetiyor ya saldırın anasını satayım. kısaca bu kadının milletvekilliği düşse ne olacak? hapse girse bir şey değişecek mi? bu kadından binlerce tane daha var. biri gider biri gelir. ha bu şu demek değil elbette; "bu kadın yargılanmasın vs." bu kadının yeri belli ve kesinlikle meclis değil. bence yeri ya dağlar ya da hapis. ama dediğim gibi abd'ye laf edemeyenlerin, barzani karşısında sus pus oturanların, yani bataklığı kurutmak için cesur adım atamayanların sinekleri avlar gibi yaparak ortalıkta koşuşturması, gürültü çıkarması en az sineklerin yaptığı kadar mide bulandırıcı ve de içinde bulunulan aczin göstergesi.

diğer taraftan hani kürtler eziliyor falan diye ağlayanlar var ya... haklarımız, kültürel zımbırtılarımız falan deyip duruyorlar ya. hadi len! bakın dağda eğitim görmüş insanlar bile meclise girebiliyor, cinayetten hapis yatmış adamlar parti başkanı olabiliyor. dünyanın başka neresinde var böyle bir şey. o kadar da özgürlükçüyüz yani. kısaca hangi ezilme, hangi horlanma... yani ezip, baskı kurup, asıp, kesip, öldürüp ezileni oynamak böyle bir şey olsa gerek. ki ezen de bu dağdaki silahlı "özgürlük" savaşçıları... ne güzel, ne hoş!
  • genelkurmay başkanı yaşar büyükanıt'ın adını ağzına almak istemediğini ifade ettiği, kitlesel reflekslerin düğmesine basılmasıyla handiyse her allahın günü binaları "silahlı protesto"lara sahne olup da her nasılsa failleri çıkarıldıkları mahkemelerde serbest bırakılan, sistematik bir medya tacizi ve şiddetiyle boğuşan, ama hepsinden önemlisi bağımsız adaylarla girdikleri temmuz 2007 seçimlerinden 2 milyon'a yakın t.c. yurttaşı seçmenin oyunu alarak çıkmış yasal bir siyasal partiden (bkz: dtp) seçilmiş milletvekili. van'dan seçilen iki bağımsız vekilden biridir ve her ikisinin oy oranı %32'dir. meşruiyetin değerlendirileceği zemin, mevcut parlamenter sistemde budur.

(bkz: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=238447)
    (bkz: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=238599)

milletvekilliğinin düşmesinin anayasal koşulları bellidir (md. 82 ve 84), ötesi "duygusal" bir tartışmadır.
    ne duygusallığa ne seçim sisteminin ve de yasal düzenlemelerin soğukluğuna bel bağlamak istiyorsak, bir "siyaset ahlakı" penceresine kaymak gerekir. o pencereden bakıp da gördüğüm ise, ortaçağ insanlarının bedenlerini acıta acıta özlerindeki bilgiye ulaşma çabasının vahşiliğini aratmayacak bu geç-milliyetçi "itiraf ettirme" tamtamlarıdır.

yok, daha şiddetle, militer yöntemlerle, silahlarla ilgili bir derdimiz varsa, zorunlu askerlik hizmetinin ne manaya geldiğini, şimdi pardon bu ülkede değil de başka bir yerde mi askeri operasyonların yürütüldüğünü, en bir feci bütçesiyle kendi dağlarını bombalayanın kim olduğunu, peki tbmm'de bir yakını ya da kendisi silahlı eğitimden geçmemiş bir vekilin bulunup bulunmadığını da sormak gerekir.

biraz mantıklı olmaya çalışırsak da "terörist" diye ayrı bir canlı türü olmadığını; elbette o dağdakilerin birilerinin kocası, sevgilisi, oğlu, kızı, kardeşi, dayısı... olduğunu görmek gerekir. acıtsa da isyan ettirse de. görmek gerekir. belki o zaman bu denli dehşete kapılmayız. belki o zaman tam da dört koldan içine çekilmeye çalışıldığımız dehşet'e yüz vermemeyi becerebiliriz.

otoriter-militer-milliyetçi-antidemokratik devlet rejiminin ve her an hazırolunda bekleyen başta anaakım medya olmak üzere alt-zinde kuvvetlerin cinsiyet siyasetleri açısından baktığımdaysa, fatma kurtulan üzerinden yürütülenin hayrunnisa gül üzerinden veyahut vakt-i zamanında merve safa kavakçı üzerinden yürütülenden hiçbir farkı yoktur nezdimde.
  • farklı kulvarlarda aynı görevi ifa eden çiftten kadın olanıdır.
    (bkz: bölücü terör örgütü)
  • iyi niyetine inanmıyorum.
    hayır ben bir çok sazanın hemen öngöreceği üzerine darbeci laikçi bir faşist değilim. hatta yaşantımı tamamen humanizm üstüne kurduğum söylenebilir.
    şu an, anlık bir öfkeye ya da hezeyana kapılarak fikir beyan ediyor da değilim.
    ama bu kadının iyi niyetine, barış istediğine inanmıyorum.
    nefret dolu, neredeyse yılansı gözlerle bakıyor, ses tonuyla kin ve zehir kusuyor sanki.
    kürsülerde öfkeyle kasılmış bir yüzle "barış" tan bahsediyor.

hayır.
    doğurganlığının, dünyaya yeni bir varlık getirebilecek kutsallıktaki doğasının onda bir nebze insan sevebilme yetisi yarattığına, sevgiyle bir çocuğun başını okşayabileceğine, birini anne, kardeş sıcaklığıyla göğsüne yatırabileceğine inanmıyorum.
    gözlerine bakıyorum ve onu bir insan olarak tartıyorum. kürt,dtpli,o ya da bu değil
    insan olarak
    ve ben
    iyi niyetine inanmıyorum.
  • bayramda öldürülen teröristlerle ilgili "evlatlarımız tek tek imha ediliyor" demiş kişidir kendisi. bunun üzerine kim ne der, ne yapar bilmiyorum, açılım zırvalıklarından kusmuk geldi zira, ben "amerikalıların bi lafı vardır bildin mi"* değil de, bizim oralarda bi laf vardır bildin mi diyorum.*

zamanın berisinden gelen edit: zamanın ötesine gönderilmiş bu entry. mesaj alınmış belli merciilerce sanırım. şimdi daha da sindi içime.
  • bugünkü operasyonda gözaltına alınmıştır.

https://twitter.com/…ahat/status/157768076513918977
  • bayramda öldürülen teröristlere ''evlatlarımız tek tek imha ediliyor!'' diyebilecek kadar midesiz, meclise milletin oyları ile gelmiş iyi parti milletvekillerine

- iyi parti, size söylüyorum: size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, hdp ve pkk'ye gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. şu an koltuklarınızda hdp'nin oylarıyla oturuyorsunuz. chp'yle olan ittifakta hdp'nin oylarının etkisi vardır.

deme cüretini göstermiş terörist bozması, kendine milletvekili diyen pkk vekili.
hesabın var mı? giriş yap