• dilimize "yapanzi, edenzi" fiil cekimini kazandiran; gerek espri, gerekse cizim babinda absurdluk olayinin dibine vurmus cizer.
    (bkz: pismis kelle) (bkz: lemanyak)
  • kesinlikle bir dönemin gençliği üzerinde büyük etki yapmış ve ekol olmuş çizer...
    bugün minibüse binen gence, arkadaşı olan genç minibüs şoförü tarafından -"nereye gidenzi" dendiğini duyduktan sonra, ben bunu iyice anlayanzi...
  • yil oldu 2009, bu adam hala hurriyet'te inek karikaturu ciziyor. meme esprisi bile yapamadan allahin ineklerinden nasil bu kadar uzun sure kose cikartti anlamis degilim, malesef baya da kotu seyler cikiyor (meme esprisi pek kaliteli olacagindan degil).

bir de ben bu insani l-manyak'taki genelev karikaturleriyle tanimistim. am, got, sikis havada ucusurdu. bir donem iyice abartip karakterleri filmin icine sokan vcd player gibi fantastik bir konsept bulmustu, kahramanlarimiz habire filme girip, ana erkek karakterin yerini alip olayi cozdukten sonra, ana kadin karakteri de bir guzel beceriyordu. iste boyle abazan bir konseptten nasil buyukbas hayvancilik karikaturcusune dondu cozebilmis degilim.
  • zor olanı on yıldır başaran, istikrar abidesi karikatürist.

zor olan mı ne? on yıldır yani 3650 gündür, türkiye'nin en çok okunan gazetesinde çizmek, hergün yeni bir espri bulmak çok da kolay olmasa gerek. demem o ki kendisine saygımız sonsuz olup, pek severek takipteyiz.

bir de demeden geçmeyeyim. hürriyet'i elime aldığımda ilk okuduğum köşe, faruken bayraktare köşesidir. bu da böyle biline.
  • mizah dünyasında, cem yılmaz'dan daha komik olduğuna oy birliğiyle karar verilmiş boşnak kökenli olarak hatırladığım çizer.
  • bir karikatüründe çizdiği laptopun marka logosunu, yarım yenmiş armut olarak çizmişti.

(bkz: işte ben buna gülüyorum)
  • altı üstü bir inekten yüzlerce birbirinden komik karikatür yaratmış süper karikatürist. kendisinden bütün sütaş karikatürlerini bir kitapta toplamasını bekliyoruz.
  • konuşma balonlarına ve çizdiği ayrıntılara bayıldığım çizer.. önce bir kez hikaye okunmalı sonrada baştan başlanıp bu sefer tüm ayrıntılara dikkat edilmeli*.
  • i$indeki ba$arisina "saygi gosterilenzi" bir ki$i...
  • "yapiye, ediye" şeklinde kazandırdığı diğer fiil çekim çeşidi de göz ardı edilmemelidir.
hesabın var mı? giriş yap