• içinde barındırdığı bütün şarkıların sözleri; "bilseydim sevmezdim, bilseydim gönül vermezdim, ben senin ibne gibin puşt gibin olduğunu bilmezdim, bilseydim bağlanmazdım, bilseydim uğruna ölür müydüm, bileydim üstümüzden kuş mu geçerdi?" formatında olan müzik türüdür.

yağni burdan anlıyoruz ki fantaağzi müzik çok zayıf temellerle kurulmuş bir türdür .
    çünkü, bir güçlü soydemir olsun bir alihan olsun bir küçük ceylan'ı emrah'ı onur'u olsun bunlar gibi sanatçılarımızın yanlarına sokulup önceden bazı şeyleri "bildirmemiz" bu tür'ü maziye karıştırır.
    "izzet abi bak o karı sağlam ayak değil hani ben söyliyim de soradan yok söylemediydin deme", "ceylancığım, şu güzel şekline, tavrına hiç yakışıyor mu bu kalektersiz herif? bak ben bil diye söylüyorum çok dümenler döndürmüş evvelden" gibi sözler sanatçılarımızın böyle şarkı sözleri yazabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmalarını engellemeye yetendir. artandır.
  • orjinal bilet satış şirketi (bkz: jiletix)'dir
  • prensi bol olan muzik turu.(bkz: fantezi muzigin prensi)
  • "fantağzi müzik" şeklinde okunur.
  • bazı insanların 1 saat bile katlanamadığı, bazılarınınsa toplam 8 şarkıdan oluşan playlistlerini*9 saatlik mesaileri boyunca dinleyebildikleri müzik türü. 9 saat x 60 dakika = 540 dakika eder. ortalama 1 şarkı 4 dakika sürse 540/4= 135 şarkı eder. 1 playlist 8 şarkı olduğuna göre 1 gün içinde aynı şarkıyı 16,875 kere dinliyorsunuz. bu müzik türünde 1 şarkıda nakarat kısmı ortlama 15 kez tekrarlandığından 16,875 x 15 = 253,125 kez aynı sözleri duyuyorsunuz. duyduğunuz sözlere örnek:

"bu konulara girmeyelim,
    olay bitmiştir; büyütmeyelim,
    eski günlerin hatrına iki yabancıya dönüşmeyelim"

"o şimdi asker canı neler ister..."

"of of kömür gibi yanıyorum
    of of ben derdimi biliyorum
    of of düşlerime giriyorsun
    bi girdin mi çıkmıyorsun
    neden böyle yapıyorsun of "

(bkz: s.o.s.)
  • her ne kadar yazıdaki resmi biçimi "fantezi müzik" olarak kabul görse de orta dünya'nın bazı uzak diyarlarında dinleyicileri tarafından fantaaaazi müzik şeklinde telaffuzlarına sıkça rastlanmaktadır.
  • finansörleri ile de meşhur müzik türü. (mü acaba?)
    (bkz: ebru yaşar'ın petrolcü sevgilisi)
  • küçükken ahlaksız,şehvet dolu ve erotik bir müzik türü olduğunu zanntettiğim müzik türü.
  • rezillik.

şunu merak ettiriyor bana, bir dili konuşabilecek kadar zekaya sahip bir insanın vicdanı, utanma duygusu, sıkılması, terbiyesi nasıl oluyor da böyle rezil bir müziği icra etmesine izin verebiliyor.

azalarak bitmesini umuyorum.
hesabın var mı? giriş yap