• düzgün çekebilmek için 2 ay hat ve tezhip kursuna gittiğim şeydir.
  • kullanmayı becerebilmek için virtüöz olmayı gerektirmeyen makyaj malzemesi..kirpik diplerine sürebilmek önemlidir sadece.. yoksa bir tarafı kalın olmuş, bir tarafı ince olmuş fark etmez.. bir kulak çubuğu tükürükle bir miktar ıslatıldıktan sonra, fazlalık olan kısımları sıvı olduğu için kolayca silinebilir..

edit: iğrenç mi? nedenmiş? kirpik benim, göz benim, tükürük benim, kime ne? ha unutmadan kulak çubuğunu kulağınıza sokmadan ıslatıyorsunuz tükürükle..
  • sürmesini bilene +10 seksilik, kadınlık katan nane. eski sevgilim ayna karşısına geçer, ağzını aça aça şekilden şekile girerek sürekli sürerdi bunu. bir gün beklemeye dayanamadım, şunu sürmesen olmaz mı diye yakındım. ''gel bakim şuraya'' diyip, tek gözüme sürdü bunu. bana bile yakıştı anasını satayım, alıcı gözüyle baktım kendime*.

iyi ki bitmiş ilişkimiz. yoksa allık, maskara diye giderdim.
  • ınsanların bana hiç yakıştırmadığı makyaj enstrümanı. ben de pek yakıştırmıyorum esasen. erkek olduğumdan sanırım.
  • surekli kullanan insanın bir gun kazara surmediginde kendine bile hasta gibi gorunmesine yol acar. bagımlılık yapan tek makyaj malzemesidir.
  • ''eyeliner'' diye yola çıkıp ,''firavun'' olan kızlar,kızlarımız ..
  • mükemmeliyetçi olmamayı öğretir.
    böyle böyle
  • o kadar güzel bi hadise ki bu, görmemiş gibi evde bile sürüp sürüp oturuyorum aldığımdan beri. gözümde eyelinerla otururken de senelerce göz kalemiyle cebelleştiğime mi yanayım, sana eyeliner yakışmaz diyen makyöz arkadaşımı mı döveyim bilemiyorum.

eyeliner; sanki kirpiklerimin dibine birer minik ışık yerleştirilmiş, sanki birazdan ayhan ışık gelip beni öpecekmiş gibi.
  • en güzeli kesinlikle jel olanı ve eyeliner fırçası ile sürüleni. adele ve lana del rey de jel eyeliner tercih ediyor bildiğim kadarı ile.
    sürmesi zannedilenin aksine -ki ben sürmeye başlayana kadar bana göre bunları başaranlar birer ortaçağ ressamı gibiydi- gayet kolay, önemli olan fırçayı fazla eyelinerdan arındırıp temiz bırakmak.

öncesinde biraz toprak tonlarında far, sonrasında kaliteli bir kırmızı ruj..
  • bir erkek olarak itiraf etmeliyim ki erkeklerin %80'inin sikinde olmayan ve sürülüp sürülmediğini farketmedikleri mınzıngıdıdır.
hesabın var mı? giriş yap