• aphex twin'in, genel çizgisinin dışında fakat nefis şarkısı.
    (bkz: anlatım bozukluğu)
  • 2018 yapımı orjinal, romantik, fantastik film. uzun süredir kendine güvenen, özgün bir film çıkmıyordu. tavsiye ederim.
  • aynı adlı kitaptan uyarlanmış, insanı düşündüren bir film.sevimli olduğu söylenebilir sanıyorum, gençlik draması ya da biraz hafif bir şeyler izlemek için güzel bir alternatif ama aslında o lise filmleri gibi de değil konu itibariyle, dokusundan ötürü öyle söyledim. aslında oldukça ağır bir duruma,bir sorgulamaya götürüyor sizi; görünüş, ruh, kılıfınız, kim olduğunuz, cinsiyetiniz,büyümek, ölüm ve aile. bütün çetrefilli gerçek şeyler aslında,ama odaklamazsanız buna çok fazla, yorucu da bulmazsınız,beni buruk ama iyi hissettirmişti diyebilirim sanırım. sonu pek tatmin edici olamayabilir, kitabın sonunu da pek hatırlamıyorum ama zaten ne olabilirdi ki?
    --- spoiler ---

sonuç olarak insan bir yere kadar hayal edebiliyor, cinsiyetsiz olmayı ben pek hayal edemiyorum. baş karakter rhiannon (adını hala hatırlıyorum, kısaca "r" diyeceğim ), neden en başta o kadar özeldi anlayamadım. a neden justin'in içindeyken neden kurallarini gevşetti, neden disari cikip guzel bir gun geçirdiler? kolay mı yahu o herkesin hayatını yaşamış, hoşgörülü, görmüş geçirmiş birisi herkese saygı duyan bir çeşit tanrısal bir karakter a. herkesi sevebilirdi,nasıl o kiz bu kadar özel olabildi? kitapta yeterli veri yoktu sanırım ki kolay ikna da olamam. beden değiştirme öyle ya da böyle korkutucu bir düşünce aslında bununla yaşayabilmesi takdire değerdi. bir de kitapta daha çok geçiyordu, eşcinsel ilişkiler, cinsiyetin önemsizliği, bana filmde daha az uzerinde duruldu gibi geldi, sadece r ve a'nın hikayesini gördük,bedenlerin sahiplerinden haberimiz olamadı ayrıntılı. r çekingendi kitapta bir kızla öpüşmek mevzusunda falan mesela, buna takılması da acaipti gerçi, çocuk her gün beden değiştiriyor; sen cinsiyete takılıyorsun. her gün kim olacak diye bakıp aynı kişi olduğunu bilmek güzel mı değişik mı absürt mu bilemiyorum. izlediğime memnunum yine de kitaplar bu kadar uyarlanabilir.

--- spoiler ---
  • hedef kitlesi ergenler olan bir film, bir izleyici olarak eğer o kategoriye girmiyorsanız sevmeme ihtimaliniz çok yüksek. orijinal gibi gözüken ama hiçbir esprisi olmayan bir senaryoya sahip. her gün başka bedende uyanan bir karakter var ve filmin tek derdi, o karakterle 16 yaşındaki bir kızın ilişkilerini nasıl yürüteceği. hadi abicim ya.
  • olmamış film. elle fanning'in ağlama sahnesi dışında sinemaya pek bir katkısı yok. justice smith denen çocuğa da yeni nesil sorunlu ergen rolünü oynayabiliyor zannedip ne kadar romantik gençlik filmi varsa emanet ediyorlar. sorunlu ergen görmek istiyorsan git the perks of being a wallflower izle yönetmen kardeş. bir daha justice smith denen kasıntı malı romantik gençlik filmlerinin birinde görürsem çığlık atacağım, şaka yapmıyorum.
  • 2018 yapımı romantik drama, çerezlik film.
  • az önce aldığım bir duyuma göre carly commando'nun bir eseri var böyle.

nba'in where amazing happens temalı videolarında çalan piyano eseri.
  • each day anlamı taşır. sıfat olarak kullanılan ve bitişik yazılan everyday ile kat'i suretle karıştırılmamalıdır, aman aman.
  • çok yaratıcı ve özgün bir konuya sahip olmasına rağmen sonu hayal kırıklığı olan david leviathan kitabı. bu kadar üstünkörü bir son olmasaydı çok daha fazla beğenebileceğim bir roman olurdu sanırım.
  • yani bir 15 sene önce izleseydim filmi çok beğenebilirdim ama o zaman da bu film çekilmemiş olacaktı neyse 15-25 yaş arası izlenirliği olan bir film. kahramanımız bir kıza aşık oluyor ama aynı zamanda da her gün yeni bir bedene giriyor. bunlar aşık oluyorlar ama nasıl aşık, işte bir yerden sonra ilişki uzun mesafe ilişki çıkmazı gibi bir yere evriliyor. sonunu da anlatmayım bu kadar spoiler yeter.
hesabın var mı? giriş yap