• olimpiyatlarda ilgimi çekmeyen spor dallarını bile, yorumcularının performansı sayesinde izlememi sağlayan kanal.

tamam biliyoruz. iki google'ladın mı tüm bilgilere ulaşıyorsun. ama yüzücü dilara buse günaydın'ın dilara ismini kullanmadığını bilmek bile işlerine verdikleri değerin göstergesidir bence.
  • langırt şampiyonasının yayınlandığını kendi gözlerimle görmem neticesinde sıranın 51 ve batak karşılaşmalarının canlı yayınlarına gelmesini hararetle beklediğim alternatif sporların kanalı...

(bkz: ve mehmet koz çıktı)
  • tenisseverler tarafından haksız eleştirilerle suçlanan kanal ve türk spikerleri.

http://www.vtb.org.tr/…onetmelik/vtb_yonetmelik.htm adresinde de görülebileceği üzere ona "sandalye hakemi" denir. görüldüğü gibi eurosport türkiye spikerleri, tenis konusunda eleştirenlerden daha çok derslerine çalışmaktadırlar..

(bkz: bilmemek değil öğrenmemek ayıp)
  • maskesi düşmüş :(((

"özbeksitan'da yetişip türk vatandaşı olmuş" denilen marsel, bütün tenis eğitimini türkiye'de aldı. bunu bir kenara yazın.

marsel'i kimsenin gazladığı da yok. o, türk olduğu için değil, profesyonel düzeyde bu sporun adının dahi geçmediği, alt yapısı olmayan bir ülkeden çıkıp bu kadar başarılı olduğu için destekleniyor. eurosport "türk"iye adı altında çalışan bir kanalda "türk" bir sporcunun maçı anlatılırken biraz kayırılması neden insanları bu kadar rahatsız ediyor onu da anlamadım?

ingiltere menşeili gazeteler, hepimizin imrendiği guardian, bbc veya eurosport uk, bunlarda en alt seviyedeki britanyalı sporcuların haberleri manşetten girilebiliyor. tabii ki yayın yaptığı ülkenin sporcusu korttayken anlatım onun üzerinden gidecektir.

kaldı ki emre yazıcıol, verdasco'yu ne küçük düşürdü, ne de hakkında kötü bir şey söyledi. futbol maçlarındaki gibi "keita'yı maymuna çevirdi", basketbol maçlarındaki gibi "hakem faulümüzü vermediiii" söylemlerinin hiçbiri olmadı dün. desteğin dozajı tamdı.

bu arada marsel'in kişiliği de ahlaklı tavrı da yerinde. gidip konuşmuşluğum, ne kadar alçakgönüllü olduğunu görmüşlüğüm var. şimdi desteklenebilir mi, lütfeeeen!

kanal illa eleştirilecekse maçın başı neden yayınlanmadı diye eleştirilir. onda da fransa'ya bağlı bir kanal olduğundan suçu en az mertebede zaten.
  • spiker bir yandan 2012 kayakla atlama dünya kupası eleme turlarını anlatıyor, bir yandan kupanın organizatörlerine bilişim desteği veriyor.

- hakemlerin puanlama yaptıları cihazda bir hata var sanırım. sonuçlar hep yüksek, sonra düşüyor. kapatıp açmaları gerekebilir... sıradaki isim lauri asikainen, çok formda...
  • türk sporuna ve tabii özellikle amatör branşlara, 11 tane tv kanalı olan trt'den çok daha fazla katkıda bulunan kanal.
  • aga seviyorum ben bu kanalı ya. evet gidip konuşmayı da düşünüyorum. yayınladıkları spor alanlarının çoğunda ileri seviye bilgim yok, sporcuların en önde gelenlerini, kuralların en gereklilerini bilirim sadece; ama gecenin bir vakti snooker veya poker izleyebilmek hoşuma gidiyor. pazar kahvaltısında alp disiplini ya da günün en beklenmedik saatinde watts'a denk gelmekten mutluluk duyuyorum. ayrıca sunucuları da, (sunucu olarak) gayet kalburüstü, kibar ve samimiler.

belki de uzman bir snookercı olsam bu yorumu yapmam; ama ortalama veya ortalamanın az üstü bir sporsever olarak acayip takdir ediyorum.

ps: biraz da buz hokeyi verebilirseniz hocam...
  • türkiye'deki en iyi spikerlere sahip kanal. bir kere inanılmaz bilgililer. neyi sunacaklarsa önceden birkaç sayfa döküman hazırlayıp geliyorlar. misal fransa bisiklet turunda etap etap nereden geçeceklerse o yerin tarihinden turistik yerlerine kadar herşeyi anlattılar, mail'ler alıp sorulan her soruya cevap vermeye çalıştılar. tam olarak ne için karşı karşıya geldiklerini şu an hatırlamasamda güney kore ve kuzey kore maçında her iki ülkenin politik yapısından, aralarında geçen tarihe kadar bilgi vermişlerdi. müsabakanın en sıkıcı zamanlarında bile anlattıkları şeylerle izleyiciyi ekran başında tutmayı başarıyorlar. ilgililer ve çok meraklılar, işlerini angarya gibi görmüyorlar, izleyiciden daha bir hevesle takip ediyorlar. kaç yaşındalar bilmiyorum ama sesleride genç geliyor, fosilleşmiş spikerlere çok iyi alternatif olurlar. konuyla alakalı olarak: (bkz: eurosport'un türk spikerleri)
  • 2012 olimpiyatlarından komik anları, geyik bir montajla vererek gece gece yarıyor an itibariyle.
  • marsel maçından sonra maskesinin nasıl düştüğünü anlayamadığım kanal. sonuçta yayın boyunca fernando verdasco'ya en ufak küçük düşürücü bir söz söylenmemiş hatta yayını yapan spiker emre yazıcıol verdasco'nun sakatlık yaşadığını bir pozisyonda, marsel'in turu geçmesini isteriz ama bu şekilde değil dileriz fernando iyidir, sağlıklıdır demiştir. sonuçta bu ülkenin milli bir sporcusu us open gibi dünyanın en üst düzey organizasyonlarından birinde mücadele ederken elbette maçı anlatan spiker tüm ülkenin kalbi marsel ile atarken o'na olan desteği aksettirecektir önemli olan bunun derecesini ve içeriğini salt bir milliyetçiliğe indirmemektir ki dün verdasco maçında da bu ölçü gayet iyi ayarlanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap