• bu adam ancak siyasetle yakınlaşarak nasıl üç kağıtla hazır şirketlere konulur ve devlete iş yapılır onu anlatsın. kaldıraç oranı gibi şeylerle ilgili birşey bilmeden tavsiye veriyor, tayyip’nin üniversite yaşamını anlatması gibi bir durum.
  • amına koyim bu da ethem, ethem sarısülük'te ethem.
  • dobra konuşmuş fakat dobralığı,girdiği sektörlerdeki bir çok veriyi bizzat kendisinin araştırması vs, yaptığı işin ne olduğunu değiştirmez.

hükümetin desteği ile 200 milyon dolara aldığı bmc'nin 6 ay içinde %50sini 300 milyon dolara satmıştır. kısacası 200 milyon dolarlık yatırımı 6 ay içerisinde 500 milyon dolar olmuştur. bunun adının yasal hali ne bilmiyorum fakat bu düpedüz yolsuzluk. kendisi de her fırsatta "sayın cumhurbaşkanım yardımcı oldu, o telefon etti" vs ifadeler kullanıyor.
    burası ne kadar seviyesiz bir ülke buradan da belli aslında.
    ayrıca kendi açıklamalarına göre şirketine giren paranın yarısı devlet işlerinden geliyor.
    kendisine karşı değilim, devletin kendi tankını, otobüsünü üretmesini veya bunu özel sektörle desteklemesini de destekliyorum.
    fakat ortada peşkeş çekilen paralar devasa paralar.
    bmc'nin zamanında karamehmette iken nasıl ihale verilmeyerek batırıldığı, şimdi ise tüm ihaleleri nasıl aldığı vs, bunlar amerikada,avrupada olsa bu adamlar bir daha güneş yüzü göremez.
  • engin özkoç'un bu aksam haberturk canlı yayınına bağlanıp ayar üstüne ayar vermesine "böyle muhalefet olmaz, bu muhalefet tarzınızı değiştirin siz kazanırsınız" gibi ancak bir oç. ağzından cikabilecek şekilde viyak viyak viyaklamistir...sanki chp'ye oy verecek kodugumun is adamı.

ıs adamiymiş, eee daha dune kadar basbakana aşık olmamak için kendimi zor tutuyorum diyordun nasıl iş la o iş?? :))

tanim:tek musluklu havuz problemi cozmeden, memleketin hazine havuzundan beslenen bakteri.
  • http://haber.sol.org.tr/…sini-erdogana-haberi-68059

marksist gelenekten gelen bir kemalist iken cemaate kaymış. cern'de elektronları hızlandıramadılar bu kadar. pes.
  • "ey işadamları, ineklere aşık olun rüyanızda inek görün " sözleriyle tarıma hayvancılığa verdiği önemi etkili bir şekilde dile getirmiş olup sermaye sahiplerinin de bu alana yatırım yapmalarına sebep olmuş insan...

yillar sonra gelen edit: yaslilik vakti sakallanip budaklanmistir. hem cenneti garantileme hem de sermayeyi koruma calismalarina agirlik vermis sanirim. kendisine en lukus ulasim vasitasi ile hayirli cennetler diliyoruz.
  • gençliğinde, başını doğu perinçek'in çektiği proleter devrimci aydınlık çizgisinin aktif elemanı olduğundan mıdır nedir, şimdinin gençlerince pek beğenilen işadamı. dönemi anlatan anı, yazı ve kitaplarda, yakın geçmişte bir kısım hissesini yabancılara satarak paranın belini kırmasını sağlayan şirketini, harekete gelir temin etmek maksadıyla perinçek'in kurdurup, başına da onu getirdiği anlatılmaktadır. sonradan, şirketin tamamını satın alıp bugünkü durumuna getirmiş.
  • habertürk yayınında akp döneminde nasıl bu kadar zenginleştiği hakkında açıklamalarda bulunurken şahit olduğumuz üslubu, kişiliği, vücut dili ve iktidar kaynaklarına yakınlığıyla mide bulantısı yaratan sakallı zat. bir de artık neye güveniyorsa "şu anki anlaşmalardan vazgeçerse erdoğan ilerde beni karşısında bulur!" şeklinde cumhurbaşkanını tehdit eder gibi açıklamarda da bulunuyor.
  • ilk defa bu akşam dinlediğim,

tarzı, tavrı, üslubu ve bilgi birikimiyle tam da beklediğim gibi olan insan.

kendisine sorulan soruları ersoy dede ve mete yarar cevaplamaya çalışıyor elden geldiğince.
  • bir keresinde binadan çıkarken kim olduğunu görmeden önümden geçti ve gözlemleme imkanı buldum. el bileğine geçirilmiş 33'lük tesbih, yumurta topuk ayakkabı ve ütüsü bozulmuş üzerinde duruşu güzel olmayan ceketi pantolonu ile çıktı. yanında kendisini uğurlamaya gelen birisi ile kafa tokuşturdu ve maybach' ine binip gitti. kendisi ülkenin en zengin insanlarından birisinden çok böyle küçük bir şehirde sonradan zengin olmuş çakal esaf gibi göründü gözüme. işte o an anladım ki para her şey demek değilmiş.

bmc'yi ihalesi bu ülkedeki verilmiş en düşeş ihale olabilir. ihale canlı yayınlanmıştı ve 900 küsür milyon tl olan bmc'yi 700 küsür milyon tl'ye aldı. ihale komisyonu başkanı yalvardı biraz daha yükseltin diye ama nafile. o zaman ülkenin durumuna çok acıdım ama elden bir şey gelmiyor.
hesabın var mı? giriş yap