• mail alan kişinin, mail atan kişinin ismini görünce ve mail içeriğini okudukça oturduğu yerde çakılıp kalmasına neden olan, bir kaç zaman şirketteki motivasyonu ve iş yapma hevesinin kaçmasına neden olan, zamanla da etkisi azalan ama bir süre hep akılda kalan olay.
  • mevcut sevgilinin görmesi durumunda yapılacak açıklamanın daha mail okunurken planlanması gereken durum
  • aşağıdaki durumlara yol açan ruh halinin gerkçesidir bu.

-ayakların geri geri yürümesi
    -vardığın noktada geçmişin ayakizlerini görüp gereksiz bir üzüntüye kapılmak
    -aklına gelen bütün sinkaflı küfürleri sarfetmek

sonuç:enerji tüketici ve işlevsiz bir gerginliğe yol açacak sıkıntı nedeni.

sonrasında ise...

eve dön
    müzik dinle
    türk filmi izle*
    yatağa gir
    ve koyunları saymaya başla.
  • (ara: eski sevgili*)
  • "alınan maili eski sevgili atmadıysa, mail eski sevgiliden alınmış sayılmaz."
    -yaşar nuri öztürk, a'dan z'ye.
  • daha posta kutusunda adini gorunce kalbiniz bir anda hizlanmaya baslar..
    maili acacak linke tikladiktan sonra mail acilincaya zaman gecmek bilmez..
    sonra bir anda tum mail gozlerinizin onune serilir. her ne kadar ilk cumleler klasik de olsa ilk kez duyuyormus gibi merakla okunur.
    sonuna gelinince bittigini anlayamazsiniz. sanki devamini okuyormus gibi basa donup tekrar okursunuz..

sonrasinda iki senaryo dusunebilir:

1) mail sefkat sozcukleriyle doludur. kalbinizdeki yaraya cok iyi gelen bu sozcuklerin etkisinden hemen kurtulamazsiniz ve siz de ona son derece light bir mail yazarsiniz hemen. "isvecan, ben de seni unutamadim. unuttugumu saniyordum ama mailini gorunce kalbimin atislarinin degismesi bana unutamadigimi gosterdi" gibisinden bir cevap. sonrasinda pek cok alternatifler mevcuttur. bunlar arasinda 'eski sevgilinin yeni sevgili olmasi' ve 'eski sevgili ile dost olmak' da mevcuttur..

2) eski sevgiliniz hem bir merhaba diyip hâl, hatir sormak hem de pek yakinda gerceklesecek izdivacini haber vermek icin mail atmistir. cevap bile yazmazsiniz. direk silip, hüzün denizlerinde bogulmaya gidersiniz.
  • eski sevgili ile yaşananlara bağlı olarak keyifli bir muhabbet veya kabus olabilecek, duruma göre farklı yönlerde gerginliklere bile ulaşabilecek bir posta alıntısı türü
  • bu ayrildiktan sonra mail atan bazi eski sevgili kisileri misal 'senaryovarimsi bir sey yazdim. fikrini almak isterim' icerikli abigik gubidik seyler yazilmis mailler gonderebilirler.
    aylar olmus, bi kez dahi gorusmemissiniz..'ne bu lan simdi' demeyiniz, sapsallasmayiniz.
    'acaba sansim var mi', 'yalnizim sen de yalnizsan..hehu' demektedirler aslinda.
    okunmasindan sonra, susarak gulumsenip gecistirilesi bir durumdur. yanilmayiniz.
hesabın var mı? giriş yap