• bir günah gibi cover'ları güzel.
  • solistinin emma watson'a benzediği grup.
  • son yıllarda izlerken en çok keyif aldığım performans grubu. yeniden icra konusunda bana kalırsa olayı aşmışlar. şarkıların ruhuyla iyi geçinen, yaptıkları işi seven güzel insanlar. umarım yürür giderler.
  • şahane müzikleri var gerçekten.
    üniversiteden sonra keşfettiğim en güzel grup sanırım..
    içicem sevicem ama hiç eve dönmicemm!!!
  • bu gece kumbara cafe'de tesadüf eseri dinledim kendilerini, vokalleri 60-70'lerden günümüze zaman makinesi aracılığıylan gelmiş de 5-10 şarkı patlatıp geçmişe geri dönüyor diye düşünmekteyim, eski filmlerden bildik öyle hoş öyle tatlı bir ses. kumbara'nın samimi ortamına çok yakışan şahane bir performansları var yani.
  • spotifysayesinde cumartesi adlı şarkısını keşfettiğim grup. güzel müzik ve sözlere sahip. diğer şarkılarını henüz dinlemedim ancak bu şarkılarını baya beğendim.
  • ilerleyen günlerde verecekleri konserlerin tarihlerini facebook sayfası üzerinden yayınlayan harika grup. şöyle aktarayım ben de tarihleri..

4 mart, `bursa` - `şarlo bar`
    11 mart, `ankara` - `nefes`
    14 mart, `beyoğlu` - `hayal kahvesi`
    16 mart, `kocaeli` - `hayal kahvesi`
    23 mart, çanakkale - duvar bar

eski 45'likler ve `renkli şeyler` albümü ile bizlerle olacak eski bando. uzun zamandan itibaren kendilerini takip etme fırsatına erişmiş bulunuyorum. eğer fırsatınız olursa gidip dinlemenizi tavsiye ediyorum. hatta bu konuda bir şey anlatmak istiyorum.* söylemiş olduğum üzere uzun zamandır eski bando'yu severek takip ediyorum. 2 şubatta beyoğlu hayal kahvesi'nde hazırlamış oldukları program ile ilk defa canlı olarak izlemek üzere istanbul'da bulunuyordum. bir arkadaşıma bana eşlik etmesi rica ettim. ısrarla bana bu tarz müzikleri sevmediğini, gelmek istemediğini söyledi. daha fazla ısrar ederek zorla olsa da eşlik etmesini sağladım. tabi eda baba'nın harika sesini, güney marlen'in sahne performansını, volkan coşar'ın trompetini ve cihan kahvecioğlu'nun kendinden geçercesine çaldığı davul ve hepsinin harika uyumuyla harika saatler geçirdik. tabii arkadaşım grubun amiyane tabir ile müptelası oldu. konser bitimine müteakiben `facebook`, `instagram`,`twitter`,`youtube` ve soundcloud sayfalarını takip etmeye başladı. şimdi her aradığında mmmmm merhaba diyor.

bu arada grupla herhangi bir bağım bulunmamaktadır. sadece bir hayranıyım. şiddetle tavsiye ediyorum.

edit: link eklendi.

özetgeçpiçediti: eda baba tarafından video ile bir özet geçilmiş.*
  • şarkıları ömür boyu çalma listemde olacaktır. yeryüzünde birçok kişi şarkı söylerken kendileri sanat icra ediyordu.

alto saksafon, tulum, ud, trompet, perküsyon vb. enstrümanları içinde barındırarak tam olarak bando olabilmiş bir gruptur.

şuraya bir eserlerini bırakarak uzaklaşayım.
  • yaklaşık bir saat önce instagramdan dağıldıklarını açıklayan grup.eda baba ve güney marlen müzik kariyerine tek başlarına devam etme kararı almışlar. çok güzel 2 albüm ve geride bir sürü canlı performans bıraktınız bizlere. yine sizi taşra kabarede izleriz umarım. youtube kanallarınıza yeni şarkılar eklemeyi unutmayın nolur. sizi seviyoruz.
    bu da instagramda paylaştıkları duyurusu
    https://instagram.com/p/bu7tvvxdl6y/
  • spotify'ın haftalık keşif bölümünde "cumartesi" isimli şarkılarını dinleyerek tanıştığım grup kendileri. yeni müzikler keşfetmekte zorlandığım şu günlerde ilaç gibi geldi bu grup, sözler de müzikler de çok güzel ayrıca vokalistin sesi çok tatlı.

yolunuz açık olsun, umarım çok başarılı olursunuz. izmir'de vereceğiniz ilk konserde orada olacağım.
hesabın var mı? giriş yap