• turklerin sevdiği el kol hareketlerinden birisi. aradım aradım lakin bulamadım varsa da kusura bakmasın daha önceden yazan.
    şöyle anlatayım:

genelde kurban'ın boş bir anı beklenerek uygulanır bu hareket. misal karşıda ki geriniyor diyelim kolları açmış hatta hafiften inliyor "ığğeaaağğğ" diye. o sırada işaret parmak ile baş parmak birleştirilerek (hani "götün yiyorsa yaparsın olm" derken bi hareket yapılır ya o işte) kurbanın erojen bölgesine doğru dudaklardan dökülen cüccük efekti(öpücük de diyebiliriz. köpek çağırma sesi de olurmuş) ile birlikte uzatılır. kurban; -eğer tongaya gelirse- ellerini saniyenin 1000 de 1'i bir sürede erojen bölgeyi kapatacak suretle hareket ettirir hafiften öne kaykılır dizler içeri doğru kırar ve "ışşşş" gibi bir efektle yanıt verir. akabinde hareketi uygulayanın "eho eho ehi" şeklinde kahkahaları duyulur. oldukça yaygın bir harekettir lakin sakıncaları yok değildir.

işte oyle birşeydir bu hareket.
  • beş altı yıl önce, şirkette demo yapıyor bizim harita mühendisi arkadaş potansiyel müşterilerimize, çıktılar bunlar yürüyorlar koridorda, ben de tam tuvaletten çıktım karşılarından yürüyorum. önde bizim eleman, arkasında koca koca adamlar, hesap işleri müdürü, bilgi işlem müdürü, kendi haritacıları v.s. gayet ciddiyiz hepimiz, bu benimki geldi geldi, tam yanımdan eğilip hizlica bir "cüccük" çekti, tabi ben anında "ııyyhhh ananı" diyerek cevap verdim hareketine, adamlar şaşkın bize bakıyor, anasını siktik ciddiyetin iki saniyede, piç ettik ortamı. daha sonra soruyorum arkadaşa "neden yaptın olm manyak mısın?" diyorum, "lan hiç bilmiyorum ki engel olamadım kendime" diyor.
    haa, satış gerçekleşmedi bu arada, sebebini hiç bilmiyoruz.
  • halk dilinde ejderin öpücüğü olarak da bilinen harekettir.
  • eğer bir kıza yapıldığında da aynı tepkiyi veriyorsa kızın taşşaklı bir kız olduğu anlaşılır.
  • starbucks, gloria jean's gibi yerlerin girişindeki ilk koltukta caddeye karşı bacaklarını açmış, yiğidin malı meydandadır oturuşu yapan dallamalara yapmak için yanıp tutuştuğum, ama yapmayı malum yerimin yemediği hareket. bigün hızlı koşan birini gazlayıp yaptırıcam kesin.
  • yapanı da, kurbanı da rezil kepaze eden eylemdir.
    lisede tenefüs olmuş, kantine inilmiştir. eller cepte, o zamanlar karizmatik olduğunu düşündüğüm bir yüz ifadesi ile kantinde volta atan bir öğrenci düşünün. tamam o benim işte. bir de başka bir öğrenci düşünün ki hayvan olsun, aranızda böyle pis şakalar yapamayacak kadar mesafe olsun, şerefsiz olsun. onun da adı sabri olsun. neyse efendim kantinde tarif ettiğim şekilde gezerken, bu hayvan, bu şerefsiz (ühüü üühü ne istedin lan benden) bana bu hareketi yaptı. normal olarak eller, cepte olup olmamayı siklemeyerek, savunma pozisyonuna geçmeye çalıştı, tam bu esnada arkadan bir esinti, bir meltem eser gibi geldi bana. ordan dallamanın tekinin "uhahhuaeh dodo'nun pantalona bakın" diye çığırmasıyla durumu kavrayan bir zamanların karizmatik takılan genci, okuldaki bilimum duvara yaslanarak kendini sınıfa atmayı ve karizmayı tamir edilebilir seviyelerde tutmayı basarmıstır.
    (bkz: bu da boyle bir animdir)
  • basketboldaki şutu savunma tekniklerinden biridir. özellikle kösele ayakkabı ve üst cepte malboro paketi ile sizi savunmaya çalışan mahalle abileri tarafından sıklıkla yapılır. kesinlikle başarılı bir savunmadır ve şutu bozar. amerikalı bir arkadaşa güçlükle anlatabildiğimi hatırlıyorum. problem de cüccük sesini msn'de anlatamıyor olmamdı. bu arada dikkat ederseniz mahalle abilerinin kösele ayakkabı ağızda sigara harmanlayarak turnikeye girerken cepten malboro paketi tarak ve bozuk paraları düşürmesi konusundan bahsetmedim.
  • 3. bir kişiye bunu yapacağını anladığınız, o muzur surat ifadesiyle hedefine yönelen kişi tam hafif eğilmiş olarak "cüccük" derken siz de arkadan bunu yapan kişinin afedersiniz götüne şöyle bir fiske vurursanız*, bir insanın çıkabileceği en tiz seslerden birini duyabilirsiniz, akabinde kendinizi yere atıp yarılabilirsiniz. zira bu kişiler bu hareketi yaparken çok komik ve cingöz olduklarını düşünürler ama bilmezler ki arkalarında onları izleyen bir çift göz vardır.*
  • kadıköydeki boğa heykeli'ne yapıldığında hiçbir karşı tepki gelmediği tarafımdan tecrübe edilmiştir
  • travesti mi yoksa gerçekten kadın mı olduğu konusunda şüpheye düştüğünüz kişi üzerinde uygulayabileceğiniz deney. zira hatun kişiler bu harekete tepki vermeyecek, travesti arkadaşlar ise eskiden kalma alışkanlıkla savunmaya geçeceklerdir.
hesabın var mı? giriş yap