• bugün fark ettim ki maçta işler kötü gittiği zaman aykut kocaman gibi bakmaya başlıyor.

http://i.imgur.com/dbdfnz0.png

işte bak, aynısı. aykut hoca da fenerbahçe gol yediği zaman aynen böyle bakardı.
  • miami’ye enfes top oynatan koç. henüz konuşmak için çok erken ama böyle giderse yılın koçu olur.
  • lebron zamanında hiç takdir etmezdim bu adamı hatta sürekli eleştirirdim. iyi bir koç olmadığını düşünüyordum. fakat son 2 senedir heat ile yaptıkları gerçekten şampiyon olmaktan daha etkileyici. helal olsun lan.
  • butun hayatini miami heat'e adamis bir insandir. video koordinatoru olarak 1995'de girdigi teknik ekipte teker teker basamaklari cikip koc olmustur.

tabii ki bu sure zarfinda kadinlara fazla vakit ayiramamis olacak ki miami heat ponpon kizlarindan biriyle evlenmistir.

pat riley gorevi buna devrederken gelecek teknolojiden anlayan, farkli bakis acisina sahip genc koclarin elinde yukselecektir tarzi bir seyler demistir.

bugun nba finallerine cikardigi takim fivethirtyeight'in meshur istatistiki modellerine gore playofflarin basinda nba sampiyonu olma sansi %0 iken, playofflar baslamadan %74'e cikmistir. hic bir istatistiki model mukemmel degildir ama beklenti ve performans farki direkt spoelstra'ya yazar.
  • muazzam bir koc,bu sene yaptiklariyla coty odulunu almasi gerekiyordu.

miami bugun mvp yannisli bucks karsisinda serinin ikinci macina cikti.takimindaki 7 oyuncu çift hanelerde skor üretti.miami indianayi supurdukten sonra nba lideri bucks karsisinda 2-0 önde.bu sokaktan toplama kadronun sezonu dorduncu bitirip playoffta namaglup gidiyor olmasinda en buyuk pay sahibi kendisidir.respect reis...

edit:besinci sirada bitirmis miami.seyirci olmayinca karistirmisiz.
  • caleb martin, gabe vincent, max strus ile nba finali yapmak üzere olan koç. oyuncuları kesinlikle küçümsemiyorum ama, bu oyuncular şampiyonluğa oynayan başka bir takımda, en fazla ortalama bir bench oyuncusu olabilirlerdi. mevcut başarıda jimmy butler'dan sonra ki en büyük pay kesinlikle kendisine ve teknik ekibine ait.
  • ligin açık ara en iyi koçu olabilir. yıllardır alt sıralardan draft edilmiş veya draft edilmemiş çaylaklarla, vasat görev adamlarıyla, yıldızımsı(butler hariç) oyuncularla miami heat'i korkulan bir playoff takımı yaptı. normalde başka bir koçun rahatlıkla süpürüleceği bir seride, celtics deplasmanından maç çalmayı başardı. respect.
  • pat riley'in keşfedip asistan koçluğundan;kendi yerini verebilecek kadar güvendiği miami heat'in 3 sezondur koçluğunu yaptığı adam.tip ve duruş olarak kendisinde;bir çok nba koçuna oranla bir hava yoktur ama 3 senedir miam'nin geldiği durumda büyük payı olan adamdır.bir kez nba finalleri,bir kez şampiyonluk; bu büyük bir olay miami gibi yeni olan ve takımın;sabit oyuncularının yanında bir çok kez yenilenmesi durumuna rağmen. lebron ve bosh geldiğinden beri takımda dengesizlikler olacağı söyleniyordu. wade'in takımıydı burası ve lebron gibi bencil damgasını yemiş bir adam vardı ortada. bosh'un sınırlı yeteneği gibi olumsuz eleştiriler varken ortada. eric; pat rileyden gördüğü,aldığı eğitimi sahaya ve takıma çok güzel uydurarak başarıya doğru hızla ilerledi. lebron'un bencilliği kalmadı ortada;takım için savaşmaya başladı;wade zaten mütevaziydi takım benim diye hiç bir zaman dolanmadı. bosh uyum adamı; onun hırsını yükle o; maçı uzatmaya götüren üçlükten bile sorumlu olur. eric spoelstra tam bir savunma koçu. üç senedir miaminin savunmasının geldiği noktayla;aldıkları dereceler paralellik gösteriyor. benim görüşümce; hücum maç kazandırır; savunma şampiyonluk getirir. ericte bunun farkında olarak miaminin savunması üzerine çalışıp takımı bu yerlere getiren;kadro da büyük sıkıntılar çıkmadığı sürece miami yi riley kadar iyi yerlere getirebilecek adamdır. doğru adamın izinden gidiyor.(bkz: pat riley)(bkz: miami heat)
  • (bkz: #138092073) lükse sahip olup değerlendiremediği iddia edilen koç. üstelik belli oyuncular sayılarak iddia ediliyor bu. bir bakalım o değerlendirilemeyen oyunculara.

duncan robinson: kötü bir sezon geçirdi. doğal olarak ilk beşi kendisinden biraz daha kötü şutör olsa da diğer alanlara daha iyi katkı veren strus'a kaptırdı. ilk beşte zaafını kapatan oyuncularla nispeten idare edilen berbat savunması herro ile ikinci beşte oynarken iyice göze battı. savunmada bu kadar kötüyken üstüne ilk turdaki hawks serisinin ilk maçı haricinde çok kötü şut attı. doğal olarak artık süre verilemez durumdaydı. buna rağmen şans buldu, yine tek yapabildiği tek şey olan şutu atamadı.

markieff morris: bu kadar mobilite sorunu olan bir dört numaranın şu seviyede katkı verebileceğini iddia etmek zaten komik. üstelik bu adam sezon başında jokic'ten aldığı darbeden dolayı neredeyse tüm sezonu kaçırdı ve ritim bulamadı.

tyler herro: herro gerek fiziğiyle, gerek kulaç uzunluğuyla bugünün kanatları karşısında play-off seviyesinde kalamıyor. hele hele karşıda tatum, brown, smart gibi korkunç güçlü adamlar varken iyice göze batıyor. zaten sakattı serinin son üç maçında.

dewayne dedmon: yani ne desem bilemedim. miami pazardan alana kadar boş oturuyordu bu adam, bir allahın kulu gitmedi. lig dışında kalmıştı resmen. play-offta da oyunda kaldığı 137 dakikada 36 faul yapmış. bu adamı konferans finalinde nasıl atacaktı spoelstra sahaya?

gabe vincent ve caleb martin: adamlara sorsan gelişimlerini ve buldukları fırsatı heat organizasyonuna ve spoelstra'ya bağlarlar. koç olarak suyunu çıkardı bu iki sınırlı oyuncunun sezon boyu daha ne yapsın?

victor oladipo: patlayıcılığıyla oynayan bir adam o kadar sakatlıktan sonra hücumda doğal olarak zorlanıyor. buna rağmen özellikle savunmada harika kullandı onu. indiana günlerine döndürmesi bekleniyordu herhalde...

bu takımın üç yıldızı falan da yok. yıldız diye sayılan lowry kilo fazlası ve sakatlığıyla bu play-offta zaten boston celtics 6. maçı dışında katkı veremedi miami'ye. şu an anası babası yıldız demez lowry'e. adebayo da savunmada çok büyük silah olsa da hücumda kendine inanmayan bir adam. son yıllarda bu takımı tüm organizasyon kendisinin topu daha çok kullanması için baskı uyguluyor adebayo'ya. ama zihinsel bir bariyere takılmış durumda, bu serideki inişli çıkışlı hücum performansından da anlaşılıyor durum.

spoelstra büyük üçlü döneminde pat riley'nin de desteğiyle ne kadar büyük iş çıkardığını lebron james'in sonraki takımlarındaki koç deneyimleriyle kanıtladı. 2014'ten beri de hep kadrolardan fazlasını aldı. bu yıl da finale bir şut kala sezon tamamlandı miami heat için. bu başarıda çok büyük katkısı var.
  • bu sene tarih yazan koçumuz. şu ana kadar elindeki takımla geldiği yer itibariyle zaten tarih yazmışken hergün çıtayı bir yukarı daha koyar kendisi. yürüye dur spoelstra reis... yolun yolumuz...
hesabın var mı? giriş yap