• - senin telefon ne marka?
    - erikogullari
    - aa, hadi ya.. türkler de yaptilar mi cep telefonu??
    (yasanmistir)
  • maslak uso center ile itü arı-2 teknokent b-blok arasındaki iki ofisinden diğerine yürüyerek gitmek isterseniz mesafe 1.6 km , ortalama bir tempo ile 15-20 dakika sürüyor.
  • telaffuzu kadar imlası da problem telefon ve iletişim şeyi. ericcson mu, ericsonn mu, ericsson mu yazacaktı bilemez insan. bir tek bir harf çift idi ama hangisi şeklinde anksiyete vardır hafızada konuya dair. önümde duran en az 14 yıllık ama canavar çalışan "md110" tipi "masaüstü" telefon makinasındaki zil sesleri seçenekleri "ctu ringtone"a yüz basar.
  • doksanlardaki telefonlarının melodilerini internetten bulup, akıllı telefonuma melodi yapıyorum ve ara ara değiştiriyorum filan. herkeste daha güncel melodi veya şarkılar olduğu için, çaldığında benim telefonun sesini duyanlar şöyle dönüp bir bakıyorlar ya; bayılıyorum*
  • isveçli erik oğulları müteşşebisi olan bu işletme her ne kadar insanların gözünde bir zamanlar ürettikleri cep telefonu modellerinden ötürü eskimiş, takoz, outdated, old-fashioned ve bilumum türevlerle adlandırılsa bile durum anlatılanlardan farklıdır.

ericsson sadece bireysel pazardan çekilip kurumsal pazara yönelmiştir. şu an dünya üzerindeki mobil trafiğin %40'ı, televizyon yayıncılığında kullanılan decoder ve encoder trafiğinin önemli bir kısmı da ericsson üzerinde koşmaktadır.

buna ek olarak 1890 yılında dolmabahçe sarayı'na ilk telefonu getiren firma da ericsson'dur. bu telefon hattı hala aktif olarak kullanılmaktadır. cumhuriyetin ilanından bir süre sonra ise 1 (yazıyla bir) olan bu abone sayısı 2416'ya yükselmiş, genişletilmiş, santraller kurulmuş, izmir ve ankara başta olmak üzere zamanla tüm yurda yayılmıştır.
  • türk insanının, en yaşlısından en gencine yes ve no sözcüklerini ezberleten ve bu sözcüklere farklı bir boyut (yes - kabul, no - iptal) kazandırmış firma.
  • huawei'nin gectigimiz aylarda ericsson'un memleketi isvec'te aldigi ihalenin ardindan bu defa ericsson huawei'nin memleketi cin'de buyuk bir anlasmaya imza atmistir. miktar ise oldukca yuksek, 1.8 milyar dolar.

http://www.ericsson.com/…s/releases/2010/03/1398666
  • ürettiği çoğu cep telefonunda servis bilgilerini görmek için sırasıyla * -> * <- <- * <- * tuşlarına basmanın yeterli olacağı firma.
  • bir şehir efsanesine göre türkiye ofisinde bir masaya oturabilmeniz için ya erken kalkmanız ya da müdür olmanız gerekmekteymiş bu şirkette.
  • taş gibi alet ama estetikten mahrum şahsen ben 688 im ile ceviz kırdım çivi çaktım
    bisey olmadı saka degil gene olsa gene yaparım pişman degilim
hesabın var mı? giriş yap