• sesiyle nev'i, tellilerdeki icrasıyla - ki hepsini kendi çalmış - erkan oğur'u hatırlatıyor.

albümü yek ahenk insanın ruhunu okşayan cinsten.

müzik dünyasında kalıcı olması ümidiyle..
  • her şarkıda ses rengi değişen, kiminde erkan oğur, kiminde nev, kiminde levent yüksel tadı veren ama hepsinde kulağımızın pasını siliveren sesin sahibi. sahibiymiş yani, ben de dün öğrendim. bir kaç gündür radyoda denk geldiğim alma ahımı şarkısının peşine düşünce karşıma bu isim çıktı. ahını almadım ama albümünü aldım. (bkz: yek ahenk)

böylece sevdiklerime yılbaşı hediyesi ne alsam sorunsalım da kendiliğinden çözülmüş oldu. diğer bir hediye seçeneği için de (bkz: 80'lerde çocuk olmak) kitabı.
  • erkan oğurun üzerine hayko ve nev sepmişler
  • iki gündür beni şarkılarına esir etmiş sanatçı. yolu açık olsun
  • dün gece gel dedim isimli şarkısını ilk defa dinledim. şarkıyı öylesine dingin söylüyor ki sözler tek tek kazınıyor içinize.

şarkıları da kendisi de güzel adam.
  • ofiste gel dedim adlı parçayı duyduğumda: "oha! nev'in böyle bir şarkısı mı var" tepkisi vermeme neden olan, gel dedim adlı parçayla "vay arkadaş yaa" dedirten, görüntüsüyle sesini bağdaştıramadığım sanatçı bir abimizdir.
  • "çek gitsin acını, bir dem kalsın" demiş. acının demi şarkılarında bolca var iyi müzik dinlemek istiyorsanız. dinledikçe demleniyor gerçekten, mükemmel bir albüm.

http://www.youtube.com/watch?v=rgnyv7rpvlq
  • ilginçtir erdem ergün adını duyma hikayem. geçen hafta tatilde bi rusla tanıştım. ben sevdiğim rus sanatçılardan bahsederken o bana youtube'dan erdem ergün açtı. hiç duymadığımı söyledim, şaşırdı. türkiye'de hiç tanınmadığını söyledim, şok oldu. sonra nerden buldun bu adamı dedim. kendisi geçen yıl ki mısır tatilinde bir cafede 'istanbul'da' isimli şarkısını dinleyip beğenmiş.

şimdilerde 'parçayı yinele' modunda dinlediğim sanatçılar arasında kendisi.

çok ilginç bir tanışma değil mi? mısır'dan rusya'ya oradan doğduğu topraklara türkiye'ye uçup geçmiş virüs gibi.
  • (bkz: adana anadolu lisesi mezunu ünlüler)

lisede karşı, dersanede aynı sınıfta, zaman zaman okulun turnuva maçlarında ve müzik odasında vakit geçirmemize rağmen bir tek fotoğrafımızın olmamasına üzülüyorum bazen. beraber çalmışlığımız ** bile vardı fakat o zamanlar ben bağlamaya yeni başlıyordum, erdem ise henüz o yaşta virtüözdü *. idolüm gibi bir şeydi bir ara bendir çalmaya teşvik etmişti hatta beni. farklı bir yapısı vardı, bir yandan da gülmeyi, dalga geçmeyi, eğlenmeyi seven bir arkadaştı *. tabi sonraları herkes kendi yoluna koptu gitti.

bir gün teneffüs esnasında lisenin koridorunda konuşurken elime bir kağıt tutuşturdu, bak bu albümleri kesinlikle al ve dinle dedi. çoğunu hatırlıyorum şöyleydi:

erkan oğur & ismail hakkı demircioğlu - gülün kokusu vardı
    okan murat öztürk - eski havalar
    sabahat akkiraz - yiğit insanların türküleri
    türküler sevdamız 1 ve türküler sevdamız 2

kendisi belki de hatırlamaz epey zaman geçti üzerinden, ama sağ olsun o sayede bir zevk, bir renk, bir kültür sahibi olmama ön ayak olmuştu. şu anda da başarılarını gururla takip ediyorum. olması gereken yerlerde olduğunu düşünüyor, kendisine bu entry vasıtasıyla bir gün tekrar görüşmek ümidiyle selam ediyorum.
  • sesi nev'i çağrıştıran hot prospect for the future müzik insanı. *
hesabın var mı? giriş yap