• türkçeye ''silici'' diye çevrilen ama aslı ''belanı skerim'' olması gereken film.
  • stv'nin demirbaş filmi. bazen, filmin sonunda yazılar akıp giderken "executive producer: fethullan gülen" diye bir ibare çıkacak sanıyorum.
  • bir hard disk veya bilgisayar satıyorsanız ve bu diskte size özel (açık saçık olması şart değil!) fotoğraflarınız gibi özel bilgileriniz varsa ki mutlaka vardır, bu programı kullanın. yapacağınız şey, eskisini sattığınıza göre yeni bilgisayarınıza aktardığınız foto vsleri bu program ile silmek ve ardından da "unused disk space" seçeneği ile diskin boş yerlerini de süpürmek. böylece çok basit programlarla bile bir çok verinizin geri getirilmesini önlersiniz. 3-5 ay sonra içindeki bilgileri sildiğinizi sanarak sattığınız bilgisayardaki fotoğrafları internette görmemeniz için faydalı bir uygulamadır.
  • schwarzeneggerin, terminator serisi hariç, tahammül edilebilir tek filmi. insanın kimyasını değiştirebilecek repliklere sahiptir. filmi izlerken kafayı duvarlara vurmamak elde değildir.

-bu adam kendini ne sanıyor ha?
    -kendini bu işteki en iyi adam sanıyor; ve gerçekten öyle...

hatta james caan abinin bazı replikleri, kurtlar vadisiyle bile yarışabilecek düzeyde birer vecize niteliğindedir. arnold'ın, james caan'ın ülkesine ve görevine lölö yaptığını anladığı zaman aralarında geçen diyalog, buna güzel bir örnektir.

-neden?
    -savaşlarda bazıları ölür, bazıları da zengin olur john. ben zengin olmayı seçtim.
  • harddisk satmadan önce kullanılması gereken program...

yaptığı şey basit... eski verilerin yerine yenisini yazıyor ve bu şekilde veriler gerçekten siliniyor.
  • arnold schwarzeneggerin "neredeyse i$ik hizinda hareket eden aliminyum mermiler"den ko$arak kactigi film. kullanilan fiktif silahlardan biri railguna ziyadesiyle benzemektedir
  • harddiskten ucurmak istedigimiz, bir daha yuzunu gormek istemedigimiz dosyalari uzerlerine baska seyler yazarak silen, http://download.sourceforge.net/…raser/eraser53.zip adresinden indirilebilen program.
  • hypocrisy'nin the arrival albümünden özellikle gitar riffleri ile dikkat çeken güzel parça.

sözlerini de yazayım tam olsun;

here it comes to subject the terror you forgot
    no memories from the past
    the unexplainable starts to appear
    as your sub-consciousness begins to come back again

reality fades away
    you try to find a solution
    -here it's coming now, indecision
    -you're free but you can't see through the confusion

there is no time
    no time to regret
    the eraser's coming for your life
    you got to run
    stay away from the light
    the eraser's here to twist your mind

feel your soul connected to the universe
    the solstice is complete
    they controlled your thoughts
    you will remember now, what it's all about

-twist the end around, violation
    it's burning deep and twisting under your skin
    it scares you forever
    the proof you will find in your dreams
  • nedenini hala çözememiş olsamda bir kaç yıl önceden kullandıgım nick.(bkz: çocukluguna veriyorum)
  • long distance calling'in şov yaptığı yeni single'ı.
hesabın var mı? giriş yap