58. antalya altın portakal film festivali
-
2-9 ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ülkemizin en köklü film festivali.
edit 1: festivalde "ulusal uzun metraj film yarışması"nda yer alan filmler açıklandı.
anadolu leoparı (yön: emre kayiş)
bağlılık hasan (yön: semih kaplanoğlu)
bembeyaz (yön: necip çağhan özdemir)
birlikte öleceğiz (yön: hakkı kurtuluş & melik saraçoğlu)
diyalog (yön: ali tansu turhan)
iki şafak arasında (yön: selman nacar)
kafes (yön: cemil ağacıkoğlu)
kerr (yön: tayfun pirselimoğlu)
okul tıraşı (yön: ferit karahan)
zuhal (yön: nazlı elif durlu)
yarışmaya seçilen 10 filmin tamamı türkiye'de ilk kez seyirciyle buluşurken, dördü film ise ("birlikte öleceğiz", "diyalog", "kafes" ve "zuhal") aynı zamanda dünya prömiyerlerini antalya altın portakal film festivali'nde yapacaklar.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit 2: festivalde ödüller sahibini bulmuştur:
ulusal uzun metraj film yarışması:
en iyi film: okul tıraşı (yön: ferit karahan)
dr. avni tolunay jüri özel ödülü: iki şafak arasında (yön: selman nacar)
behlül dal en iyi ilk film ödülü: anadolu leoparı (yön: emre kayiş)
en iyi yönetmen: tayfun pirselimoğlu (kerr)
cahide sonku ödülü: ezgi baltaş & feride çiçekoğlu
en iyi senaryo: ferit karahan & gülistan acet (okul tıraşı)
en iyi görüntü yönetmeni: özgür eken (bağlılık hasan)
en iyi müzik: nikos kypourgos (kerr)
en iyi kurgu: ferit karahan & sercan sezgin & hayedeh safiyari (okul tıraşı)
en iyi sanat yönetmeni: billur turan (anadolu leoparı)
en iyi kadın oyuncu: nihal yalçın (zuhal)
en iyi erkek oyuncu: tarhan karagöz (kafes)
en iyi yardımcı kadın oyuncu: nezaket erden (iki şafak arasında) & özay fecht (kafes)
en iyi yardımcı erkek oyuncu: erdem şenocak (iki şafak arasında)
siyad en iyi film ödülü: bembeyaz (yön: necip çağhan özdemir)
film-yön en iyi yönetmen ödülü: tayfun pirselimoğlu (kerr)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
uluslararası uzun metraj film yarışması:
en iyi film: libertad (yön: clara roquet)
en iyi yönetmen: paz fábrega (aurora)
en iyi kadın oyuncu: claudia grob (la mif)
en iyi erkek oyuncu: petri poikolainen (sokea mies joka ei halunnut nähdä titanicia)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ulusal belgesel film yarışması:
en iyi belgesel film: her şey dahil (yön: volkan üce)
jüri özel ödülü: bekleyiş (yön: aslı akdağ)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ulusal kısa metraj film yarışması:
en iyi kısa film: siz biraz uzak kaldınız (yön: elif refiğ)
jüri özel ödülü: ikinci gece (yön: ali tansu turhan)
övgüye değer film ödülü: rewşen (yön: musab tekin)
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap