• "eveyi ci vocce" dir dogrusu.

hatta sözlerini de yazayim da tam olsun:

eveyi ci vocce, eveyi ci vocce
    aya vocce yeri
    yulbin hilbe, yulbin stok be
    es muut a mut..!

eveyi ci vocce, vigi tanis, aya vocce
    dada sana dada window, deri tokyu
    a ya vocce yeri

aynen böyle... 20 senedir neden unutmadim, nasil bir bilincaltidir, ne ayaktir bilinmez.

maykil sarkicisina minik dimaglari taciz ettigi gerekcesi ile dava bile acilabilir, aliskin nasilsa...

edit: maykılımı ölüm almış, entry yetim kalmış. huzur içinde yat çocukluğumun son kalesi...
  • birinci entiri sahibini tebrik etmeme mahal veren, kimi yörelerde ve benim lugatımda da "enibaci vokki" olarak geçen şarkı sözü.
    bu veçhile ikinci entiriye de bakınızı için teşekkür ediyorum.
    ister eribaci vokke, ister enibaci vokki olarak dile gelsin; hareketin, michael jackson'un* kafayı geri atma figürüyle son bulduğu okul kantinlerinde geçen yıllarım içinde tecrübeyle sabitlenmiştir.

edit: yo! başlık başıma kalmadı. kendi kendimi tebrik ediyorum manyağın çocuğu gibi. buna hakkım var benim!
  • annie bu soruyu anlamaya çalışırken ölmüştür.
  • anlaşılmamış bir maykıl ceksın şarkısı. bu güne kadar tam sözlerinin girilmemiş olmasına şaşırdığım..
    tam olarak efektli haliyle sözleri ;

aov
    çah
    şuku çuku

ezi keti vindov
    vata san fa
    aka şanko
    yuken partmın
    yuken bılastıs ona karpın
    şekı hede deypov yukeh isşi vaza neybo
    saça beki bedrum şikız dat don veya şakkum

eni vici vokke
    sam eni vici vokke
    ay yu vokke eni
    sam eni vici vokke

yubin hibba
    yubin hidda
    ah sumut kıriminıl

edit ek : dönüvecivokke kısmı da geldi
  • sağından dinlediğim solundan dinlediğim ama bir türlü "annie are you ok?" telaffuzuna ulaşamadığım şarkı sözü.
    "eni-annie" tamam "okey- vokke" de tamam.
    ama herkes mutabık ki orada "are you" diye bir söz yok arkadaşım. bir kere ortada bir c harfi olduğundan eminiz.

eni vici vokke
    eni gici voççi
    enibaci vokki
    tenekeci bok ye
    aleciki bobbe
    eveyi ci vocce

tabi toprağı bol olsun michael jackson abimiz de ahirete irtihal ettiği için bunun cevabını alacak hiç kimse yok. mecburen en yakın sonuca sığınacağız.
    (bkz: #16404107)
  • her ne kadar sözleri "annie, are u ok?" olarak yazılsa da, maykıl'ın kayıtlarda "annie ain't u ok?" şeklinde söylemesinin sonucu gibi sanki... konuşma dilinde malum, amerikanyalılar çok sık yapıyor şu kelime sonlarındaki olumsuzluk ekini "ç" şeklinde okuma hadisesini. (don't you --> donç yu gibi)

annie ain't you ok
    annie einç yu okke
    eni vici vokke

olm hızlı söyleyince oluyor ya... valla bak.
  • "razınov blek ondı sitrip dıma taym çıpma çemses" e benzer, kimileri için*.
    (bkz: eye of the tiger)
  • smooth criminal'ın "annie are you ok?" dizesinin küçükken söylenilen şekli..
  • evrimi şu şekilde:

annie are you ok (yazılışı)

eni ar yu okey
    eni arcyu okkey
    eni acu okke
    eni ici okke
    eni vici vokke

(smuuut kriminıl)
  • (bkz: annie are you ok)

az evvel kardeşimin söylediğini duydum.

-eni vici vokke! eni vici vokke! eni vokke..
    +oha lan sen nereden biliyorsun onu?
    -abi geçen birinden duydum sınıfta. ne oldu ki?
    +ne mi oldu?

flashback

-eni vici vokke! eni vici vokke! eni vokke..
    +oğlum? sen nerden biliyorsun onu?
    -geçen tv'de duymuştum baba. bi tane adam böyle dans ediyodu eni vici vokke diyodu işte!
    +vay be! adam nesilden nesile tanıtıyor kendini. büyük adam tabi. kral bildiğin. ne diyo acaba orada?

bir süre sonra..
    +annie are you ok diyomuş oğlum.
    -kim ne diyomuş baba?
    +michael jackson yok mu? hani geçen eni vici vokke diyodun?
    -iyi misin annie mi diyomuş yani?
    +evet..
    -hayır o enni vici vokke diyo baba! bak duymuyo musun?
    -...
    (adam kayıtsız kaldı bildiğin. karşısında ağlayan çocuk var neticede.)
    +tamam tamam enni vici vokke diyo tamam ben yanlış anlamışım yavrum (kucağına alıyor bu bölümde, zira benim salya sümük hak getire)

flashback

+gel kardeşim bak sana o videoyu göstereyim. (ulan neredeen nereye. videoyu göstereyim ne demek bacım afedersin? vay anasını. kaseti başa sarmalar. bilmem ne.. internet. yutub. tek tık. kaliteyi seç istediğin gibi. izle..)
    -vaay abi ne güzelmiş (girizgahtaki jetonu atış sahnesine hayran kalması)
    +tabi olum. bak bu adam böyle böyle*, sonra şöyle şöyle*** sonra vırt zırt**, ot bok**.. phanter dansı.. ulan. sen de biliyorsan bu adamı gerçekten ölmeyecek demek ki.
    -(hayranlıkla dinleyen genç kardeş)
hesabın var mı? giriş yap