• bollywood'a çok aşina olmadığım için bilmiyorum, belki karakteristik bir şeydir ama, filmde çocuksu bi romantism var. aishwarya rai'yi sivrisinek sokuyor, koruyucu robot sivrisineği takip edip yuvasında buluyor, kavgalar tehditler neticesinde ikna edip, kıza getiriyor, özür diletiyor. yani, biçok kızın fikre içinin eriyeceğine eminim ama, arkadaş, naapıyosun? sakin biraz. sivrisineğe tehditle özür diletmek?... adama hesap sorarlar.
  • --- spoiler ---

robotların ibret alarak izlemesi gereken bir yapım. yangından insan kurtarıyorsun yine yaranamıyorsun. yok çıplakmış da bilmem ne?

--- spoiler ---
  • nice amerikan bilimkurgu filmini bir potada eritmiş,gözyaşları içinde izlediğim şaheser.sanıldığının aksine bollywood değil kollywood yapımı.tamil dilinde çekilmiştir.
  • filmin ilk yarısı bana daha ziyade bicentennial manetkisi uyandırdı.. ikinci yarısı içinse,, artık bu filmi başka hiçbir filmle kıyaslayamam*..

aişvarya raidenen zat-ı muhterem'i de bünyeme ilaç etkisi maiyetinde enjekte etmişti 3 saat boyunca..*

--- spoiler ---

yalnız aga, o tipte robot mu olur allasen??? saç olayına hiç girmiyorum bakk.*

--- spoiler ---
  • bu filmi seyreden erkeklerin ortalama olarak gayriihtiyari bir şekilde her 8 dakikada bir " yok artık ananınamı" dediği ortaya çıkmıştır.
    eğer bir kadın olarak bu filmi izleyecekseniz siz siz olun yanınızda bir erkek varken buna hazırlıklı olarak seyretmeye başlayın, zira bazen kendimizi tutamıyoruz ve ağzımızdan kaçabiliyor.
  • dünyayı kurtaran adam'a çok yükleniyoruz dedim bu filmi izleyince. tam bir başyapıt.
  • konu matrix, kahramanın özellikleri terminatör,tipi blade, güzel kombinasyon olmuş.

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=popv-ss6ybi

düzenleme: demezsem çatlardım. (bkz: oha)

edit: link güncellendi.
  • bu gidişle üç güne bitirebileceğim film olacak herhalde, anca gece vakit ayırılabiliyorum, film de üç saat olunca böyle oluyor, kollywood buna bir şey yapmalı.

--- spoiler ---

(bkz: ebe robot)

--- spoiler ---
  • 2010 yapımı yarmış bir kollywood aksiyonu. hindistan matrix'i..

özellikle 10 dakika süren final sahnesi mutlaka izlenmeli.

http://www.imdb.com/title/tt1305797/

edit: sinema sektörü
  • spoiler karışık entry: aishwarya rai diye bir güzel ile beni tanıştırmış film. gönül isterdi ki daha romantik bir bollywood filmi ile kendisiyle tanışmak isterdim ama olsun bu filmden sonra artık oynadığı tüm filmleri izlerim artık. olm yok böyle bir gülüş ya. hele hele o gözler? bırak robot aşık olmuş bildiğin yerde her gün yolda giderken vurduğu taş bile dile gelip aşkını itiraf eder bu hanım kızımıza. öyle bir güzelliği var hastası oldum yemin ederim. ha filme gelecek olursak bir çok şey yazmak istiyordum ama yine o söyliyecekleri yazıya dökecek kelimeleri bulamıyorum. lan diğer robotlar ile birlikte voltran oluşturup şehirde terör estirme sahnesi neydi öyle? üstüne üstlük birde böyle orta parmak işaretide yapıyor bittim orada. kısacası aksiyon bakımından müthiş; hele hele o iki aygaz arabasını patlatıp havada uçmalı sahneler felan nutkum tutuldu şerefsizim.

ha birde kollywood'un (veya bollywood her neyse artık hint sineması diyek) robotu sikmiş atmış asimov'un üç robot ilkesini. adamlar orduya robot üretmek için o kadar çalışıp çabalıyor yani bilim ve insan hayatını kolaylaştırmak değil asıl amaçları. bu ironiyi çok güzel göstermiş film. yani silah olarak üretilen robot bildiğin aşk insanı oluyor sonunda ve bildiğin insanlardan da daha üstün bir varlık oluyor kendi parçalarını sökerekten. aslında bunun güzel devam filmi yapılır ha. çekseler de izlesek. çok şahane olur.
hesabın var mı? giriş yap